tapo c420s2 opinie
LOKOWANIE PRODUKTU: TP-LINK

Kamera do domu to sprzęt, którego mogłeś nie wiedzieć, że potrzebujesz. Oto co potrafi

5 minut czytania
Komentarze

Rozwój nowych technologii sprawia, że tylko pozornie możemy czuć się bezpieczniej. W końcu ten rozwój idzie dwutorowo. Niemniej jeśli coś mamy na taśmie, to łatwiej jest wszystko egzekwować. Z drugiej strony możemy otrzymać ciekawe rozwiązania, które po prostu ułatwią nam… dostawy paczek przez kurierów. Jak to możliwe? Poznajcie propozycję systemu monitoringu od Tapo w postaci zestawu C420S2, który przede wszystkim skierowany jest do osób szukających prostych, ergonomicznych i jednocześnie funkcjonalnych kamer.

Zestaw, specyfikacja techniczna i cena Tapo C420S2

Tapo C420S2 otrzymujemy w kartonie, który od razu informuje nas o kluczowych cechach zestawu. W tym o jednej z najważniejszych, czyli rozdzielczości 2K, ale o specyfikacji za moment.

W końcu mówimy o zestawie kamer, gdyż tych w zestawie znajdziemy dwie sztuki. Wraz z nimi pojawiają się mocowania, specjalne akumulatory i odpowiedni zasilacz do nich. Do tego do gry wchodzi hub Tapo H200 – także z właściwym zasilaczem oraz kablem RJ45. Poza tym nie mogło zabraknąć szczegółowych instrukcji i niezbędnych elementów do montażu na zewnątrz.

Specyfikacja techniczna i cena Tapo C420S2

 • 1/3″ przetwornik obrazu
  • rozdzielczość: 2K (2560×1440 px, do 20 FPS)
  • kąt widzenia: 113 stopni
 • nagrywanie w nocy (do 15 m, Starlight)
 • wbudowany mikrofon i głośnik
 • detekcja ruchu osób, zwierząt, pojazdów
 • łączność (hub): Wi-Fi 802.11n, Ethernet
 • pamięć: microSD do 256 GB
 • certyfikat IP65 (wodoszczelność)
 • alarm dźwiękowy i świetlny
 • wymiary:
  • kamery: 110,6 x 64,2 x 64,2 mm
  • huba: 71,45 x 71,45 x 31,25 mm

Tapo wyceniło swój zestaw kamer na 930 złotych, więc nie jest to też przesadnie droga propozycja, patrząc na powyższą specyfikację i potencjał funkcjonalny.

Budowa Tapo C420S2

tapo c420s2 opinie

Konstrukcja Tapo C420S2 stawia na tworzywa sztuczne, które są odpowiednio twarde i dobrze spasowane. Świadczy o tym oczywiście certyfikat wodoszczelności, ale też ogólne wrażenie. Całość została zaprojektowana tak, aby dobrze odnalazła się w każdych warunkach. Mimo że zestaw może być montowany na zewnętrznych elewacjach, to równie dobrze możemy kamery postawić wewnątrz mieszkania.

Hub, z którym łączą się kamery, przetwarza wszelkie informacje i może je zapisywać na karcie microSD lub w chmurze za sprawą łączności Wi-Fi i Ethernet. Sam hub H200 stanowi też podstawę do dalszej rozbudowy, bo możemy sparować z nim nie tylko kamery C420, ale również inteligentne dzwonki i domofony.

Tymczasem kamery również stawiają na prostotę. Ich obsługa sprowadza się tak naprawdę do włożenia naładowanego akumulatora, przykręcenia nóżki i gotowe. Nóżkę możemy przymocować do jednego z dwóch gwintów i sama w sobie oferuje szeroki stopień regulacji. Tym sposobem nie powinno być problemów z odpowiednim ustawienie oka C420. Na froncie kamer znajdziemy nie tylko matrycę, ale również dwa mocne punkty świetlne, głośnik i mikrofon, a także diody IR do nocnego monitoringu.

Wspomniane akumulatory na jednym ładowaniu mogą działać przez pół roku, więc też nie ma problemów z rozprowadzaniem kabli lub częstą kontrolą, czy to już czas na regenerację. Niemniej ta odbywa się bardzo prosto, bo przez złącze USB-C, więc uniwersalność również stoi za zestawem C420S2. Nie musimy wtedy demontować kamer, bo widoczna pokrywa jest z zaślepką, więc możemy bezpośrednio podłączyć kabel.

Funkcjonalność Tapo C420S2

Ustawiamy kamery, podłączamy HUB i wszystko w zaledwie kilku krokach konfigurujemy z poziomu aplikacji Tapo na smartfonie. Cały proces nie zajmuje więcej niż kilka minut, podczas których jesteśmy szczegółowo przeprowadzani przez każdy krok, a po wszystkim możemy cieszyć się z już działającego systemu monitoringu.

Naturalnie w aplikacji nie brakuje dodatkowych funkcji. Z podstawowych opcji możemy aktualizować oprogramowanie, weryfikować stan naładowania akumulatora, tryby oszczędzania energii, rozdzielczości i tym podobne. Co równie ważne, cały zestaw jest kompatybilny z ekosystemami Amazon Alexa i Asystentem Google. Także możemy połączyć C420 z innymi smart-urządzeniami.

Nie mogło też zabraknąć AI, więc kamera oprócz wykrywania ruchu także odpowiednio rozróżnia osoby, zwierzęta i pojazdy. Możemy zdecydować o czułości poszczególnych detekcji i oczywiście zaplanować odpowiednie reakcje.

Hub Tapo H200 domyślnie gromadzi wszelkie dane na karcie microSD, ale może też je od razu przekazywać do chmury za sprawą subskrypcji Tapo Care.

Hub również posiada wbudowany głośnik, który jest bardzo donośny i może robić zarówno za syrenę, jak i dzwonek do drzwi.

O co chodziło z kurierem na początku? Otóż dostając powiadomienie, że ktoś pojawił się pod drzwiami, możemy od razu porozumieć się z daną osobą i w ten sposób… poprosić dostawcę o pozostawienie paczki pod drzwiami. Ta cały czas będzie pod kontrolą oka kamery, ale oczywiście to tylko jeden z wielu przykładów, kiedy obecność głośnika i mikrofonu okaże się nieoceniona. W końcu ten pierwszy może robić za syrenę alarmową, co z migającymi światłami powinno skutecznie odstraszyć niepożądanego gościa.

Kamery Tapo C420S2 łączą wszystko, co najważniejsze

tapo c420s2 opinie

Zmierzając już do końca, zestaw kamer Tapo C420S2 to przede wszystkim uniwersalność. Dobre rozwiązania w zakresie audio-wideo połączone z prostotą obsługi i wygodnymi, dodatkowymi funkcjami sprawiają, że jest to propozycja skierowana do wszystkich. Niezależnie czy potrzebujesz sprzętu do mieszkania, domu, ogródka lub na halę, Tapo C420S2 w szybki sposób będą gotowe do działania.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: TP-Link

Motyw