LINKI AFILIACYJNE

Android 14 Beta 4 już jest. Kilka zmian naprawdę może się podobać

3 minuty czytania
Komentarze

Android 14 Beta 4 wylądował, a co za tym idzie — ogromnymi krokami zbliżamy się w kierunku ostatecznej aktualizacji całego oprogramowania. Wszystko bowiem wskazuje na to, że jest to już ostatnia wersja bety przed finałową premierą.

Android 14 Beta 4 właśnie zadebiutował

Android 14 Beta 4 z ciekawą nowością
fot. Depositphotos/Primakov

Google regularnie testuje nowe wersje systemu Android, czego dowody możemy znaleźć, chociażby podczas wydań kolejnych odsłon beta. Niedawno gigant z Mountain View pochwalił się wypuszczeniem Android 14 Beta 4. Co ciekawe wraz z premierą tej wersji doczekaliśmy się ważnej nowości — automatycznym potwierdzeniu odblokowania ekranu. Dokładniej mówiąc, jest to opcja, która pozwala na przejście do głównego ekranu tuż po wpisaniu kodu PIN (bez konieczności akceptowania go kolejnym przyciskiem).

Zgodnie z aktualnymi przewidywaniami Beta 4 będzie ostatnią wersją Androida 14 przed jego finalnym debiutem. Taki schemat Google stosowało w poprzednich latach, więc na wspomnianą przed chwilą premierę poczekamy jeszcze jedynie kilka tygodni lub ewentualnie miesięcy.

Zobacz też: Jaki smartfon do 1000 złotych wybrać? Ranking polecanych telefonów

Oczywiście Android 14 nie zmieni wszystkiego — jeśli korzystacie ze smartfonów lub innych urządzeń mobilnych, jako „przenośnego centrum rozrywki” mamy dla was dobrą wiadomość. W ramach aktualizacji ze sklepu Google Play na pewno nie znikną wszelkie serwisy streamingowe — w tym popularne Disney+. Z kolei, jeśli chcecie widzieć, ile kosztuje Disney+ warto rzucić okiem na nasz tekst.

Jak pobrać Android 14 Beta?

Aby pobrać Android 14 Beta, musisz najpierw upewnić się, że masz odpowiednie urządzenie. Google umożliwia pobieranie wersji beta Androida na swoje najnowsze urządzenia Pixel. Poniżej znajduje się ogólny przewodnik, jak to zrobić:

  1. Sprawdź kompatybilność urządzenia: Upewnij się, że masz kompatybilne urządzenie Google Pixel. Lista kompatybilnych urządzeń jest zazwyczaj dostępna na stronie Android Beta.
  2. Zarejestruj się w programie Android Beta: Przejdź na stronę Android Beta Program i zaloguj się na swoje konto Google, które jest powiązane z twoim urządzeniem Pixel.
  3. Wybierz swoje urządzenie: Po zalogowaniu powinieneś zobaczyć listę swoich urządzeń zgodnych z Android Beta. Wybierz urządzenie, na którym chcesz zainstalować Android 14 Beta.
  4. Zgłoś się do programu beta: Kliknij przycisk „Opt In” lub „Zgłoś się” dla wybranego urządzenia. Następnie przeczytaj i zaakceptuj warunki programu beta.
  5. Sprawdź aktualizacje na swoim urządzeniu: Po zapisaniu się do programu beta, powinieneś otrzymać powiadomienie na swoim urządzeniu Pixel o dostępnej aktualizacji do Android 14 Beta. Jeśli nie otrzymałeś powiadomienia, możesz ręcznie sprawdzić aktualizacje, przechodząc do „Ustawienia” > „System” > „Zaawansowane” > „Aktualizacja systemu”.
  6. Pobierz i zainstaluj aktualizację: Kliknij powiadomienie lub przejdź do aktualizacji systemu, aby pobrać i zainstalować Android 14 Beta. Upewnij się, że urządzenie jest naładowane lub podłączone do zasilania i jest podłączone do Wi-Fi, ponieważ aktualizacja może zająć trochę czasu i zużyć dużo danych.

Źródło: Google

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw