LINKI AFILIACYJNE

Musk grozi pozwem Zuckerbergowi. Poszło oczywiście o Threads i Twittera

2 minuty czytania
Komentarze

Być może to nie jest najgłupszy pomysł, by panowie Elon Musk oraz Mark Zuckerberg wyjaśnili sobie co nieco w oktagonie. Włodarz Twittera planuje pozwać korporację Meta za zatrudnianie były pracowników ptasiego medium społecznościowego, znających sekrety firmy do pracy przy aplikacji Threads. Oj Elon, może najpierw nie trzeba było ich zwalniać?

Elon Musk planuje pozwać korporację Meta. Wszystko przez „kradzież pracowników Twittera”

Niczym 9-latek odcięty od cukru, Elon Musk postanowił przewrócić stół i kazać innym go posprzątać. Przypomnijmy — gdy tylko właściciel Tesli przejął Twittera, rozpoczął proces odchudzania kadry zatrudnionych w ptasim medium społecznościowym. Ostatnie wyliczenia wskazują, że zwolnił ok. 80% personelu, który pracował za czasów Jacka Dorseya.

Problem polega na tym, że wielu z byłych pracowników Twittera znalazło nowe zatrudnienie przy rozwoju Threads. Włodarze ptasiego medium społecznościowego uważają, że jest to nieuczciwe. Pracownicy znają mnóstwo sekretów handlowych Twittera, które naturalnie mogły przyspieszyć rozwój platformy Marka Zuckerberga.

Miałoby to sens, ale jest to problem, który Elon Musk mógł rozwiązać w prosty sposób. Nie zwalniać tych pracowników lub zapłacić im tyle, żeby nie musieli szukać dodatkowego zatrudnienia na długie lata. W innym przypadku, trudno mówić tu o jakiejś nieuczciwości korporacji Meta wobec Twittera — choć o tym najpewniej zadecyduje sąd, gdy rzeczywisty pozew zagości na biurku Marka Zuckerberga.

Threads to nie tylko „zabójca Twittera”, ale i „porywacz Instagrama”

Chciałoby się napisać: „Threads porwało Twojego Instagrama i nie chce okupu”. Dzieje się tak, ponieważ jeśli usuniecie konto na Threads, Wasze konto na Instagramie również przepada. Obydwie aplikacje są ze sobą mocno połączone, choć nie jest to zaskoczeniem. Wystarczy spojrzeć na Facebooka i Messengera, czyli pozostałe programy od Marka Zuckerberga.

Użytkownikom to najwyraźniej jednak nie przeszkadza. Od momentu startu nowej aplikacji, pobrało ją ponad 30 mln użytkowników na smartfonach z Androidem oraz iOS. A przypomnijmy, program nie działa jeszcze we wszystkich regionach. W związku z ochroną prywatności w Unii Europejskiej, Threads czeka jeszcze na swoją premierę na Starym Kontynencie.

zdjęcie główne: Meta / Instagram

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw