Google Pixel Buds Pro
LINKI AFILIACYJNE

Google odświeża słuchawki Pixel Buds Pro. Posiadacze pchełek będą zachwyceni

3 minuty czytania
Komentarze

Google Pixel Buds Pro to bezprzewodowe słuchawki, które stanęły do bezpośredniej walki z Apple AirPods. Wypuszczony na rynek w zeszłym roku, sprzęt firmy z Mountain View cieszy się sporą popularnością. Dlatego też pchełki są usprawniane o kolejne funkcje. Co ciekawe, zostaną one dodane nie za pośrednictwem nowej rewizji sprzętu, a z pomocą prostej aktualizacji oprogramowania.

Co się zmieni w słuchawkach Google Pixel Buds Pro?

Wszystkie nowe zmiany w słuchawkach zostaną wprowadzone za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania, która ma pojawić się na serwerach po konferencji Made by Google Keynote, zapowiedzianej na 4 października 2023 r. o godz. 16:00. Jeżeli otrzymacie powiadomienie o dostępności wersji 5.9, to znaczy, że macie dostęp do omawianego przeze mnie firmware, także na systemie Android 14.

A cóż się zmieni? Drobiazgi, aczkolwiek zauważalne. Przykładowo, słuchawki Google Pixel Buds Pro będą teraz wykrywać to, że z kimś rozmawiamy (na żywo, nie przez telefon). Urządzenie wówczas przełączy się na ANC w trybie transparentnym i wyciszy muzykę, pozwalając nam na odpowiedzenie osobie bez zdejmowania słuchawek.

Ta aktualizacja dodaje również wsparcie dla technologii Bluetooth Super Wideband (SWB). W lakonicznym ujęciu to znaczy tyle, że wszelkie głosy i rozmowy będą teraz wyraźniejsze, dzięki podwojonej przepustowości łącza. Google nawet na konferencji pokazało, jak SWB i Clear Calling potrafią poprawić jakość połączenia.

Dodatkową nowością jest zdrowotna kontrola słuchu, czyli nowa funkcja aplikacji Pixel Buds. Program zbiera teraz informacje na temat tego, jak długo używacie słuchawek na wysokim poziomie głośności i podpowiada, kiedy warto ją zmniejszyć, żeby oszczędzać słuch.

Na koniec też mała nowość dla graczy! Jeżeli Google Pixel Buds Pro wykryją kompatybilną grę, przełączą się na tryb niskiej latencji (50% różnicy), dzięki czemu opóźnienie dźwięku zostanie zredukowane. Pozwala na to zastosowanie kodeka OPUS, odpalanego również przy włączonym dźwięku przestrzennym.

Google Pixel Buds Pro
fot. Google

Warto na koniec dodać, że słuchawki Google Pixel Buds Pro można obecnie wyrwać za ok. 1000 złotych, choć wszystko zależy od oferty poszczególnych sklepów, gdyż słuchawki nie mają swojej oficjalnej dystrybucji w Polsce.

A jeżeli obecne kolory Was nie interesują, firma przygotowała też dwa nowe warianty — niebieski oraz porcelanowy. Całkiem niezły moment, by wyposażyć się w parę pchełek.

Na koniec przypominamy także, jak wylogować się z konta Google oraz jak wyłączyć asystenta Google na urządzeniach mobilnych z Android i iOS oraz komputerze.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.