Google Vids. Interfejs użytkownika strony internetowej z szablonami wideo prezentującymi różne opcje, takie jak propozycja badawcza, wprowadzenie nowego pracownika, prezentacja produktu, osiągnięcie kamienia milowego przez zespół, aktualizacje biznesowe kwartalne, wprowadzenie mówcy oraz redesign logo i tożsamości wizualnej.

Nowe narzędzie Google Vids sprawi, że zapunktujesz u szefa. To koniec nudnych prezentacji

3 minuty czytania
Komentarze

Na konferencji Google Cloud Next 2024, która odbyła się 9 kwietnia, wśród wielu nowości mogliśmy zobaczyć m.in. Google Vids – zupełnie nowe narzędzie do tworzenia wideo i podsumowań w formie interaktywnych prezentacji. Nudne pokazy slajdów zastąpią dynamiczne przejścia z automatycznie generowaną treścią.

Gigant z Mountain View prezentuje Google Vids

Zrzut ekranu z interfejsem edytora wideo online, przedstawiający prezentację zatytułowaną "Product pitch walkthrough" na pomarańczowym tle, z datą "April 2024" i miniaturą video z kobietą w okręgu. Na dole widoczny jest pasek czasu z kilkoma innymi miniaturami i ścieżką dźwiękową.
Fot. Google / materiały prasowe

Nowe narzędzie zaprezentowane na wydarzeniu Google Cloud Next 2024 – Google Vids – wprowadza rewolucyjne zmiany w sposobie, w jaki tworzymy treści wideo. Nie będzie to druga Sora od OpenAI ani kolejny program do montowania filmów – założenie tej aplikacji jest inne. Ma być to „asystent wideo, pisania, produkcji i edycji” dostępny na platformie Workspace.

Z materiałów opublikowanych przez Google wynika, że będzie zawierał funkcje do tworzenia podsumowań i opowiadania wizualnych historii w środowisku pracy. Notatki, prezentacje, listy czy omówienia problemów – prawdopodobnie takie obszary zostaną przedstawione w formie wideo.

Ludzie codziennie opowiadają historie w pracy, niezależnie od tego, czy chodzi o wdrażanie nowych pracowników przez dział HR w misję organizacji, zespół szkoleniowy tworzący cyfrowe doświadczenia edukacyjne, czy też sprzedawca przedstawiający nowemu klientowi korzyści płynące z ich oferty. Wideo, jako medium do opowiadania historii, stało się wszechobecne ze względu na swoją bezpośredniość i zdolność do „przebijania się przez szum”, ale wiedza, od czego zacząć, może być zniechęcająca. 

Komunikat prasowy na blogu Google
Google Vids. Interfejs użytkownika programu do edycji wideo z tytułem "Hello, Xavier. Let's make a video" i trzema przykładami szablonów do tworzenia filmów.
Fot. Google / materiały prasowe

Nowatorska platforma ma wykorzystywać osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, aby zaoferować użytkownikom możliwość generowania wysokiej jakości treści multimedialnych minimalnym wysiłkiem. Jak podaje 9to5Google, filmy Google Vids będą początkowo dostępne w Workspace Labs w czerwcu tego roku. 

Inne nowości na Google Cloud Next 2024

Jednymi z najbardziej zaskakujących premier były nowe zastosowania Gemini w narzędziach AI od Google, np. w wirtualnych asystentach czy funkcjach cyberbezpieczeństwa. Model został dostosowany do działania w chmurze, na serwerach lokalnych oraz urządzeniach mobilnych.

Grafika promocyjna z napisem "The Gemini era", ikonami aplikacji, i abstrakcyjnymi grafikami w tle na czarnym tle oraz dodatkowym tekstem "Ultra 1.0".
Fot. Google / materiały prasowe

Na uwagę zasługują także nowe narzędzia dla programistów. Pojawił się m.in. Duet AI for Developers, asystent kodowania, dostępny w wielu zintegrowanych środowiskach deweloperskich. Zaprezentowano również dostęp dla programistów do Gemini Pro przez Google AI Studio – narzędzie internetowe, które umożliwia „dostrojenie” sztucznej inteligencji do konkretnych zadań i dalsze trenowanie bazowego modelu na przykładach specyficznych dla danej aplikacji.

Źródło: 9to5Google, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Google / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw