Najnowszy gramofon Technics w srebrnej wersji stojący na ciemnej powierzchni. Urządzenie widoczne jest z góry
LINKI AFILIACYJNE

Spotify to za mało? Technics prezentuje nowe gramofony dla audiofilii

2 minuty czytania
Komentarze

Technics to marka, której nie trzeba przedstawiać miłośnikom dobrego brzmienia. Producent wytwarza świetnej jakości słuchawki bezprzewodowe, przewodowe, a także stacjonarne rozwiązania takie jak wzmacniacze czy gramofony. Na targach Audio Video Show właśnie pokazano najnowsze produkty dla fanów winyli.

Gramofony Technics dla najbardziej wymagających

Najnowszy gramofon Technics w srebrnej wersji stojący na drewnianej komodzie
Fot. Materiały prasowe Technics

W dniach 27 – 29 października w stolicy Polski miało miejsce wydarzenie, które z pewnością ucieszyło entuzjastów wysokiej jakości audio. Targi Audio Video Show to prawdziwa gratka dla miłośników wysokiej jakości dźwięku, bo tam czołowe firmy pokazują swoje najnowsze i najbardziej zaawansowane urządzenia. Wśród tegorocznych nowości można było zobaczyć najnowszą generację gramofonu Technics SL-1200GR2 i SL-1210GR2, które są kontynuacją dobrze przyjętych modeli SL-1200GR i 1210GR.

Nowe gramofony zostały zbudowane wokół bezrdzeniowego silnika z napędem bezpośrednim, który charakteryzuje się doskonałą precyzją obrotów. Producent podkreśla też znaczenie cichego zasilacza o niskim poziomie szumów i zmienności napięcia, co przekładać się ma na wyjątkowo niski poziom szumów w trakcie odtwarzania muzyki. Ulepszono także system sprzężenia zwrotnego obrotów. Sprawia to, że praca gramofonu przebiega bardzo płynnie i bez zbędnych zakłóceń. Doskonała jakość dźwięku wyeliminuje pytania co to za piosenka. Jest to sprzęt z wysokiej półki, co widać w materiałach i jakości wykonania. Prezentacja nowych modeli jest też świetną okazją, aby w niższej cenie nabyć poprzednią generację. Poniżej sprawdzisz cenę modelu SL-1210.

Winyl wraca do łask

Przybliżenie gramofonu Technics. Widoczne ramię z igłą
Fot. Materiały prasowe Technics

W przeszłości płyty CD wyparły winyle, a obecnie w natarciu są serwisy streamingowe i cyfrowa dystrybucja. Mimo że Spotify notuje rekordowe wyniki, to moda na klasyczne płyty wraca, a sprzedaż winyli przekroczyła sprzedaż płyt CD. Z danych opublikowanych przez IMARC Group wynika, że globalny rynek płyt winylowych rośnie w tempie około 5,5% w latach 2015-2020. Powodów powrotu jest sporo. Płyty winylowe są często postrzegane jako przedmiot kolekcjonerski, a nie tylko nośnik muzyczny. Dodatkowym atutem płyt winylowych jest ich trwałość oraz fakt, że są to produkty namacalne. Winyle oferują też unikalne doświadczenie, którego w cyfrowej dystrybucji nie uświadczymy.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw