Meta Verified dostępne w Polsce. Wiemy, ile będzie kosztował płatny Facebook i Instagram

2 minuty czytania
Komentarze

Meta wprowadza w Polsce opcję subskrypcyjną Meta Verified, dającą twórcom dodatkowe możliwości na Facebooku i Instagramie, w tym szerszy dostęp do weryfikacji i wsparcia technicznego w języku angielskim i polskim. Jest to część globalnej ekspansji produktu ogłoszonej przez Marka Zuckerberga.

Nowości od Meta Platforms

Od dzisiaj Meta rozpoczyna wdrażanie w Polsce Meta Verified, co ma m.in. ułatwić użytkownikom budowanie społeczności na platformach. Komunikat od Meta zwierał informacje na temat tego, jak funkcjonować będzie płatna subskrypcja oraz ile będzie ona kosztować. Oto co obejmie abonament:

● plakietkę potwierdzającą, że użytkownik jest faktycznie osobą, za którą się podaje, oraz że konto zostało uwierzytelnione za pomocą dokumentu tożsamości;

● większą ochronę przed podszywaniem się dzięki monitorowaniu kont mogących atakować profile osób, które stają się popularne i zyskują obserwujących;

● możliwość kontaktu z zespołem wsparcia technicznego w przypadku problemów z kontem;

● specjalne funkcje umożliwiające wyrażanie siebie w wyjątkowy sposób.

Zobacz także: Walka Zuckerberg kontra Musk coraz bardziej prawdopodobna. Szef UFC rozmawiał już z miliarderami

Meta Verified: ile kosztuje?

Usługa będzie kosztowała 65 zł miesięcznie w przypadku zakupu w przeglądarce oraz 80 zł przy zakupie w aplikacji mobilnej na iOS i Androida.

Jeśli jeszcze nie widzimy na swoich urządzeniach opcji zakupu subskrypcji, nie należy się denerwować – usługa dla polskich użytkowników będzie wprowadzana stopniowo w kolejnych tygodniach.

Jednocześnie organizacja jest otwarta na uwagi oraz opinie użytkowników, aby wprowadzać ulepszenia dotyczące nowej funkcji. Więcej o Meta Verified można przeczytać tutaj.

Źródło: informacja prasowa