Jasne, nowoczesne wnętrze punktu obsługi klienta Vectra, z widocznym logo firmy, stolikami i krzesłami barowymi oraz rozmytym zdjęciem przechodzącej osoby.

Vectra wycofuje się z kontrowersyjnych opłat. Klienci mogą odetchnąć z ulgą

3 minuty czytania
Komentarze

Operator Vectra nie miał ostatnio dobrej prasy, a stały za tym klauzule waloryzacyjne. Przypomnijmy, że chodzi o zapis w umowie z klientem, który pozwalał na podwyższenie opłaty abonenckiej w trakcie trwania umowy w związku ze wzrostem inflacji. Sprawa jest na tyle poważna, że zainteresował się nią UOKiK, a teraz operator w końcu się do tego ustosunkował.

Vectra wycofuje się z klauzul waloryzacyjnych

Dłoń trzymająca pilot do telewizora skierowany w stronę rozmytego ekranu telewizyjnego w tle. Włącza tryb standby
Fot. sirinapawannapat / Depositphotos

Setki skarg od niezadowolonych klientów operatora trafiło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta w związku z wprowadzanymi przez Vectrę zmianami w umowach. Trudno się temu dziwić, ponieważ chyba nikt nie lubi, kiedy podnoszone są ceny za usługi, a już szczególnie podczas trwania umowy. Jeszcze pod koniec stycznia tego roku, operator stwierdził, że zarzuty postawione przez UOKiK nie do końca odpowiadają temu, jak obecnie wygląda rynek oraz sama sytuacja gospodarcza.

Nie zgadzamy się z zarzutami i ocenami UOKiK, które zostały postawione już na tak początkowym etapie postępowania. Jesteśmy zdziwieni, że w tak trudnej sytuacji gospodarczej, Urząd ogranicza wybranym branżom działania mające na celu dostosowanie cen do realiów rynkowych. Podobnie jak reszta Polaków, od kilku lat zmagamy się z ogromnym wzrostem kosztów, które w znaczący sposób wpływają na naszą działalność, a co za tym idzie, jakość i dostępność podstawowych usług dla klientów. Utrzymanie wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych, takich jak Internet i Telewizja, jest w interesie wszystkich Polaków.

Biuro prasowe Vectra dla Android.com.pl, wypowiedź z 31 stycznia 2024 roku

Widać jednak, że interwencja urzędu oraz duże zainteresowanie mediów przełożyło się na zmiany. W informacji przesłanej do portalu Wirtualne Media operator poinformował bowiem, że wycofał się z zapisów informujących o klauzuli waloryzacyjnej. To dobra wiadomość, ale warto dodać, że takie zapisy dalej obowiązują w umowach na czas nieokreślony, a także tych, które zostały wcześniej podpisane.

Potwierdzamy, że od 11 kwietnia 2024 roku zmieniliśmy treść naszych umów abonenckich dla nowych klientów, jak i tych, którzy zmieniają dotychczasowe kontrakty. Zmienione zostały, między innymi, zapisy dotyczące tak zwanych klauzul waloryzacyjnych. W myśl nowych postanowień nie będziemy dokonywać waloryzacji opłat abonenckich w okresie zobowiązania.

Biuro prasowe Vectra wypowiedź dla Wirtualne Media

Podwyżek może być tylko więcej

Wnętrze salonu z telewizorem na drewnianej komodzie wyświetlającym logo "vectra", obok doniczki z roślinami i lampa podłogowa, w tle ściana z drewnianymi panelami i szara zasłona.
Fot. promofocus / Pixabay / Vectra, montaż własny

Inflacja oraz ogólna sytuacja na świecie odbija się na wielu firmach, a podwyżki cen za usługi są niestety nieuniknione. „Kablówki” nie są jedyne. Wprawdzie cena Netflix w Polsce jeszcze nie uległa zmianie, ale już za Disney+ płacimy więcej, niż miało to miejsce przy okazji debiutu platformy w naszym kraju.

Promocja platformy streamingowej SkyShowtime z różnymi urządzeniami pokazującymi interfejs serwisu oraz plakaty filmów i seriali w tle.
Fot. SkyShowtime / materiały prasowe / montaż własny

Ostatnio też SkyShowtime wprowadził pakiet z reklamami, choć tutaj akurat cena dostępu w podstawowym pakiecie pozostała bez zmian. Niestety, ale wygląda na to, że podwyżki w streamingach, ale i w zwykłych sieciach kablowych mogą się jeszcze pojawiać.

Źródło: Wirtualne Media. Zdjęcie otwierające: Vectra / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw