Inteligentny zamek na drzwiach i dłoń trzymająca smartfon z aplikacją do kontroli zamka.
LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Smart home za niewielkie pieniądze? Właśnie trwa promocja na kilka przydatnych urządzeń

4 minuty czytania
Komentarze

Wiadomo, że na pewnych rzeczach nie warto oszczędzać. Ale nie warto też przepłacać. Zwłaszcza gdy chodzi o kompleksowe wyposażenie związane z monitorowaniem domu, sterowaniem oświetleniem, produkcją prądu czy zarządzeniem zużyciem wody — czyli szeroką gamę urządzeń smart home, które mają nam pomóc w oszczędzaniu w dłuższej perspektywie.

Taką promocję przygotował Komputronik. Pod hasłem Smart oszczędzanie — mieszkaj kosztoodpornie oferuje dziesiątki urządzeń w różnych kategoriach związanych z inteligentnym domem. Wybraliśmy dla was najciekawsze produkty.

Dom jednorodzinny połączony z abstrakcyjnymi, cyfrowymi liniami i ikonami przedstawiającymi inteligentny system domowy, trzymany przez dłonie smartfon z niebieskim ekranem.
Fot. geralt / Pixaby

Smart home — każdy dom może być inteligentny

Nie ma znaczenia, czy macie dom z ogrodem, czy mieszkanie w bloku. Istnieją rozwiązania, które spełnią potrzeby i oczekiwania użytkowników niezależnie od metrażu. Nie trzeba też inwestować w to dużo pieniędzy.

Przemyślany, przygotowany do przyszłej rozbudowy system wystarczy na lata. Zacząć można bowiem od urządzeń do monitoringu, potem przejść na akcesoria do zarządzania prądem, ogrzewania i oświetlenia, integrując stopniowo wszystkie sprzęty w bezpieczne środowisko dla całej rodziny.

Zamek Yale Linus Smart Lock

Bez dobrego zamka trudno mówić o bezpiecznym domu. Dlatego warto inwestować w inteligentne produkty firmy, która zamkami zajmuje się od 1840 roku. Konkretnie chodzi o Yale Linus Smart Lock — bezpieczny zamek, który umożliwia zdalne zaryglowanie i odryglowanie drzwi. Pozwala na uzyskanie dostępu bez klucza, przydzielanie wirtualnych kluczy dla gości i zdalne sprawdzanie, czy drzwi są otwarte, czy zamknięte.

Elektroniczny zamek Yale Linus® Smart Lock w kolorze srebrnym, umieszczony na tle szarych kamieni i jasnej powierzchni obok stosu zaokrąglonych kamieni.
Fot. Komputronik / własny zrzut ekranu

Linus Smart Lock jest kompatybilny z różnymi drzwiami i łatwy w instalacji, umożliwia ponadto zachowanie istniejących kluczy. Działa na baterie AA i integruje się z systemami smart home oraz asystentami głosowymi.

Ogrzewanie pod kontrolą — głowice termostatyczne od Netatmo

Zestaw głowic termostatycznych NVP-EN to zestaw startowy systemu zarządzania temperaturą w domu i mieszkaniu od Netatmo. Korzystanie z nich może przełożyć się na niższe rachunki i zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. Pozwalają ustawiać temperaturę dla każdego pomieszczenia osobno. Dzięki adapterom można je podłączyć do niemal każdego grzejnika. Nie zapomnijmy o sterowaniu temperaturą za pomocą smartfona czy funkcji wykrywania otwartego okna, aby nie ogrzewać pomieszczenia, które w danym momencie jest wietrzone.

Zdjęcie zestawu głowic termostatycznych Netatmo NVP-EN na białym tle, wraz z informacjami o produkcie i logiem firmy.
Fot. Komputronik / własny zrzut ekranu

Opisywany zestaw startowy składa się z dwóch głowic termostatycznych, montowanych na grzejnikach, oraz przekaźnika (bramki), służącej do komunikacji z głowicami. Zestaw można rozszerzyć poprzez dokupienie kolejnych głowic Netatmo do 20 sztuk w systemie.

Mądre oświetlenie — Philips Hue

Philips Hue to jeden z najbardziej znanych systemów inteligentnego oświetlenia, który pozwala sterować oświetleniem za pomocą smartfona lub tabletu. Producent oferuje żarówki w różnych kształtach i rozmiarach, które łączą się z mostkiem Hue za pomocą sieci Wi-Fi.

Sam mostek umożliwia nie tylko sterowanie oświetleniem z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji, ale także integrację systemu Philips Hue z innymi urządzeniami smart home, takimi jak termostaty i zamki do drzwi.

Zestaw oświetleniowy Philips Hue zawierający biały mostek i dwie żarówki LED E27 o mocy 9,5W z możliwością sterowania przez Bluetooth i ZigBee, kompatybilne z Amazon Alexa, Apple HomeKit i Asystentem Google.
Fot. Komputronik / własny zrzut ekranu

Opisywany zestaw obejmuje dwie żarówki LED białe z dużym gwintem (E27) oraz mostek, który jest sercem systemu Philips Hue.

Własny prąd — fotowoltaika balkonowa EcoFlow Classic Plus Delta 2

Rachunki za prąd są sporą częścią comiesięcznych wydatków ponoszonych na cele mieszkaniowe. Mamy coraz więcej sprzętów domagających się dostępu do gniazdka, a szalejące ceny prądu sprawiają, że warto w tym obszarze szukać oszczędności. I tutaj ciekawym — i raczej niekonwencjonalnym rozwiązaniem — może być fotowoltaika balkonowa. Idealne rozwiązanie dla osób poszukujących efektywnego, łatwego w instalacji i ekologicznego źródła energii.

Zestaw do fotowoltaiki balkonowej EcoFlow Classic Plus Delta 2, zawierający panel słoneczny, stację zasilania z wyświetlaczem oraz kontroler ładowania.
Fot. Komputronik / własny zrzut ekranu

System balkonowy EcoFlow CLASSIC PLUS składa się z mikroinwertera PowerStream, dwóch paneli fotowoltaicznych EcoFlow 400 W (sztywna konstrukcja), uchwytów balkonowych, niezbędnego okablowania, gniazdka Smart Plug oraz przenośnej stacji DELTA 2. Taki zestaw jest bardzo prosty w montażu i świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości instalacji tradycyjnych paneli. Tanio nie jest, ale warto przekalkulować, czy w dłuższej perspektywie czasu nie będzie to dobre rozwiązanie.

Źródło: Komputronik. Zdjęcie otwierające: Sebastian Scholz (Nuki) / Unsplash.com

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw