Dreame pokazało na IFA 2023 coś, co pokochacie, jeśli nienawidzicie sami sprzątać

2 minuty czytania
Komentarze

Odkurzacz zwykły, odkurzacz pionowy — każdy z nich wymaga czynnej obecności i fizycznego zaangażowania użytkownika, a są też takie, które znakomicie radzą sobie same. Do takich należą automatyczne roboty, które pojawiły się jako nowości u wielu producentów podczas targów IFA 2023. Dreame Technology, producent inteligentnych domowych urządzeń czyszczących, zaprezentował w Berlinie swój najnowszy produkt — robot odkurzający DreameBot L20 Ultra.

https://www.facebook.com/dreametechnology/posts/pfbid02FesDYviym1p6UDYX8NvLNSYz7R6B4pZTGyBAUtvSiAXWCfsTEQ3UQw38cMSzQZTpl?__cft__[0]=AZV1zwHhjsy_DaRnYSZj3UvsWVZ8KnDZo9R2TbB5pq1H7T0ecRHOozN5Tc10npA00zc7y2fGsN2XPJ9dD0k_tss1TWwyv_sNtHgFQSj-ihtAx2lswXsrly-ztiS4r1iLlBNb0cP5SxCoEsS7ti_v6fdA6dQfLr4SvXg9tpPzOEX6v2zDgTawAP1tHfGBwCEfEEQ&__tn__=%2CO%2CP-R

To, według producenta, przełom w dziedzinie systemów do odkurzania i mopowania podłóg, który radzi sobie z powszechnie spotykanym w branży problemem — ze skutecznym myciem wzdłuż krawędzi oraz w kątach pomieszczeń. To zasługa systemu MopExtend, który wydłuża zasięg padów mopujących, co umożliwia dokładne czyszczenie.

Roboty automatyczne rzadko kiedy dają satysfakcjonujące efekty podczas mopowania — zazwyczaj po prostu lekko zwilżają powierzchnię. W modelu DreameBot L20 Ultra może się to zmienić za sprawą systemu DuoScrub, czyli podwójnego mopowania za jednym przejazdem.

Jest tu też system CleanGenius, dzięki któremu robot potrafi rozpoznawać rodzaj i stopień zabrudzenia, dostosowując sposób działania do warunków podłoża, oraz funkcja tworzenia map (Pathfinder).

Z chęcią sprawdzimy, jak jest w rzeczywistości — wkrótce po targach model Dreame L20 Ultra trafi w nasze ręce, więc za jakiś czas możecie spodziewać się jego recenzji. Jeśli spełni oczekiwania, to z pewnością będzie częstą odpowiedzią na pytanie: jaki robot sprzątający wybrać? A tymczasem nożna go zamówić na Amazonie za 1199 euro.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw