Android 14 wprowadzi przydatną nowość dotyczącą kodu PIN. Mała rzecz, a cieszy

1 minuta czytania
Komentarze

W systemie Android 14 Beta 4 znalazła się funkcja automatycznego odblokowania po wpisaniu poprawnego PIN-u – nie trzeba tej czynności dodatkowo potwierdzać. Nie jest to coś, czego nie widzieliśmy już w smartfonach — OnePlus i Samsung od lat stosują to w swoich autorskich interfejsach. Ale to będzie pierwszy raz, gdy funkcja zostanie wbudowana bezpośrednio w samego Androida.

Dostępna w Androidzie 14 Beta 4 nowa opcja związana z ekranem blokady automatycznie odblokuje telefon po wpisaniu swojego PIN-u i nie będzie wymagać dotknięcia przycisku zatwierdzającego tę czynność. Gdy PIN jest poprawny, po wpisaniu ostatniej cyfry telefon przejdzie od razu do ekranu głównego. Może i nieco zmniejsza to bezpieczeństwo, ale o kilka chwil przyspieszy interakcję ze smartfonem. Funkcja ma być domyślnie włączona, gdy PIN ma więcej niż sześć cyfr, nie pojawi się natomiast, gdy PIN jest 4-cyfrowy.

Co więcej, gdy ta funkcja jest włączona, Google blokuje możliwość robienia zrzutów ekranu na ekranie blokady.

Android 14 – nowości

Android 14 zmiany funkcje odblokowanie ekranu
fot. belchonock/Google

O tym, co zaoferuje Android 14, wiemy coraz więcej — pojawi się tu choćby możliwość sprawdzenia kondycji baterii, kolejna wbudowana Aplikacja Google oraz nowe skróty klawiszowe. Mamy też listę kandydatów, którzy dostaną ten system jako pierwsi. A kiedy premiera? Prawdopodobnie jesienią, choć na pierwsze urządzenia z Androidem 14 przyjdzie nam poczekać nieco dłużej.

Źródło: 9to5Google

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw