Osoba trzymająca smartfon z wyświetlonym ekranem oferty YouTube Premium, tło rozmyte, czerwona sukienka w tle.

YouTube Premium za darmo – co zrobić, by skorzystać z subskrypcji bez płacenia?

7 minut czytania
Komentarze

YouTube Premium za darmo – czy w ogóle da się nie płacić za subskrypcje serwisu udostępniającego treści multimedialne? Odpowiedź będzie enigmatyczna: w pewnym stopniu – tak. Oczywiście nie będziemy polecać wam niczego, co nie jest rozwiązaniem legalnym, ale znamy kilka sposobów, aby korzystać z YouTube Premium za darmo lub… przynajmniej uzyskać dostęp do funkcji, na których może wam zależeć.

YouTube Premium za darmo – my też nie lubimy reklam

Jak już pewnie wiecie, a jeśli nie wiecie, to na pewno zauważyliście – serwis YouTube zalewa nas coraz większą ilością reklam i aktywnie walczy z wszystkimi programami i wtyczkami, które próbują je blokować. Nie każdemu podoba się oglądanie spotów przed i w trakcie wyświetlania materiałów filmowych i absolutnie nie ma się czemu dziwić – w końcu przerywanie wideo kilkudziesięciosekundowymi filmami (często z innym poziomem głośności) może doprowadzić widza do nerwicy. Nie wspominając już o tym, że reklamy pojawiają się także podczas słuchania muzyki na YouTubie, co, umówmy się, psuje klimat każdego spotkania czy przyjęcia.

Dlatego YouTube niedawno zaproponował nową usługę dla użytkowników – YouTube Premium, która jest najwygodniejszą i najbezpieczniejszą metodą na ominięcie reklam, choć oczywiście jest płatna.

Kompletny przewodnik po YouTube Premium: jak korzystać i czy warto

Nie każdy wie, że posiadanie konta w YouTube Premium daje dużo więcej benefitów niż tylko brak konieczności przełączanie reklam podczas oglądania seansów na różnych urządzeniach – od telewizorów, po komputery i urządzenia mobilne. O czym mowa? Chodzi o co najmniej dwa pozytywy. Po pierwsze, możemy zapisywać materiały i oglądać je offline, np. podczas podróży, kiedy nie mamy dostępu do stałego i szybkiego łącza internetowego. Co więcej, dostępne jest odtwarzanie w tle. Dodatkowo YouTube Premium daje dostęp do YouTube Music Premium – serwisu podobnego do Spotify Premium. Podobnie jak w przypadku filmów – muzyki możemy słuchać na zablokowanym ekranie, a utwory zapisywane na urządzeniu.

fot. YouTube

Czy warto korzystać z YouTube Premium za darmo (lub płatnie)? Każdy musi sam sobie odpowiedzieć na to pytanie, jednak podobnie jak korzystamy z innych subskrypcji związanych z multimediami – jeśli oglądamy dużo materiałów w serwisie, na pewno będziemy zadowoleni.

Porównanie planów subskrypcji

Decydując się na YouTube Premium, mamy do wyboru kilka opcji. W momencie pisania tego tekstu cena YouTube Premium w Polsce wynosi 23,99 zł miesięcznie. Ale to niejedyna możliwość – zniżkę mają studenci, ponieważ zapłacą 13,99 złotych miesięcznie. Ostatnim wariantem jest plan rodzinny, który pozwala na utworzenie jednocześnie 6 kont, a cena całości to 35,99 złotych. Warto zaznaczyć, że osoby korzystające z tego planu muszą mieszkać pod jednym dachem.

Fot. Krzysztof Wilamowski/Android.com.pl

Teraz przejdźmy do tego, jak mieć YouTube Premium za darmo, tak jak na podobnych zasadach można skorzystać ze Spotify Premium za darmo, jeśli tylko wie się, jak to zrobić.

Okres próbny, czyli prawdziwy YouTube Premium za darmo

Jak skorzystać z YouTube Premium za darmo? Oczywiście najprościej użyć bezpłatnej wersji próbnej. Rejestrując się na okres próbny, będziemy mieć dostęp do tych samych korzyści co subskrybenci płatnej opcji. Pozwoli to nie tylko mieć YouTube Premium za darmo, ale także po prostu przetestować, czy subskrypcja jest nam potrzebna i czy będziemy chcieli zdecydować się na potencjalną kontynuację abonamentu.

