One UI 6.0 na Android 14 dostępny. Póki co tylko na wybranych Samsungach

2 minuty czytania
Komentarze

Samsung udostępnił oficjalnie program beta One UI 6.0. Posiadacze najnowszych flagowców koreańskiego producenta — choć na razie tylko w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Korei Południowej — mogą już testować nowy interfejs, oparty na Androidzie 14. Aby skorzystać z nowego oprogramowania, należy zapisać swoje urządzenie w programie beta One UI za pomocą aplikacji Samsung Members.

[AKTUALIZACJA #2, 11.08, godz. 7:14]

One UI 6.0 po licznych przebojach w końcu zostało oficjalnie udostępnione w testowej wersji.

Urządzenia, które zostały w pierwszej kolejności objęte programem to:

  • Samsung Galaxy S23 Ultra
  • Samsung Galaxy S23+
  • Samsung Galaxy S23

[AKTUALIZACJA #1, 10.08.2023, godz. 13:47]

Samsung nagle wycofał dostępność One UI 6.0 i usunął komunikaty ze swojej oficjalnej strony. Możliwe, że ponownie ktoś się pospieszył i wznowienie udostępniania programu beta nastąpi w późniejszym terminie.

Poniżej oryginalna treść materiału

Nowości w OneUI 6.0 – czego się spodziewać?

Oprogramowanie wprowadza szereg nowości, np. nowe opcje personalizacji, różne ekrany blokady czy niestandardowy widżet aparatu umożliwiający wybór trybów aparatu i zapisywanie lokalizacji. One UI 6, według informacji producenta, zawiera również ulepszone funkcje związane z produktywnością i zabezpieczeniami.

Jednak, według Samsunga, jednym z najlepszych aspektów One UI 6 jest jego uproszczony design, który nadaje bardziej nowoczesny wygląd i lepsze doświadczenia dla użytkownika. Nowe elementy w najnowszym oprogramowaniu obejmują też domyślną czcionkę i dodatkowe emotikony w klawiaturze Samsunga.

One UI 6.0

Dodajmy, że najpierw wiadomością na temat programu beta podzielił się niemiecki oddział Samsunga, który opublikował (a następnie szybko usunął) komunikat prasowy ogłaszający wprowadzenie bety One UI 6 dla najnowszych flagowców firmy. Możliwe więc, że producent pospieszył się z zapowiedzią i soft nie powinien być jeszcze udostępniany. Samsung zdjął nawet oficjalną informację na ten temat ze swojej strony.

Źródło: xda-developers

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw