Apple MacOS

Apple wreszcie odkryło „Łącze z telefonem”. Nowa aplikacja zawita do MacOS Sequoia

1 minuta czytania
Komentarze

Apple czasami potrafi być daleko za konkurencją, nawet jeśli mowa o najbardziej podstawowych funkcjach systemu. Jedną z nich jest pulpit zdalny, dodany w nowej wersji systemu operacyjnego MacOS Sequoia.

Jak działa iPhone Mirroring w systemie Apple MacOS

Osoba używająca laptopa na biurku z iPhonem na podstawce obok. Na ekranie laptopa wyświetlany jest pulpit telefonu. Apple odkrywa koło na nowo.
Fot. Apple / materiały prasowe

Czasami jest niesamowitym, jak wiele funkcji z systemów Android oraz Windows trafia dopiero teraz do MacOS Sequoia. Jedną z nich jest iPhone Mirroring, czyli znane użytkownikom Windows 11 Łącze z telefonem. Działa to na podobnej zasadzie, choć tutaj możemy też łatwo wyświetlić ekran naszego smartfona, na zasadzie połączenia zdalnego.

Co ważne, możemy w ten sposób łatwo przenosić również pliki między komputerem i smartfonem, tak jak dzieje się to przy wykorzystaniu AirDrop. Słodziutkim jest obserwowanie, z jaką pasją Craig Federighi opowiada o tak banalnych funkcjach.

Menedżer haseł w końcu w systemie operacyjnym Apple

Fot. Apple / materiały prasowe

Trudno inaczej to podsumować niż nareszcie. Warto dodać, że deweloperskie wersje beta systemu są już dostępne od 10 czerwca 2024 r. Konsumenci otrzymają jednak system dopiero jesienią 2024 r.

Zdjęcie otwierające: Apple / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw