LINKI AFILIACYJNE

Brother prezentuje nowe drukarki do biura. Koszty druku mają być wyjątkowo niskie

3 minuty czytania
Komentarze

Brother jest jednym z popularniejszych producentów drukarek. Firma zaprezentowała najnowsze modele w swojej ofercie, które znakomicie sprawdzą się w zastosowaniach biurowych. Głównie z uwagi na wysoką jakość wydruków przy niskich kosztach. Portfolio Brother rozszerzono o cztery monochromatyczne drukarki laserowe A4: modele HL-L5210DN, HL-L5210DW, HL-L6210DW oraz HL-L6410DN. Poznajmy je nieco bliżej.

Brother HL-L5210DN

Źródło: Brother

Drukarka laserowa Brother HL-L5210DN to monochromatyczna drukarka laserowa, która zapewnia szybkie i wysokiej jakości drukowanie. Urządzenie jest przeznaczone dla małych i średnich firm i może drukować do 48 stron na minutę. Ponadto drukarka jest wyposażona w podajnik mieszczący 250 arkuszy papieru oraz funkcję druku dwustronnego, która pozwala oszczędzać papier i czas. Ma interfejs Gigabit Ethernet, jest łatwa w użyciu i konserwacji, a dołączony toner ma wystarczyć na wydrukowanie 3 000 stron.

Brother HL-L5210DW

Model o identycznych parametrach druku co Brother HL-L5210DW, który różni się jednak oferowanymi sposobami komunikacji. Oprócz złącza sieciowego udostępnia bowiem wsparcie dla Wi-Fi 5 GHz. Producent podaje też, że zastosowano w niej trójwarstwowe zabezpieczenie na poziomie urządzenia, sieci i dokumentu z weryfikacją za pomocą zewnętrznych certyfikatów bezpieczeństwa.

Brother HL-L6210DW

Źródło: Brother

Drukarka laserowa Brother HL-L6210DW to szybka i wydajna drukarka monochromatyczna, która zapewnia wysokiej jakości wydruki. Jest przeznaczona dla małych i średnich firm, które potrzebują niezawodnego urządzenia do drukowania dokumentów, faktur i innych materiałów.

Drukarka może drukować do 50 stron na minutę, obsługuje druk dwustronny, ma interfejs Gigabit Ethernet oraz wspiera Wi-Fi 5 GHz. Ponadto urządzenie to ma być łatwe w użyciu i konserwacji, a załączony toner zapewni wydajności do 6 000 stron. W porównaniu do opisanych wcześniej modeli HL-L6210DW ma większy podajnik papieru oraz oferuje toner o wyższej wydajności.

Brother HL-L6410DN

Najdroższy i najbardziej rozbudowany model, oferowany w pakiecie z Secure Print+, która zwiększa bezpieczeństwo drukowania, oraz Barcode Print+, usługą, która ułatwia drukowanie czcionek z kodem kreskowym bezpośrednio z drukarki Brother. Brother HL-L6410DN ma kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 8,9 cm, który ułatwia obsługę urządzenia oraz dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak konfiguracja drukarki czy sterowanie drukiem.

Ma podajnik papieru na 520 arkuszy, co zapewnia wystarczającą ilość papieru do codziennego drukowania, ale jest też możliwość rozbudowy kaset do 2 600 arkuszy. W zestawie z drukarką znajduje się toner o wydajności 11 000 stron.

Źródło: Brother

Warto dodać, że opisywane modele są kompatybilne z rozwiązaniami firmy Brother i innych dostawców. Producent podaje również, że drukarki te są dostępne w ramach umowy na Usługi Zarządzania Drukiem (MPS). To typowo biurowe rozwiązanie, polegające na kompleksowym doradztwie, instalacji, serwisie i zarządzaniu „flotą” urządzeń drukujących, m.in. poprzez automatyczne zlecenia dostaw materiałów eksploatacyjnych.

Jeśli szukacie nieco mniejszych i tańszych modelu, przeznaczonych bardziej do zastosowań domowych, to zerknijcie do rankingu małych drukarek laserowych do domu, a także zestawienie uwzględniające modele drukarek atramentowych Przejrzeliśmy za was też niedrogie w eksploatacji drukarki do domu lub biura oraz urządzenia wielofunkcyjne, które pozwolą na skanowanie i kopiowanie dokumentów, a nie tylko ich drukowanie.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.