LOKOWANIE PRODUKTU: CANON

Przenośna drukarka do zdjęć – ranking. Wywołuj zdjęcia z telefonu

Zaktualizowano
drukarka do zdjęć canon cp1500

Canon SELPHY CP1500

Ta przenośna drukarka do zdjęć powinna zadowolić nawet wymagających miłośników fotografii. Technologia termosublimacyjna zapewni dobrą jakość wydruku.


drukarka do zdjęć canon selphy cp1300

Canon SELPHY CP1300

Tańsza alternatywa dla modelu CP1500. Nie wygląda może tak nowocześnie, ale ma te same kluczowe funkcje i pozwala drukować zdjęcia z telefonu.


drukarka do zdjęć canon selphy square qx10

Canon SELPHY Square QX10

Jeśli marzy wam się mini drukarka do zdjęć, ten model sprawdzi się znakomicie. Ma bardzo kompaktowe wymiary i jest wyjątkowo lekki.


Czym charakteryzuje się drukarka do zdjęć?

Jeżeli chcemy mieć zdjęcia w tradycyjnej formie, a nie jedynie na cyfrowych nośnikach, musimy zadbać o ich wywołanie. Można to zrobić u fotografa lub korzystając z usług firm działających w internecie. Da się jednak również samemu drukować zdjęcia, korzystając z odpowiedniej drukarki. Pamiętajmy jednak, że możemy potrzebować do niej odpowiedniego akumulatora sprzedawanego oddzielnie. Tak jest w przypadku urządzeń SELPHY marki Canon.

Drukowanie zdjęć na zwykłym papierze nie ma większego sensu. Uzyskany efekt prawdopodobnie nie będzie zadowalający: jakość fotografii zapewne pozostawi sporo do życzenia, a kartka może zostać przemoczona od tuszu. Można jednak zaopatrzyć się w drukarkę do domu, która obsługuje papier fotograficzny i właśnie na nim drukować zdjęcia.

drukarka do zdjęć canon pixma biała, na niej zdjęcia
Android.com.pl / Jolanta Szczepaniak

Inna możliwość to zakup specjalnej drukarki do zdjęć zaprojektowanej specjalnie z myślą o drukowaniu fotografii. Na ogół omawiany sprzęt ma niewielkie wymiary i wagę, dzięki czemu bez trudu można zabrać go w podróż. Przenośna drukarka do zdjęć to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy drukować nawet zdjęcia z telefonu.

Przenośna drukarka do zdjęć kosztuje kilkaset złotych. Dokładna cena zależy od konkretnego modelu, jego specyfikacji oraz producenta. Analizując koszty związane z drukarką, poza kwotą do zapłaty za sam sprzęt, trzeba wziąć pod uwagę to, ile kosztują materiały eksploatacyjne. Dobrze wcześniej sprawdzić ceny, by uniknąć niemiłej niespodzianki po zakupie drukarki.

W innych naszych tekstach znajdziesz przydatne rady dotyczące najpopularniejszych problemów, takich jak co zrobić, kiedy drukarka nie drukuje i drukarka nie pobiera papieru. Nasz poradnik pomoże ci także w sytuacji, kiedy drukarka drukuje puste strony. A może zastanawiasz się, jak zainstalować drukarkę lub jak sprawdzić IP drukarki? Na to też mamy sposoby.

drukarka do zdjęć mobilna canon zoemini 2, dookoła wydrukowane zdjęcia
Android.com.pl/Jolanta Szczepaniak

Drukarka do zdjęć to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią mieć fotografie w tradycyjnej postaci, a nie jedynie na telefonie, komputerze lub w chmurze. Takie urządzenie docenią ci, którzy dużo podróżują i chcieliby szybko wywoływać zdjęcia, a także osoby, które w ogóle nie mają drukarki w domu lub posiadają model niepozwalający drukować zdjęć na specjalnym papierze fotograficznym.

Poznaj inne nasze rankingi drukarek:

Drukarka do zdjęć – argumenty za i przeciw

Lista zalet przenośnych drukarek do zdjęć jest długa. Pozwalają one oszczędzić czas na wizytach u fotografa lub czekaniu na realizację usługi wywołania zdjęć przez firmę działającą w internecie. Dają możliwość uzyskania świetnej pamiątki z wyjazdu lub dowolnego wydarzenia jeszcze w trakcie jego trwania. Są niewielkie i można je zabrać niemal wszędzie, a do tego nie kosztują majątku. Taka drukarka to również dobry pomysł na prezent.

Mimo wszystko drukarka do zdjęć nie sprawdzi się u każdego. Chodzi głównie o dwie grupy:

  • Osoby, które po prostu nie lubią zdjęć w tradycyjnej postaci i nie chcą wywoływać cyfrowych fotografii.
  • Ludzie, którzy chcą drukować zdjęcia w domu, jednak poza fotografiami mają też potrzebę drukowania dokumentów i innych materiałów. Ta grupa powinna raczej zainteresować się wszechstronnymi, atramentowymi drukarkami i urządzeniami wielofunkcyjnymi, w przypadku których drukowanie zdjęć będzie tylko jedną z wielu możliwości.

Przenośna drukarka do zdjęć. Propozycje modeli

Czas przejść do konkretnych propozycji urządzeń z opisywanej kategorii. Wybraliśmy trzy urządzenia marki Canon, które umożliwiają drukowanie fotografii. Wśród nich są dwie małe drukarki, które można zabrać w podróż, ale także postawić w domu, oraz jedna mini drukarka do zdjęć, której zdecydowaną zaletą jest mobilność. Opisywane modele można kupić w znanych sklepach z elektroniką.

Canon SELPHY CP1500

różowa drukarka do zdjęć canon selphy cp1500

Canon Selphy CP1500 to drukarka do zdjęć wykorzystująca technologię termosublimacyjną. Urządzenie jest w stanie drukować zdjęcia w standardowym formacie 10×15 cm i rozdzielczości 300×300 dpi. Omawiany model został wyposażony w gniazdo kart pamięci, port USB-C oraz 3,5″ wyświetlacz. Nie zabrakło też łączności WiFi. Wymiary drukarki do zdjęć Canon Selphy CP1500 to 18,2×13,3×5,8 cm, a jej waga wynosi niewiele, bo 0,85 kg. Zabieranie jej na różnego rodzaju wyjazdy nie powinno zatem sprawiać problemów.

Canon SELPHY CP1300

czarna drukarka do zdjęć canon selphy cp1300

Model CP1300 również sprawdzi się w drukowaniu zdjęć. Urządzenie wykorzystuje technologię termosublimacyjną. Drukarka została wyposażona w 3,2″ wyświetlacz odchylany do góry, WiFi, gniazdo kart pamięci, port USB i współpracuje z urządzeniami z systemami Android oraz iOS. Sprzęt może służyć do drukowania fotografii w typowym formacie 10×15 cm, poradzi sobie również z pocztówkami oraz zdjęciami legitymacyjnymi. Wymiary drukarki to 18,6×13,6×6,3 cm, a waga wynosi 0,86 kg.

Canon SELPHY Square QX10

drukarka do zdjęć canon selphy square qx10

To propozycja dla tych, którzy chcą, by ich drukarka do zdjęć była naprawdę kompaktowa. Canon Selphy Square QX10 ma zaledwie 14,3 cm długości, 10,2 cm szerokości i 3,1 cm wysokości. Waga opisywanego modelu to mniej niż 0,5 kg. Urządzenie współpracuje z telefonami z Androidem oraz iOS, posiada port micro USB do ładowania i obsługuje WiFi. Drukuje w technologii termosublimacyjnej, a obsługiwany format nośnika to 7,2×8,5 cm.

Canon SELPHY Photo Layout – jak działa aplikacja?

O czym jeszcze warto pamiętać przy drukowaniu zdjęć? O dodatkowych możliwościach, które oferuje Canon. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest możliwość drukowania fotografii z telefonu. W tym celu możemy połączyć swój smartfon z drukarką Canon. Zrobimy to za sprawą darmowej aplikacji SELPHY Photo Layout, która nie tylko umożliwia łatwo wybrać interesujące nas pozycje do druku, ale również pozwala je odpowiednio dostosować do papieru do zdjęć, tworzyć kolaże, a nawet dodawać kody QR.

Mecenasem klastra wiedzy, czyli zestawu poradników i rankingów na temat drukarek jest firma Canon.

grafika, po lewej dzieci z mamą siedzą przy stole, na którym są klocki, laptop i drukarka, po prawej napis "twoje zaangażowanie zasługuje na wydruk z jakością canon"

Przenośna drukarka do zdjęć. Pytania i odpowiedzi

Wyjaśniliśmy już, czym charakteryzuje się drukarka do zdjęć. Omówiliśmy przykładowe drukarki firmy Canon, a także możliwości aplikacji SELPHY Photo Layout. W tej części tekstu odpowiemy natomiast na pytania, które mogą się pojawiać w związku z tematem przenośnych drukarek do zdjęć. Mamy nadzieję, że znajdziecie w tej sekcji odpowiedzi na nurtujące was kwestie.

Zobacz też inne nasze poradniki:

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.