LINKI AFILIACYJNE

W Orange Flex pojawił się… sejf. To nowa funkcja, która z pewnością się wam spodoba

2 minuty czytania
Komentarze

Orange Flex to oferta subskrypcyjna pomarańczowego operatora, w której co jakiś czas pojawiają się zmiany. Najnowszą z nich jest funkcja o nazwie sejf. Przypadnie ona do gustu osobom, które zużywają różne ilości internetu w zależności od konkretnego miesiąca.

Czym jest sejf w Orange Flex?

Niektóre osoby każdego miesiąca zużywają mniej więcej tyle samo GB internetu. Są też jednak tacy, u których zużycie w poszczególnych miesiącach mocno się różni. Tej drugiej grupie przyda się nowa funkcja sejf w Orange Flex.

Sejf działa w ten sposób, że niewykorzystane GB w danym okresie rozliczeniowym nie przepadają, tylko trafiają do… wirtualnego sejfu. Tam czekają na wykorzystanie przez maksymalnie sześć miesięcy.

Jeśli na koniec okresu rozliczeniowego zostaną Ci niewykorzystane GB z pakietu danych dostępnego w ramach Planu lub/i dodatkowe pakiety danych zakupione w Aplikacji, to nie musisz się już martwić, że przepadną. Zamiast tego trafią do Sejfu GB, gdzie utworzy się z nich skrytka. Jeżeli w kolejnych miesiącach zabraknie Ci internetu, będziesz mógł sięgnąć do Sejfu i wypłacić swoje GB. […] Datę ważności każdej skrytki sprawdzisz w aplikacji.

– wyjaśnia Orange.

Nie wszystkie niewykorzystane GB trafią jednak do sejfu. Internet otrzymany od innych użytkowników w ramach przekazywania GB, wypłacony z sejfu po poprzednim okresie rozliczeniowym oraz pochodzący z kodów promocyjnych nie jest brany pod uwagę.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, w jaki sposób można wyjąć GB z sejfu. Wypłat dokonuje się w aplikacji, minimalna wypłata to 0,01 GB, maksymalna to natomiast wszystkie GB, jakie mamy w skrytkach. Jeśli wypłacimy tylko część zgromadzonych GB, to w pierwszej kolejności wypłacane są te z najstarszych skrytek.

Wypłacone GB można wykorzystać na terenie Polski do końca okresu rozliczeniowego. Nie zwiększają one jednak limitu GB do wykorzystania w roamingu UE. Uwaga – GB z sejfu nie można przekazać w ramach usług EKO GB ani przekazywać innym użytkownikom Flexa.

Jeśli aktualnie zastanawiacie się, jakiego operatora wybrać, zajrzyjcie do naszych rankingów ofert na kartę, abonamentów, internetu mobilnego oraz internetu na kartę.

źródło: Blog Orange

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.