Zrzut ekranu interfejsu aplikacji Instagram z nakładką Samsung One UI 6.1 z różnymi postami użytkownika podróżującego, przedstawiającymi zdjęcia z podróży, m.in. krajobrazy miejskie, zdrową żywność i lokalne zabytki, z emotikonami i hashtagami w opisach.
LINKI AFILIACYJNE

Smartfony Samsunga bez systemu Android 15 i One UI 7. Wiemy, które nie dostaną aktualizacji

3 minuty czytania
Komentarze

Serwis GizmoChina podał, które smartfony i tablety koreańskiego producenta nie dostaną aktualizacji do systemu Android 15, czyli w praktyce nie dostaną również interfejsu One UI 7.0. Jest ich sporo, gdyż wsparcie Samsunga kończy się najczęściej dla modeli, które zadebiutowały przed 2021 lub 2022 rokiem.

Trzy smartfony Samsung Galaxy S24 ustawione obok siebie na stole z widocznymi tylnymi panelami i układami aparatów.
Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Smartfony firmy Samsung, które pozostaną z Androidem 14

Samsung nie przygotuje aktualizacji oprogramowania systemowego dla następujących smartfonów:

  • seria Galaxy S: Galaxy S20 Ultra, Galaxy S20+, Galaxy S20 FE oraz starsze smartfony z serii Galaxy S;
  • seria Galaxy Z: Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Flip 2 i starsze modele z serii Z;
  • seria Galaxy A: Galaxy A72, Galaxy A52, Galaxy A52 5G, Galaxy A52s 5G, Galaxy A32, Galaxy A32 5G, Galaxy A22, Galaxy A22 5G, Galaxy A13 5G, Galaxy A12, Galaxy A12 Nacho, Galaxy A03, Galaxy A03s, Galaxy A03 Core, Galaxy A02, Galaxy A01 Core, modele sprzed 2021 roku z serii Galaxy A;
  • seria Galaxy M: Galaxy M04, Galaxy M13, Galaxy M13 5G, Galaxy M53 5G, Galaxy M33 5G, Galaxy M23 5G, modele z serii Galaxy M sprzed 2022 roku;
  • seria Galaxy F: Galaxy F04, Galaxy F13, Galaxy F23 5G, starsze smartfony z serii Galaxy F sprzed 2022 roku.

Nowej wersji systemu nie dostaną też tablety z serii Galaxy Tab:

  • Galaxy Tab A8 10.5 (2021)
  • Galaxy Tab A7 Lite
  • Galaxy Tab S7 FE
  • starsze tablety, które miały premierę przed 2021 rokiem.

Nie jest to oczywiście oficjalna lista – tę, być może, dostarczy w przyszłości sam Samsung. GizmoChina przygotowała powyższą listę na podstawie deklarowanego wsparcia dla poszczególnych urządzeń. Smartfony w większości przypadków wspierane są przez 4 lata, ale wraz z nową serią Galaxy S24 Samsung wydłużył wsparcie dla flagowców do 7 lat.

Co pojawi się w systemie Android 15 oraz One UI 7.0?

O następcy systemu Android 14 wiemy coraz więcej. Google stopniowo zdradza, na jakie nowe funkcje mogą liczyć użytkownicy systemu.

Telefon z logo Android 15 na tle wachlarzy.
Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl, montaż własny

Producent oprogramowania zamierza wprowadzić m.in. możliwość wysyłania wiadomości satelitarnych w przypadku braku zasięgu komórkowego. Interesująca jest też funkcja automatycznego wyłączenia ekranu. Zmiany będzie można zaobserwować także w aplikacji Zdjęcia. Nowa wersja systemu poprawi wyświetlanie podglądu treści SDR oraz HDR.

Poza Google, nad ulepszeniami z pewnością pracuje też Samsung, chociaż nowości w One UI 7 są jeszcze tajemnicą. Możecie sprawdzić, czy wasz smartfon jest na liście urządzeń, które mogą liczyć na aktualizację do Androida 15 i One UI 7.0.

Zbieramy dane od naszych czytelników, aby lepiej zrozumieć ich poglądy na wynagrodzenia programistów. Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Poświęć 10 sekund, aby odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Źródło: GizmoChina. Zdjęcie otwierające: Samsung / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw