Smartfon w tylnej kieszeni dżinsów z wyświetloną aplikacją Google Pay.

Funkcje Google Pay, o których mogłeś nie wiedzieć. Mogą być naprawdę przydatne

3 minuty czytania
Komentarze

Płatności internetowe i mobilne cieszą się sporą popularnością. Jeśli interesują was funkcje Google Pay i Google Wallet, które mogą być przydatne, w tym tekście znajdziecie kilka propozycji. Dzięki temu będzie wam się wygodniej korzystało ze wspomnianych usług, niezależnie, czy macie telefon do 3000 zł, czy znacznie tańszy model.

Funkcje Google Pay i Google Wallet warte uwagi

funkcje Google Pay, logo na ekranie smartfona.
Fot. Piotr Swat / Shutterstock

Autouzupełnianie danych karty

Do niedawna po wybraniu zapisanej metody płatności w Google Pay trzeba było podać kod zabezpieczający karty. Przepisywanie ciągu cyfr nie było zbyt wygodne i często sprawiało, że trzeba było szukać plastikowej karty. Google wprowadziło jednak możliwość automatycznego uzupełnienia danych karty po podaniu kodu PIN lub użyciu odcisku palca albo skanu twarzy. Dokładniejszą weryfikację firma może przeprowadzić wtedy, gdy system wykryje podejrzaną sytuację.

Wyświetlanie benefitów

Wśród nowych funkcji Google Pay pojawiła się także opcja szybkiego wyświetlania benefitów, które można otrzymać przy wyborze konkretnej karty. W menu obok nazw poszczególnych kart pojawiają się adnotacje typu „1,5% zwrotu gotówki przy zakupie”, dzięki czemu można w prosty sposób oszacować, której karty najlepiej użyć przy danej transakcji. Na początku Google wprowadza jednak tę funkcję dla posiadaczy kart American Express i Capital One korzystających z przeglądarki Chrome, jednak w przyszłości omawiana opcja ma być rozszerzana.

Skróty w Google Wallet

W kwietniu pojawiła się aktualizacja, dzięki której można uzyskać dostęp do najczęściej używanych kart i usług w ramach Google Wallet bezpośrednio z ekranu głównego. Wywołanie odpowiedniej karty jest możliwe bez szukania jej w samej aplikacji. Wystarczy wybrać pozycję z listy, która pojawia się obok ikony programu. Więcej o omawianej opcji dowiecie się z naszego tekstu u nowej funkcji Google Wallet.

Czym jest Google Pay?

Logo Google Pay na białym tle.
Fot. Google / materiały prasowe

Google Pay to usługa umożliwiająca dokonywanie płatności bezgotówkowych za pomocą urządzeń z systemem operacyjnym Android. Użytkownicy mogą dodawać karty płatnicze (debetowe i kredytowe) do aplikacji, a następnie płacić nimi zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych, w aplikacjach mobilnych oraz na stronach internetowych. Google Pay obsługuje również karty lojalnościowe, bilety komunikacyjne oraz różnego rodzaju vouchery i karty podarunkowe.

Zbieramy dane od naszych czytelników, aby lepiej zrozumieć ich poglądy na wynagrodzenia programistów. Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Poświęć 10 sekund, aby odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Zdjęcie otwierające: dennizn / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw