Dwie ręce trzymające nowoczesne smartfony z kolorowymi tapetami na białym tle.

Wyciekła specyfikacja iPhone’a SE 4. Ma wyglądać jak jeden z poprzednich flagowców Apple

3 minuty czytania
Komentarze

Niespodziewanie w sieci pojawiła się prawdopodobna specyfikacja iPhone’a SE 4. Choć nie mamy pewności, czy plotki okażą się prawdą, już teraz można spekulować, czy projekt będzie ciekawym pomysłem. Oprócz kilku zmian systemowych ciekawą kwestią będzie wygląd modelu – według przecieków będzie przypominał jednego z poprzednich flagowców Apple.

Przecieki dotyczące parametrów technicznych

Specyfikacja iPhone'a SE 4 nie jest jeszcze znana. Trzy smartfony ułożone jeden na drugim z kolorowymi tłami na ekranach tworzącymi efekt gradientu.
Iphone SE 3 z marca 2022 roku. Fot. Apple / materiały prasowe

Jak podaje Apple Insider, według danych przekazanych przez informatora Nguyen Phi Hung nadchodzący model iPhone SE 4 ma zawierać wiele istotnych nowości i zmian w porównaniu do poprzednich wersji.

Przewidywania specyfikacja iPhone’a SE 4:
Rozmiar i waga: 148,5 × 71,2 × 7,8 mm, 166 g
Wygląd: stop aluminium serii 7000, rama prostokątna, przednia i tylna szyba (bez osłony ceramicznej). Przód wygląda jak iPhone 13, z obsługą Face ID; tył wygląda jak XR, z jednym aparatem.

Tłumaczenie wpisu na X @negativeonehero

Specyfikacja iPhone’a SE 4 prawdopodobnie zaoferuje 6 GB RAM – to większa pamięć w stosunku do 4 GB dostępnych w poprzednich modelach. Ma pojawić się ekran typu OLED o przekątnej 6,1 cala, co będzie pierwszym takim przypadkiem w serii iPhone SE. Sercem urządzenia ma być procesor Apple A16 Bionic, który zadebiutował w iPhonie 14 Pro.

Specyfikacja iPhone'a SE 4. Trzy smartfony iPhone w kolorach srebrnym, czarnym i czerwonym ustawione pionowo z widocznym przednim i tylnym panelem.
Iphone SE 3 z marca 2022 roku. Fot. Apple / materiały prasowe

W przeciwieństwie do niektórych modeli z przeszłości specyfikacja iPhone’a SE 4 ma zawierać tryb kinowy 1080p, co jest zaskakujące, ponieważ wcześniejsze wdrożenia tego trybu wymagały zastosowania co najmniej dwóch kamer. Niestety, według przecieku, model ten nie będzie wspierał trybu nocnego.

iPhone SE 4 jak iPhone 13?

Zielony smartfon z podwójnym aparatem i przednim wyświetlaczem z kolorowym graficznym tłem na białym tle.
iPhone 13 z września 2021 roku. Fot. Apple / materiały prasowe

Hung podkreśla, że urządzenie to będzie miało przód podobny do iPhone’a 13 z panelem Face ID, natomiast tył będzie przypominał iPhone’a XR, co oznacza obecność jednego aparatu. Znaczącą nowością ma być zastosowanie technologii „fotografii AI”, która może odnosić się do już istniejących rozwiązań opartych na uczeniu maszynowym stosowanych w procesie przetwarzania zdjęć.

Choć Hung nie podaje informacji na temat ceny czy dokładnej daty premiery, spekuluje się, że iPhone SE 4 trafi na rynek w 2025 roku. To wszystko wskazuje na to, że mimo iż niektóre funkcje są już znane z innych modeli, iPhone SE 4 może oferować kilka istotnych innowacji, szczególnie jeśli chodzi o wydajność i jakość wyświetlacza.

Telefon otrzyma prawdopodobnie system operacyjny (co najmniej) iOS 18, który już jest w drodze i zobaczymy go prawdopodobnie w czerwcu na WWDC 2024. Kto wie, być może Apple zrobi prezent naszym rodakom i zaprezentuje nam Siri po polsku?

Źródło: Apple Insider, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Apple / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw