Thermomix Sensor zanurzony w cieście

Thermomix Sensor zamiast Thermomix TM7. Vorwerk znów zaskoczył klientów

2 minuty czytania
Komentarze

Nie Thermomix TM7, a Thermomix Sensor jest najnowszą propozycją Vorwerk, korporacji znanej z ułatwiania kuchennych przygód. Akcesorium jest rozczarowaniem dla osób, które liczyły na całkowicie nowy model popularnego, wielofunkcyjnego robota kuchennego z połączeniem WiFi. Nie zmienia to jednak faktu, że warto się nim zainteresować, szczególnie jeżeli uwielbiamy domowe wypieki.

Jak Thermomix Sensor sprawdza się w praktyce?

Thermomix Sensor używany przy cieście
Fot. Vorwerk

Thermomix Sensor to drobny termometr, który łączy się z robotem Thermomix TM6 poprzez protokół Bluetooth. Narzędzie to rozwiązuje problem, który często poruszałem przy omówieniach Thermomix TM6 czy też Eldom Perfect Mix 2brak kontroli nad wypiekami po wyjęciu masy z misy urządzenia.

Fot. Vorwerk

Sensor pozwala odmierzać wewnętrzną temperaturę wypiekanej potrawy (max. 100°C), ale też zewnętrzną temperaturę w piekarniku (max. 275°C). Co ważne, Thermomix TM6 już otrzymał stosowną aktualizację oprogramowania, dostosowującą urządzenie do kompatybilności z Thermomix Sensor. Ciekawą funkcją jest też timer, pozwalający odmierzać czas zaplanowany na wypiek.

@android.com.pl

Robi się gorąco 🍳 – Twój najdroższy termometr ever 🙂

♬ dźwięk oryginalny – Ulubiony portal technologiczny

Ile Thermomix Sensor będzie kosztować w Polsce?

Choć Vorwerk broni się przed podaniem polskiej ceny urządzenia, to koszt ujawniony we Francji pozwala na drobne szacunki. Akcesorium zostało wycenione we Francji na 149 euro, co przekłada się w Polsce na ok. 649 złotych. Przy tym, że sam Thermomix TM6 kosztuje 5995 złotych, wydatek na Sensor wydaje się „groszową sprawą”.

Producenci sprzętu twierdzą, że najlepiej sprawdzi się on przy wypiekaniu chleba, mięsa oraz ciast. Thermomix Sensor ma pojawić się globalnie w pierwszej połowie 2024 r., także w Polsce.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.