Które smartfony będą miały preinstalowany system Android 14? Oto główni „podejrzani”

1 minuta czytania
Komentarze

Harmonogram prac nad nową wersją systemu, udostępniony przez Google, wskazuje, że w czerwcu Android 14 osiągnie stabilność dzięki trzeciej wersji beta, a kolejna czwarta i piąta wersja beta pojawią się w lipcu. Dopiero później, prawdopodobnie w sierpniu lub wrześniu, pojawi się stabilna wersja, gotowa do wypuszczenia na rynek.

Źródło: Google

Wiemy, na których smartfonach można już przetestować wersję beta, wiemy też, które Samsungi potencjalnie dostaną nowy system. Z czasem dołączy do nich wiele innych marek i modeli. Co pozwala na postawienie innego pytania — które smartfony mogą zadebiutować na rynku z preinstalowanym Androidem w wersji 14?

Android 14 od nowości

Przede wszystkim stawiamy na przyszłoroczne flagowce — co oznacza jeszcze wiele miesięcy czekania. Jakie modele mają największą szansę, aby być wśród pierwszych, które pracują pod kontrolą Androida 14? Oto nasze typy:

źródło: Google
  • OnePlus 12
  • iQOO 12
  • Samsung S24
  • Realme GT 5
  • Xiaomi 14 Pro
  • Vivo X100

To są pewniaki, choć oczywiście producenci mogą nas zaskoczyć i w międzyczasie wypuszczą inne smartfony, korzystające od nowości z systemu Android 14. Po wakacjach sytuacja będzie bardziej klarowna.

Źródło: RMupdate

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw