Laptop z przezroczystym ekranem OLED prezentowany na targach, na którym wyświetlany jest obraz słoneczników, w tle widoczni ludzie oraz ręka osoby manipulującej urządzeniem.

Widziałam na żywo transparentny laptop od Lenovo. Tak wygląda przyszłość

2 minuty czytania
Komentarze

Na targach MWC prezentowane są najnowsze produkty, które są już na rynu lub niedługo na niego trafią. Ale najciekawsze są innowacje i koncepcyjne sprzęty pokazujące, w którą stronę mogą zmierzać sprzęty w przyszłości. Jedną z nich niewątpliwie jest koncepcyjny laptop od Lenovo, model ThinkBook Transparent Display Laptop Concept.

Lenovo ThinkBook Transparent Display Laptop Concept, transparentny laptop od Lenovo
Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Lenovo pokazuje pomysł na futurystycznego laptopa

Według producenta Lenovo ThinkBook z przezroczystym wyświetlaczem rewolucjonizuje interakcję i sposób tworzenia dzięki niezwykłemu, przezroczystemu wyświetlaczowi Micro-LED o przekątnej 17,3 cala i jasności do 3000 nitów. Wrażenia użytkownika oraz komfort pracy zwiększa ekran bez obramowania i przezroczysty obszar klawiatury.

Jak działa transparentny laptop?

Jak to działa? Producent opisuje to jako inteligentną integrację świata wirtualnego i rzeczywistego. Dzięki mocy treści generowanych przez sztuczną inteligencję (AIGC) przezroczysty ekran otwiera nowe możliwości współpracy i wydajności pracy, umożliwiając interakcję z obiektami fizycznymi i nakładanie informacji cyfrowych w celu tworzenia unikalnych treści generowanych przez użytkowników. Przezroczystość pozwala mu bez wysiłku naturalnie integrować się z otoczeniem. Użytkownicy mogą płynnie przełączać się między klawiaturą a tablicą kreślarską za pomocą obsługiwanego pióra.

Według producenta sztuczna inteligencja w połączeniu z przezroczystymi wyświetlaczami otworzy nowe sposoby interakcji z danymi i aplikacjami, oferując możliwości opracowywania nowych funkcji i form. Częścią tej koncepcji jest zaprezentowane urządzenie, stanowiące futurystyczne spojrzenie na komputery PC ze sztuczną inteligencją oraz łączące środowiska cyfrowe i fizyczne.

Źródło: informacja prasowa, własne. Zdjęcie otwierające: Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw