Tim Cook — szef Apple w polu

Poznaliśmy datę WWDC 2024. Apple szykuje się na premierę iOS 18

2 minuty czytania
Komentarze

WWDC (Worldwide Developers Conference) to coroczna impreza Apple, która poprzedza premierę nowych wersji systemów operacyjnych firmy z Cupertino. Poznaliśmy datę startu tegorocznej edycji konferencji, a co za tym idzie, wielkiej prezentacji, jaka ceremonialnie rozpocznie to wydarzenie. Co najlepsze, ponownie obejrzymy ją za darmo na YouTube.

Kiedy rozpocznie się WWDC 2024?

Neonowe litery "WWDC 2024" z numerem "24" na czarnym tle.
Fot. Apple / materiały prasowe

Jak poinformowało Apple, WWDC 2024 rozpocznie się 10 czerwca 2024 r. i potrwa do 14 czerwca włącznie. Oto co na temat konferencji mieli do powiedzenia przedstawiciele firmy.

Bardzo nas cieszy, że w czasie konferencji WWDC24, która jest niesamowitym tygodniem poświęconym technologii i społeczności, spotkamy się z deweloperami z całego świata.

Sednem WWDC24 jest dzielenie się nowymi pomysłami i udostępniane naszym wspaniałym deweloperom innowacyjnych narzędzi i zasobów, dzięki którym będą mogli robić jeszcze wspanialsze rzeczy.

Susan Prescott, wiceprezeska Apple w pionie Worldwide Developer Relations

Co zobaczymy na WWDC 2024?

Tył smartfona z logo Apple trzymanego w ręce na tle rozmytego pokoju. Smartfon dostanie aktualizację do iOS 18
iPhone 15 Pro z pewnością otrzyma aktualizację do iOS 18. Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

WWDC24 może posłużyć Apple do opowiedzenia na temat najnowszych wersji systemów operacyjnych firmy. Mowa tu nie tylko o nowościach w iOS 18 dla stałych bywalców rankingów smartfonów, ale też i aktualizacjach dla MacOS oraz visionOS, oprogramowaniu napędzającym gogle Apple Vision Pro.

Wracając jednak do iOS 18, system ten ma być wypełniony funkcjami związanymi ze sztuczną inteligencją. Oprogramowanie też wniesie więcej wolności do ekranu głównego, pozwalając na szersze dostosowanie ikon do potrzeb użytkownika.

To jednak w najlepszym wypadku tylko przecieki, które stanowią teaser tego, co zobaczymy na WWDC 2024. Więcej informacji usłyszymy z pewnością bliżej daty konferencji, bo i ta przecież odbędzie się dopiero na początku czerwca.

Zdjęcie otwierające: Apple / YouTube

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw