ChatGPT lada chwila będzie jeszcze lepszy. OpenAI integruje narzędzie z DALL-E 3

2 minuty czytania
Komentarze

OpenAI udostępniło małej grupie testerów nową wersję swojego generatora obrazów DALL-E i włączyło tę technologię do swojego popularnego chatbota ChatGPT.

Nowa wersja DALL-E

Najnowsza odsłona generatora grafiki, DALL-E 3, może generować bardziej przekonujące obrazy niż poprzednie wersje tej technologii, wykazując szczególny talent do tworzenia obrazów zawierających litery, cyfry i ludzkie dłonie – twierdzi firma.

DALL·E 3 jest zbudowany natywnie na ChatGPT, dlatego wystarczy zapytać ChatGPT o coś, co chcemy zobaczyć, a nie tylko przeczytać. Może być to proste zdanie lub szczegółowy akapit. Po wyświetleniu monitu o pomysł ChatGPT automatycznie wygeneruje dostosowane, szczegółowe podpowiedzi dla DALL·E 3, które wcielą pomysł użytkownika w życie.

Konkretny obraz, który odpowiada pomysłowi, jest on do końca poprawny, można poprawić prosząc o to ChatGPT za pomocą kilku słów. Grafika zostanie automatycznie rozbudowana w odpowiedzi na monit w sposób zapewniający generatorowi bardziej szczegółowe i spójne instrukcje. Nowością w Dall-E 3 jest to, że nie wymaga złożonych promptów przy poprawianiu tekstu podawanego do programu i umożliwia użytkownikom wprowadzanie udoskonaleń za pośrednictwem interfejsu konwersacyjnego ChatGPT.

DALL-E w ChatGPT

DALL-E i ChatGPT były wcześniej oddzielnymi aplikacjami. Jednak dzięki najnowszej wersji użytkownicy mogą teraz korzystać z ChatGPT do tworzenia cyfrowych obrazów, po prostu opisując to, co chcą zobaczyć. Mogą też tworzyć obrazy, korzystając z opisów wygenerowanych przez chatbota, co jeszcze bardziej automatyzuje generowanie grafiki, dzieł sztuki i innych mediów. Ale w przypadku Dall-E 3 ChatGPT przejmuje pracę nad stworzeniem instrukcji dla generatora obrazu. Dla użytkownika oznacza to, że nie trzeba stosować skomplikowanych komend — wystarczy opisać to naturalnym językiem.

Dodając najnowszą wersję DALL-E do ChatGPT, OpenAI jeszcze bardziej umocnił pozycję swojego chatbota jako centrum generatywnej sztucznej inteligencji. Teraz będzie on mógł samodzielnie tworzyć tekst, obrazy, oprogramowanie i inne media cyfrowe.

Zresztą to popularność ChatGPT, który dostępny był za darmo dla wszystkich, zapoczątkowała wyścig wśród gigantów technologicznych z Doliny Krzemowej o czołową pozycję w dziedzinie sztucznej inteligencji. We wtorek Google wypuściło nową wersję swojego AI, Barda, który łączy się z kilkoma najpopularniejszymi usługami firmy, w tym Gmailem, YouTube i Dokumentami. Dwa inne generatory obrazów Midjourney i Stable Diffusion zaktualizowały swoje modele tego lata.

Po pierwszych zamkniętych prezentacjach DALL·E 3 trafi do wąskiej grupy firm współpracujących z OpenAI, a na początku października ma być dostępny dla klientów ChatGPT Plus i Enterprise.

Źródło: Wired, NYTimes, OpenAI, fot. OpenAI/ wygenerowany przez DALL-E 3

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.