Kolaż różnych wersji ekranów komunikatora internetowego GG na tle niebieskiego nieba z dużą grafiką słońca na pierwszym planie.

Dzisiaj urodziny Gadu Gadu. Kultowe opisy, które zostaną z nami już na zawsze

4 minuty czytania
Komentarze

Aż łezka się w oku kręci, kiedy piszę dla was, że świętujemy 23. urodziny Gadu Gadu. Oczywiście chciałoby się zapytać: jakim cudem tak szybko to zleciało? Przy okazji święta najpopularniejszego komunikatora czasów młodości wielu użytkowników, przypomnimy sobie kilka kultowych momentów GG, sprawdzimy, ile osób pamięta swój numer i dowiemy się, co szykuje dla nas producent. Tak, dobrze czytacie – GG się rozwija.

23. urodziny Gadu Gadu – powrót do przeszłości

Dzisiaj rano zrobiłam szybką ankietę wśród znajomych, którzy w młodości korzystali z Gadu Gadu. Aż sześć na dziesięć osób pamięta swój numer do starego komunikatora ze słoneczkiem. To więcej niż połowa! Ale podejrzewam, że gdyby puścić im charakterystyczny dźwięk przychodzącej wiadomości, każdy zidentyfikowałby melodię od razu. Nic dziwnego – jak czytamy na stronie GG, w szczycie popularności z komunikatora Gadu-Gadu korzystało 7 milionów osób.

Komunikator Gadu-Gadu został oficjalnie po raz pierwszy udostępniony 15 sierpnia 2000 roku i od razu zdobył serca użytkowników – już pierwszego dnia zarejestrowało się 10 tys. osób. 

Teksty z Gadu Gadu to symbole naszej młodości

Teksty piosenek i cytaty ustawialiśmy na statusy konta, żeby wiadomo było, jaki nastrój nam obecnie towarzyszy. Zebrałam dla was kilka perełek.

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu… dobrze widzi się tylko sercem

Żyjemy tak jak śnimy – samotni…

Brak opisu… literki poszły na urlop…

Będę za 20 minut, a jak jeszcze mnie nie będzie, to przeczytaj ten opis jeszcze raz 😉

„Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości” – Pidżama Porno

Popełniaj Błędy I Naprawiaj Je, Gdy Dotkniesz Dna Odbijaj Się…

Nie wiem, czy pamiętacie też, że wysyłało się wiadomości-łańcuszki, które, przekazane np. kilkunastu innym użytkownikom, miały przynieść nam dozgonne szczęście, a pozostawione w niepamięci, skazać nas na wiecznego pecha. Wyglądało to mniej więcej tak:

Pomyśl sobie życzenie, a zobaczysz, co się stanie… Zacznij myśleć o czymś, czego naprawdę pragniesz… To działa. Osoba, która mi wysłała tą wiadomość, powiedziała, że jej życzenie spełniło się w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości. Wtedy pomyślałam, żeby ją Tobie wysłać.

Co jeszcze? Można było szukać przypadkowych ludzi po numerach i nawiązywać nowe znajomości.

No i GG było ważne na forach – jak się z kimś chciało pogadać prywatnie, to często w różnych miejscach użytkownicy zostawiali swoje numery Gadu Gadu. W pewnym momencie było to nawet ważniejsze niż numer telefonu.

Jak zainstalować GG?

Najnowszą wersję kultowego GG można pobrać lub zaktualizować ze strony dostępnej tutaj.

Właściciele komunikatora informują, że użytkownicy z sentymentem wracają do swoich starych kont na Gadu Gadu. Wideo obrazujące emocje towarzyszące wiernym fanom żółtego słoneczka podczas korzystania z GG można obejrzeć z narracją… Krystyny Czubówny:

Jak zmienia się obecnie GG?

Fintecom, firma od kilku lat będąca właścicielem komunikatora GG znanego wcześniej jako Gadu-Gadu, już wcześniej ogłosiła plany rozwoju GG, o czym informowaliśmy was w marcu. Teraz kładzie nacisk na trochę inny profil działalności firmy. Plany rozwoju komunikatora obejmują nowe funkcje, angielskojęzyczną komunikatora pod adresem ggapp.com, czatbot AmiGGo oparty na sztucznej inteligencji, Centrum Powiadomień czy profile publiczne. Niedługo rozpocznie się akcja #RozpalamyGG, która pozwoli użytkownikom zostać współwłaścicielami platformy do komunikacji w ramach programu crowdfundingu.

Rozpalamy GG na nowo. Jesienią rozpoczniemy akcję, w której każdy będzie mógł zostać współwłaścicielem komunikatora w ramach crowdfundingu. Naszym celem jest m.in. przepisanie oprogramowania GG na nowo, wprowadzenie szyfrowania rozmów end2end oraz udostępnienie połączeń audio-video.

Obecnie pracujemy też intensywnie nad wersją GG dedykowaną dla przedsiębiorców i instytucji, w odpowiedzi na ich liczne prośby i potrzeby oraz pytania ze strony użytkowników. Testujemy też wirtualny portfel GG, dzięki któremu użytkownicy komunikatora będą mogli błyskawicznie przelewać między sobą pieniądze bezpośrednio w Gadu-Gadu. 

– informuje Romuald Remus z GG.

Na specjalnej stronie https://gg.emiteo.pl można deklarować swoje przystąpienie do akcji #RozpalamyGG Dotychczas polscy internauci zadeklarowali sumę prawie 5 mln złotych. 

Być może po zmianach zmieni się coś w korzystaniu z komunikatora, ponieważ jeszcze w marcu jeden z naszych redaktorów nie był zachwycony jego działaniem.

Źródło: GG

Motyw