Recenzowane dokanałówki Sony INZONE Buds na białym blacie. W tle doniczka z sukulentem
LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Recenzja Sony INZONE Buds. Dokanałówki jedyne w swoim rodzaju

8 minut czytania
Komentarze

Sony niedawno uzupełnił linię INZONE o nowe modele. Światło dzienne po raz pierwszy ujrzał model H5 i testowane dokanałówki Sony INZONE Buds. TWS-y skierowane dla graczy nie są niczym nowym, ale japoński producent do tematu podszedł w niecodzienny sposób. W efekcie testowane słuchawki bezprzewodowe różnią się od konkurencji i oferują unikalne cechy. Czy są to dokanałówki godne polecenia? Na to pytanie odpowie recenzja Sony INZONE Buds.

Zalety

  • Długi czas działania
  • Bardzo dobra jakość grania
  • Skuteczna redukcja szumów
  • Etui mieści nadajnik…

Wady

  • … ale jest duże
  • Brak adaptera USB A do USB C w zestawie
  • Ograniczone możliwości połączenia ze smartfonem

Recenzja Sony INZONE Buds w kilku słowach

W pełni bezprzewodowe słuchawki do użytku domowego. Sony INZONE Buds to dokanałówki, które oferują długi czas działania, świetną jakość grania i niskie opóźnienie. Należy jednak pamiętać o dużych rozmiarach.

7,8/10
Ocena

Sony INZONE Buds

  • Zestaw 7
  • Jakość dźwięku 9
  • Jakość mikrofonu 6
  • Jakość wykonania 8
  • Wrażenia z użytkowania 8
  • Akumulator 9

Sony INZONE Buds wideo recenzja

Zawartość pudełka, specyfikacja, cena Sony INZONE Buds

Pudełko ze słuchawkami Sony INZONE Buds na białym blacie.
Fot. Krzysztof Wilamowski/Android.com.pl

Słuchawki Sony INZONE Buds przychodzą w pudełku, które kolorystyką i wyglądem pasuje do serii dla graczy INZONE. Takie rozwiązanie podoba mi się bardziej niż zapakowanie Sony WF-1000XM5. Zawartość jest całkiem bogata. W środku znajdziemy etui ładujące z dokanałówkami, 3 dodatkowe pary gumek i przewód USB A do C. Dodatkiem, którego nie znajdziemy w typowych TWS-ach (true wireless) to adapter z końcówką USB typu C. Zawartość oceniam pozytywnie, ale brakuje mi przejściówki z USB C do USB A. Jest to mały detal, bez którego posiadacze starszych komputerów nie skorzystają z testowanego modelu.

Cena Sony INZONE Buds

W momencie pisania recenzji za Sony INZONE Buds trzeba zapłacić 999 złotych. Słuchawki są więc tańsze niż topowe dokanałówki producenta. Budsy kosztują też nieco mniej niż najwyższy model serii INZONE H9. Mimo że cena do najniższych nie należy, to wydaje się adekwatna do specyfikacji i możliwości słuchawek.

Specyfikacja techniczna Sony INZONE Buds

Adapter od testowanych słuchawek Sony INZONE Buds na białym blacie, w tle słuchawki i etui
Fot. Krzysztof Wilamowski/Android.com.pl
  • Rodzaj słuchawek: Zamknięte, dynamiczne
  • Przetwornik akustyczny: 8,4 mm
  • System redukcji hałasu: tak
  • Tryb dźwięków otoczenia: tak
  • Czas pracy na akumulatorze:
    • Połączenie przez nadajnik-odbiornik USB: maks. 12 godzin (11 z ANC)
    • połączenie przez Bluetooth (LE Audio): maks. 24 godziny (18 z ANC)
  • Czas ładowania: około 2 godziny
  • Łączność:
    • 2,4 GHz adapter
    • Bluetooth 5,3 LE, format audio LC3
  • Wodoszczelność: IPX4
  • Waga: około 6,5 g x 2

Budowa i jakość wykonania Sony INZONE Buds

Słuchawki Sony INZONE Buds w etui ładującym na białym blacie. W tle pudełko i roślina
Fot. Krzysztof Wilamowski/Android.com.pl

Sony INZONE Buds występują w dwóch wersjach kolorystycznych. Czarny wariant cechuje się jednolitym, matowym wykończeniem, a białe etui kryje czarne wnętrze. Jakość wykonania jest o niebo lepsza niż w modelu WF-1000XM5, bo nic nie skrzypi. Zawias jednak nie jest idealny. W tym elemencie obserwowałem luzy. Mimo to jakość materiałów i spasowania nie wypada źle. Warto pamiętać, że słuchawki i etui cechują się sporym rozmiarem, więc raczej jest to model do użytku domowego. Z przodu zobaczyć można diodę stanu, a z tyłu znalazło się wejście do ładowania i przycisk parowania.

We wnętrzu etui znajdziemy przede wszystkim dokanałówki. Mają one charakterystyczny kształt, przez co duża część słuchawki znajduje się poza uchem. Na zewnętrznej części mamy błyszczącą płytkę służącą do sterowania. Wewnątrz wyróżnia się przede wszystkim dysza przetwornika i piny do ładowania.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na różnicę względem dwóch wersji kolorystycznych. Czarna słuchawka poza płaskim panelem jest w całości matowa. Z kolei biała część została wykończona na wysoki połysk. Wolę białą kolorystykę, ale ze względu na mat wybrałbym czarną wersję. Ta wygląda lepiej i jest bardziej praktyczna, choć to tylko moja opinia.

Między słuchawkami sprytnie ukryto adapter, który możemy podłączyć do komputera lub konsoli PS5. W jego budowie wyróżnię wejście USB C, przełącznik między PS5/mobile i PC, a także diodę stanu.

Adapter od słuchawek Sony INZONE Buds
Fot. Krzysztof Wilamowski/Android.com.pl

Wrażenia z użytkowania Sony INZONE Buds

Słuchawki działają po wyciągnięciu ich z etui i podłączeniu adaptera. Cały proces jest szybki i wygodny. Co więcej, wyciągnięcie dokanałówek było szybsze niż podłączenie moich przewodowych słuchawek. Wygoda noszenia jest na niezłym poziomie. Szybko przyzwyczaiłem się do nietypowego kształtu. Użytkownik na komputerze skorzystać może z aplikacji INZONE Hub. Tam można użyć korektora dźwięku, a także ustawić redukcję hałasu i dźwięk przestrzenny. W zakładce ustawienia urządzenia można zmienić sterowanie oraz sprawdzić można dokładny poziom naładowania.

Jakość dźwięku Sony INZONE Buds — muzyka i gry

Czarne słuchawki Sony INZONE Buds na smartfonie odtwarzającym muzykę
Fot. Krzysztof Wilamowski/Android.com.pl

Temat dźwięku otwiera zdjęcie słuchawek ze smartfonem, natomiast tego typu połączenie nie należy do najprostszych. Sony INZONE Buds połączyłem z telefonem Motorola razr 40 Ultra, natomiast taka operacja nie udała się ze starszym smartfonem z Bluetooth 5.1. Pod kątem jakości dźwięku ciężko się o coś przyczepić. Budsy dzielą część podzespołów z fantastycznie brzmiącymi WF-1000XM5. Dokanałówki grają czysto i oferują imponującą przestrzeń dźwięku, choć do efektu Dolby Atmos Spatial Sound z Jabra Elite 10 jeszcze trochę brakuje. Przyjemny bas skutecznie otula słuchacza. Środek jest szczegółowy, a góra w świetnym stylu uzupełnia doświadczenie słuchania.

W grach jest równie dobrze. Producent informuje o 30 ms opóźnienia. Profesjonalnym graczom i zaawansowanym amatorom może to przeszkadzać, ale przy moich umiejętnościach nie było to ograniczeniem. Jeśli w sieciowych FPSach masz rangę złoto lub platyna Budsy będą w zupełności wystarczające. Słuchawki wypadają bardzo dobrze pod kątem lokalizacji wrogów. Ze względu na dobre niskie tony, dokanałówki są też świetnym kompanem gier AAA. W słuchawkach ogrywałem tytuł Alan Wake 2, świetnie się przy tym bawiąc. W sieci można przeczytać, że Budsy są ciche. Osobiście się z tym nie zgadzam, bo na około 80% głośności INZONE przekroczyły mój prób bólu.

Jakość mikrofonu i ANC

Test mikrofonów w słuchawkach Sony INZONE Buds

Jakość mikrofonu jak na dokanałówki jest niezła. Rezultaty są nieco gorsze niż w słuchawkach nausznych, natomiast Budsy będą wystarczające do rozmów na Discordzie czy połączeń w aplikacji Teams, czy Google Meet.

Wysokiej jakości mikrofony docenić można podczas korzystania z aktywnej redukcji szumów. Sony przyzwyczaiło użytkowników, że ANC w słuchawkach z logo firmy działa wyśmienicie. Nie inaczej jest w przypadku INZONE Buds. Dokanałówki dobrze wycinają jednostajne dźwięki takie jak szum komputera czy pracujący w tle odkurzacz.

Akumulator — czas pracy i ładowania Sony INZONE Buds

Słuchawki i adapter Sony INZONE Buds. W tle etui ładujące
Fot. Krzysztof Wilamowski/Android.com.pl

Deklarowany czas działania przy wykorzystaniu łączności 2.4 GHz wynosić ma nawet 11 godzin z aktywnym ANC. Tak długie czasy działania zawsze są trudne do sprawdzenia, bo na wynik wpływ ma wiele czynników. Dwie godziny oglądania wideo na około 80% głośności z wyłączoną redukcją zużyły około 15% energii. INZONE Buds są więc słuchawkami długodystansowymi. Dokanałówki ładują się po odłożeniu do etui, a proces uzupełniania energii od 0 do 100 % powinien trwać około 2 godziny. Akumulator w etui naładuje słuchawki do pełna około dwa razy.

Recenzja Sony INZONE Buds. Podsumowanie i nasza opinia

Testowane słuchawki sony INZONE Buds na białym blacie oparte o doniczkę
Fot. Krzysztof Wilamowski/Android.com.pl

Sony INZONE Buds to prawdziwe gamingowe dokanałówki. Słuchawki cechują się niezłą jakością wykonania, fantastycznym brzmieniem i imponującym czasem działania. Aplikacja daje dużo możliwości personalizacji, a skuteczny tryb ANC poprawia komfort grania w trudnych warunkach. Podoba mi się też szybkość łączenia. Kiedy adapter jest podłączony do komputera lub konsoli, dokanałówki łączą się natychmiastowo po wyciągnięciu z etui.

Należy mieć jednak na uwadze, że mimo konstrukcji TWS, jest to model do użytku domowego. Rozmiar etui i słuchawek może być uciążliwy, a połączenie ze smartfonem pozostawia wiele do życzenia. Przed zakupem warto pamiętać, że dołączony adapter wykorzystuje standard USB typu C. Jeśli twój komputer nie obsługuje małego USB, musisz wyposażyć się w odpowiednią przejściówkę.

Znaczek sony INZONE Buds
Fot. Krzysztof Wilamowski/Android.com.pl

Produkt na okres testów został udostępniony przez firmę Sony. Dostawca nie miał wpływu na treść materiału — prezentowana opinia jest niezależnym i subiektywnym poglądem autora tekstu. Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Komputronik

Motyw