Apple Watch SE
LINKI AFILIACYJNE

Koniec Messengera na Apple Watch. Znamy kluczową datę

2 minuty czytania
Komentarze

Kolejny znany program przestanie być dostępny na zegarkach Apple Watch. Tym razem chodzi o aplikację Messenger, czyli wyjątkowo popularny komunikator powiązany z Facebookiem. Korzystać z niego na smartwatchach z nadgryzionym jabłkiem można jeszcze tylko przez kilkanaście dni.

Messenger znika z zegarków Apple Watch

Wycofanie Messengera z Apple Watchów nie jest fanaberią giganta z Cupertino. To firma Meta zdecydowała o zakończeniu wsparcia aplikacji dla WatchOS, nie podając jednak konkretnego powodu takiej decyzji. Zniknięcie Messengera z zegarków z nadgryzionym jabłkiem ma nastąpić po 31 maja.

Pomimo decyzji Mety posiadacze Apple Watchów wciąż będą mogli wyświetlać powiadomienia o wiadomościach z Messengera na swoich zegarkach. Nie będzie już jednak możliwości odpisywania znajomym z poziomu Apple Watcha – trzeba będzie sięgnąć po iPhone’a.

Co ciekawe to już kolejna znany program, który przestanie być dostępny na zegarkach Apple. Wcześniej taki los spotkał m.in. aplikacje Instagram, Slack, Uber oraz Twitter.

Zobacz też: Smartwatche do 500 zł – duży wybór i dobra cena.

Niektórzy podejrzewają, że umożliwienie użytkownikom odpowiadania na wiadomości z Messengera z poziomu zegarka ograniczyło czas spędzany w aplikacji na smartfony, co miało nie spodobać się firmie Meta. To jednak tylko przypuszczenia i trudno jednoznacznie wskazać powody, przez które już od czerwca nie będzie można odpowiadać na wiadomości z Messengera na zegarku.

źródło: macrumors.com, Tabletowo, zdjęcie główne: materiały prasowe/Apple

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw