Zielony smartfon Xiaomi 14 z potrójnym aparatem fotograficznym Leica trzymany dwiema rękami na ciemnozielonym tle.
LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Wycieka specyfikacja Xiaomi 14 Ultra. Nadchodzi nowa fotograficzna bestia

3 minuty czytania
Komentarze

Nie ma wątpliwości, że Xiaomi jest jednym z najważniejszych graczy na rynku smartfonów. Firma stawia na produkcję urządzeń o wysokiej jakości, a seria Ultra zawsze wzbudzała duże zainteresowanie. Xiaomi 14 Ultra to urządzenie, które może namieszać w segmencie smartfonów fotograficznych, a właśnie poznaliśmy część jego specyfikacji.

Xiaomi 14 Ultra z calowym sensorem Sony

Fot. Krzysztof Wilamowski/Android.com.pl

Do premiery Xiaomi 14 jeszcze musimy trochę zaczekać, ale już pojawiły się konkretne informacje na temat specyfikacji topowego Xiaomi 14 Ultra. Jednym z najważniejszych elementów każdego smartfona jest aparat. Xiaomi 14 Ultra ma być wyposażony w 1-calowy sensor Sony LYT900. To udoskonalona wersja sensora IMX9898, który znalazł się w poprzednich modelach takich jak Xiaomi 13 Pro.

Oprócz głównego sensora, na pokładzie znajdą się trzy 50-megapikselowe jednostki: obiektyw ultraszerokokątny, teleobiektyw z 3-krotnym przybliżeniem i peryskopowy teleobiektyw z 5-krotnym zoomem. Wszystkie matryce prawdopodobnie zostaną umieszczone na dużej wyspie aparatów. Wydaje się, że firma postawiła na rozwinięcie już sprawdzonych rozwiązań, co jest dobrą wiadomością dla miłośników fotografii mobilnej. Z pewnością będzie to telefon z dobrym aparatem, ale czy pokona flagowce HUAWEI? Zadanie nie będzie łatwe, bo HUAWEI P60 Pro ustawił poprzeczkę naprawdę wysoko.

Xiaomi 14 Ultra prawdopodobnie będzie napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Najnowsza wersja topowego SoC w połączeniu z dużą ilością pamięci RAM i przestrzenią na dane, zapowiada wyjątkowo płynne działanie urządzenia. Przecieki informują także o wyświetlaczu. W konstrukcji spodziewać się można ekranu AMOLED, który ma być zagięty na wszystkich krawędziach.

Xiaomi 14 Ultra przebije poprzednika?

Xiaomi 13 Ultra, który jest aktualnie najwyższym modelem rodziny 13, może pochwalić się świetnymi opiniami i recenzjami. Według testów przeprowadzonych przez DXOMARK Xiaomi 13 Ultra otrzymało 140 punktów za jakość aparatu, co jest imponującym (choć nie najwyższym) wynikiem. Recenzenci podkreślają, że Xiaomi 13 Ultra jest smartfonem z najwyższej półki, wyposażonym w najnowszy procesor Snapdragon, wyświetlacz OLED o wysokiej rozdzielczości i odświeżaniu, a także odporność na kurz i wodę. Urządzenie oferuje też szybkie ładowanie i jest wyposażone w pojemne ogniwo. W kontekście nadchodzącego Xiaomi 14 Ultra, warto zauważyć, że jeśli firma utrzyma standardy ustanowione przez model 13 Ultra, możemy spodziewać się solidnej foto propozycji.

A jeśli kiedykolwiek podczas korzystania ze smartfona zastanawiałeś się, gdzie jest schowek w telefonie, zerknij na nasz poradnik. Być może przyda ci się jeszcze wskazówka dotycząca rozszerzeń Chrome – dowiedz się, jak zainstalować dodatki z Web Store na Androidzie.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Komputronik

Motyw