Jeśli chcemy mieć YouTube Premium za darmo na okres próbny, na początku należy podać formę płatności do zapisania w bazie danych. Tutaj nie ma filozofii i działa to dokładnie tak, jak w przypadku każdego abonamentu – po zakończeniu jednego miesiąca, subskrypcja zostanie automatycznie odnowiona za pomocą zapisanej formy płatności. Co miesiąc w ten sposób będzie pobierana kwota za pakiet, chyba że zrezygnujemy z niej przed końcem okresu próbnego.

Jak sprawdzić, czy możemy skorzystać z YouTube Premium za darmo w ramach bezpłatnego okresu próbnego? Można skorzystać ze strony pomocy lub wykonać poniższe kroki:

  1. Należy otworzyć aplikację mobilną YouTube i zalogować się na swoje konto.
  2. Następnie należy wejść na konto, klikając na zdjęcie profilowe i przejść do sekcji Zakupy i subskrypcje.
  3. W zakładce Oferty z YouTube znajdziemy listę dostępnych okresów próbnych.
  4. Teraz wystarczy wybrać jedną z ofert i postępować zgodnie z instrukcjami, aby z niej skorzystać.

Możesz także zdecydować się na anulowanie subskrypcji – dowiedz się, jak wyłączyć YouTube Premium z innego naszego artykułu.

fot. YouTube

YouTube Premium za darmo: alternatywne metody

Jeśli nie chcemy kontynuować subskrypcji YouTube Premium za darmo po okresie próbnym, warto rzucić okiem na to, jakie inne działania możemy podjąć, aby nadal oglądać i słuchać treści w tle uniknąć reklam – jednym słowem, jakie są alternatywy dla YouTube Premium, które zapewnią nam chociaż część z funkcji płatnego pakietu.

YouTube Premium za darmo: kup urządzenie Samsung

Dzięki zakupom w sklepie Samsung możemy wydłużyć nasz okres próbny na YouTube Premium za darmo aż do… 4 miesięcy. Możemy się cieszyć wszystkimi benefitami płatnej subskrypcji, takimi jak oglądanie off-line, brak reklam czy słuchanie muzyki przy zablokowanym ekranie – wszystko dostępne również w technologii 5G.

Aby skorzystać z promocji, musimy zakupić i aktywować jedno z urządzeń, które znajduje się na liście Samsunga. Dzięki temu uzyskamy 2 lub 4 miesiące okresu próbnego w YouTube Premium. Z oferty skorzystamy od 1.03.2023 do 1.03.2024.

fot. Samsung

YouTube Premium za darmo: Brave Browser i Vivaldi

Po pierwsze, możemy skorzystać z Brave Browser – szybkiej, darmowej i stawiającej na prywatność przeglądarki internetowej dla komputerów PC i Mac oraz urządzeń przenośnych. Po pobraniu Brave Browser należy wybrać trzy kropki, które otwierają menu, następnie wejść w ustawienia i przejść do Konfiguracji strony internetowej. Następnie znajdujemy i aktywujemy opcję o nazwie Wideo w tle – dzięki temu możemy w ten sposób wygodnie oglądać filmy i słuchać muzyki.

Podobnie działa przeglądarka Vivaldi, którą można pobrać na smartfony i tablety z systemem Android oraz Chromebooki. W ustawieniach głównych musimy pozwolić na odtwarzanie muzyki w tle nawet jeśli będziemy korzystać z innych aplikacji.

YouTube Premium za darmo: YouTube ReVanced

YouTube ReVanced to, czy tego Google chce czy nie, praktycznie klon YouTube’a. Program ma nawet bardzo podobny interfejs, więc o naukę obsługi panelu nie musimy się martwić. A zyskać można sporo – ReVanced to taki YouTube Premium za darmo, ponieważ ma opcję odtwarzania filmów w tle i pomijanie reklam.

YouTube Premium za darmo: NewPipe

Kolejna propozycja to NewPipie, czyli program, który pozwala oglądać YouTube bez reklam. Nie da się ukryć, że z tego powodu stał się ulubieńcem użytkowników. Aplikacja doceniana jest także dzięki temu, że jest szybka, ma niewielki rozmiar i zapewnia dobrą prędkość pobierania plików. Oprócz tego oferuje wsparcie dla platform, takich jak YouTube, PeerTube, SoundCloud czy BandCamp. 

Jak widzicie, są sposoby na to, aby z YouTube Premium korzystać bezpłatnie – czy to za pomocą okresu próbnego czy aplikacji lub przeglądarki, która zapewni nam podobne funkcje co płatna subskrypcja. Mamy nadzieję, że nasze rady będą wam dobrze służyć.

Źródło: YouTube Premium, oprac. własne, fot. Depositphotos/prykhodov

Motyw