ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Urządzenia Smart Home

Te urządzenia Smart Home to absolutna podstawa inteligentnego domu

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Porady

Każdy lubi żyć wygodnie. Co może na to pozwolić? Oczywiście nowoczesne oraz inteligentne urządzenia. To właśnie dzięki nim czynności takie jak zapalanie, gaszenie światła, regulowanie temperatury w domu oraz wiele innych staje się powoli przeszłością. W tym celu trzeba zainteresować się inwestowaniem w nowoczesną technologię, która pozwoli na to, aby przemienić swój dom w smart home. To właśnie dzięki temu zapomnisz o wielu codziennych obowiązkach. Co warto kupić? Od czego warto zacząć? Urządzenia Smart Home stają się coraz bardziej powszechne. Dlatego nie powinieneś mieć żadnego problemu z ich zakupem. W przypadku martwienia się o wysokie ceny. Tutaj również możesz się uspokoić – duża konkurencja na rynku powoduje, że wartość towaru jest zaniżana. Wszystko po to, aby dotrzeć do jak największej liczby klientów i przebić się ze swoimi produktami oraz usługami na całkiem ciasnym już rynku. 

Inteligentne żarówki

Żarówka
Źródło: ColiN00B from pixaby

To jedne z najbardziej znanych urządzeń z zakresu Smart Home. Dzięki nim możesz oświetlić pomieszczenie w różnych kolorach. Możesz wybrać, jaką tylko chcesz barwę. Oczywiście na tym nie koniec, ponieważ jesteś jeszcze w stanie sterować natężeniem światła. To na pewno przydatna opcja, którą docenia się podczas pracy w różne pory dnia. Dzięki temu możesz spokojnie zająć się swoim zadaniem, a światło zostanie dostosowane do Twoich potrzeb. Jeśli czytasz książkę wieczorem, wtedy możesz ustawić delikatną barwę. Dzięki temu Twoje oczy na pewno będą w stanie czytać zdecydowanie dłużej. Oczywiście całym oświetleniem możesz sterować z poziomu aplikacji mobilnej. Na tym nie koniec – usługa umożliwia ustalanie harmonogramu działania. Światło może być zapalane automatycznie o wyznaczonych porach. 

Zobacz także: Co to jest Smart Home, czyli jak przygotować się do mieszkania w inteligentnym domu

Zobacz także: Smart home – bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze

Czujniki otwarcia drzwi i okien

Okno
Źródło: moshehar from pixaby

Odpowiednio rozmieszczone czujniki otwarcia okien i drzwi pozwalają na stworzenie wydajnego systemu antywłamaniowego. Możesz od razu dostać powiadomienie na swój telefon. Oczywiście czujniki mogą być bardzo przydatne w dużym domu wtedy, kiedy czasami może zdarzyć się, że okno będzie niedomknięte. W przypadku ulewnego deszczu może prowadzić to do sporych strat w mieszkaniu. 

Zobacz także: Amazon, Apple i Google razem. Giganci tworzą nowy standard smart home

Czujnik zalania potrafi uratować mieszkanie

Zalanie
Źródło: Foto-Rabe from pixaby

Wylanie wody z pralki to bardzo typowa sytuacja, którą większość osób przeżyło w swoim życiu. Nie chcesz bawić się w spory z ubezpieczycielem. Każdy wie, że ich celem nigdy nie jest wypłata pieniędzy, lecz zwykły zysk. Dlatego należy dbać o siebie samodzielnie. W tym celu warto skorzystać z dobrodziejstwa, jakim jest czujnik zalania. Dzięki temu po Twoim urlopie nie staniesz w basenie, lecz w swoim suchym domu. 

Pobierz aplikacje Smart Home z Google Play! 

Inteligentne kamery – minitoring

Kamera
Źródło: 99mimimi from pixaby

Jeśli faktycznie boisz się o swój dom, wówczas warto mieć na uwadze inteligentne kamery. Dzięki nim możesz mieć oko na swój majątek i zadbać o jego bezpieczeństwo, nawet kiedy jesteś poza nim. W przypadku pojawienia się złodzieja możesz szybko interweniować. Kamery można podzielić na wewnętrzne oraz zewnętrzne. Te pierwsze są przeznaczone dla osób, które często są poza domem i potrzebują mieć wgląd w to, co dzieje się w środku. Zewnętrzne urządzenia są dostosowane do tego, aby mogły wytrzymać w warunkach naturalnych. 

Urządzenia Smart Home wcale nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla fanów gadżetów. To sprzęt, który na pewno przy się dla każdego. W czasach, kiedy każdy ma za dużo wszystkiego na głowie, na pewno będą mile widziane w gospodarstwie domowym osób, które podążają z duchem czasu. Dzięki temu będziesz wyręczony w takich czynnościach jak regulowanie temperatury lub światła. Ktoś może powiedzieć, że to wszystko są błahe czynności – ale ulgę poznaje się dopiero w momencie, kiedy faktycznie zaczniesz mieszkać w inteligentnym domu. Może jedna akcja taka jak włączanie i wyłączenie światła, nie robi na osobie wrażenia, jednak w przypadku korzystania z większej liczby inteligentnych urządzeń, życie naprawdę może stać się zdecydowanie łatwiejsze oraz przyjemniejsze. 

Źródło obrazka wyróżniającego: geralt from pixaby

Sprawdź najnowsze wpisy