Mapy Apple ikona Fot Depositphotos Autor Bigtunaonline

Mapy Apple dostaną nową funkcję. Czekaliśmy na to absurdalnie długo

2 minuty czytania
Komentarze

Mapy Apple nie należą do najpopularniejszych nawigacji i to nie tylko dlatego, że mogą z nich głównie korzystać posiadacze iPhone’ów. Niektóre funkcje aplikacji są mocno ograniczone, a alternatywa w postaci Google Maps jest niezwykle kusząca. To niebawem może się zmienić, ponieważ w kodzie aplikacji Apple odkryto ciekawy zapis, który zapowiada nową funkcję.

Mapy Apple z nową funkcją. Wyznaczenie trasy

Zrzut ekranu aplikacji nawigacyjnej na smartfonie z wyświetlonym trybem jazdy oraz trasą w Cupertino, z napisem "Driving. Your ultimate get-around." umieszczonym obok na białym tle.
Fot. Apple / zrzut ekranu

Wiadomo, że nie wszyscy korzystają z nawigacji samochodowych w ten sam sposób. Dla części użytkowników ważne będzie tylko to, by aplikacja wskazała im najszybszą trasę między punktem A i B. Problem może pojawiać się wtedy, kiedy chcemy coś w wyznaczonej trasie zmienić. Teoretycznie nie powinien być to problem, ale w przypadku aplikacji od Apple wyznaczona trasa jest święta, a jak chcemy w niej coś zmieniać, to takiej opcji nie mamy.

Powinno się to zmienić wraz z iOS 18, a przynajmniej na to wskazują ślady znalezione w kodzie. Znaleziono tam bowiem zapis „CustomRouteCreation”, który może być zapowiedzią tego, że Mapy Apple dostaną nową funkcję. Chodzi o tworzenie własnych tras, które następnie będzie można wykorzystywać podczas podróżowania. Google Maps posiada taką funkcjonalność od dawna, więc i najwyższa pora, by ta znalazła się u konkurencji. Dodajmy jednak, że to obecnie jedyne informacje na ten temat, które pojawiły się w sieci. Niemniej, to byłaby duża zmiana w nawigacji. Ostatnio ciekawe zmiany wprowadziło Waze, choć tam kwestia dotyczyła zgłaszania problemów na drodze. A jeżeli interesuje was kwestia aplikacji dla kierowców, warto przeczytać, jak korzystać z Android Auto bezprzewodowo.

iOS 18 już niebawem

Tył smartfona z logo Apple trzymanego w ręce na tle rozmytego pokoju. Smartfon dostanie aktualizację do iOS 18
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Ostatnio pojawiła się aktualizacja iOS 17.4.1, która skupiała się głównie na wprowadzeniu lepszych zabezpieczeń. Za to wersja iOS 18 ma być naprawdę sporą zmianą, gdzie duży nacisk położony zostanie na algorytmy sztucznej inteligencji. Trudno jeszcze wyrokować, co faktycznie zostanie wprowadzone w nowej wersji systemu operacyjnego, ale zmiany mają być naprawdę duże.

Neonowe litery "WWDC 2024" z numerem "24" na czarnym tle.
Fot. Apple / materiały prasowe

Kiedy pojawi się nowa wersja systemu? Na 10 czerwca 2024 roku zaplanowana została konferencja dla developerów WWDC24, gdzie na głównej prezentacji powinny zostać przedstawione najważniejsze wiadomości, czyli właśnie iOS 18.

Źródło: MacRumors. Zdjęcie otwierające: Bigtunaonline / Depositphotos

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw