Midjourney v5 kontra v4. Różnicę widać gołym okiem

2 minuty czytania
Komentarze

Na stronie Midjourney najnowsza wersja modelu generatora opisana została jako najbardziej spójna, która lepiej radzi sobie z interpretacją języka naturalnego i oferuje wyższa rozdzielczość. Niewątpliwie w porównaniu z poprzednimi wersjami Midjourney v5 oferuje lepsza jakość i zupełnie inne, bardziej realistyczne efekty na generowanych obrazach. Najnowszy model jest ustawiony domyślnie, jednak można skorzystać z poprzednich wersji Midjourney za pomocą parametru –version lub –v albo za pomocą polecenia /settings i wybrania wersji modelu. To pozwoli na uzyskanie zupełnie innych efektów do tych samych zapytań — każda z wersji wyróżnia się bowiem zupełnie innymi typami obrazów.

Efekty są naprawdę znakomite, a praca generatora — coraz bardziej szczegółowa i realistyczna, a coraz mniej artystyczna. Na Twitterze jeden z użytkowników zamieścił pokaźny post prezentujący różnicę w grafikach wygenerowanych przez Midjourney v4 oraz Midjourney v5.

Przykład wygenerowanego krajobrazu:

Zwłaszcza zdjęcia ludzi — zwłaszcza portrety, ale też grafiki przedstawiające więcej osób w jednym kadrze, są imponująco realistyczne:

Oczywiście wszystko zależy od tego, jak opiszemy to, co ma zostać wygenerowane. Niemniej różnice między Midjourney v4 i v5 widać gołym okiem. Zobaczcie kilka przykładów z Reddita, które przygotował użytkownik Charismativist:

hyper realistic photograph, portrait of an African woman with a baby, colorful clothes, summer :: film grain, Kodak portra 800, f1.8, golden hour –ar 2:3:

portrait of a smiling young woman wearing biblical clothing in Jerusalem, brown eyes, photo realistic 8k –ar 2:3

A na deser – jeszcze małe porównanie tego, jak v5 wypada w porównaniu nie tylko do v4, ale także i jeszcze wcześniejszych wersji.

Źródło: @nickfloats/Twitter, u/charismactivist/Reddit

Motyw