Logo "Copilot" w kształcie trójwymiarowej nieregularnej bryły z gradientem kolorów, na tle z fakturą przypominającą drobny piasek.
LINKI AFILIACYJNE

W końcu Copilot przemówi po polsku. Microsoft ulepsza swoją usługę

2 minuty czytania
Komentarze

Doczekaliśmy się dużej zmiany, ponieważ od teraz Copilot od Microsoftu będzie komunikował się także po polsku. Do tej pory sztuczna inteligencja w pakiecie Microsoft 365 nie wspierała naszego języka, ale to się właśnie zmieniło. Tym samym osoby, korzystające z programów do pracy biurowej, będą mogły posiłkować się rozwiązaniem od Microsoftu i na dodatek „rozmawiającego” w języku polskim.

Język polski dla Copilot w Microsoft 365

Klawiatura laptopa z przyciskiem Copilota dla Windows 11
Fot. Microsoft / materiały prasowe

Na początku tego roku Microsoft poinformował o starcie nowej usługi, czyli Copilot Pro, która w Polsce pojawiła się w połowie marca. Tym samym użytkownicy pakietu Microsoft 365 za dodatkową opłatą (98 złotych miesięcznie) mogli skorzystać z pomocy modelu sztucznej inteligencji w programach Word, Excel czy Power Point. Jednak do tej pory użyteczność rozwiązania była niewielka, ponieważ wśród obsługiwanych języków brakowało polskiego. Jak poinformował TJ Devine, starszy dyrektor ds. marketingu produktów w Microsofcie, ostatnia aktualizacja to zmieniła.

Wideo pokazujące możliwości rozwiązania od Microsoftu.

Dodano obsługę aż 16 nowych języków, a jednym z nich jest właśnie polski. Oprócz niego Copilot zaczął wspierać też arabski, czeski, duński, holenderski, fiński, hebrajski, węgierski, koreański, norweski (Bokmål), portugalski (Portugalia), rosyjski, szwedzki, tajski, turecki oraz ukraiński. To dobra wiadomość, ale warto dodać, że choć pojawiło się wsparcie dla języka polskiego, Copilot może jeszcze nie rozumieć wszystkiego, a szczególnie, kiedy będziemy posługiwać się kolokwialnym językiem lub dawać mu niejasne instrukcje. Z czasem oczywiście ma to ulec poprawie.

Co potrafi sztuczna inteligencja w Microsoft 365?

Abstrakcyjne reprezentacje interfejsów użytkownika różnych aplikacji biurowych płynnie przechodzących w siebie na tle gradientu w pastelowych kolorach. Grafia reklamująca usługę Microsoft Copilot Pro.
Fot. Microsoft / materiały prasowe

Technologia oparta na GPT–4 znajduje zastosowanie w codziennej pracy i z pewnością jest w stanie dużo ułatwić. Z pomocą Copilota można tworzyć całe dokumenty w Wordzie czy na podstawie tekstu przygotować tabelę w Excelu. Dodatkowo może być pomocny przy pracy z danymi, czyli np. przygotowywać ich podsumowanie. Ma być także pomocny przy tworzeniu prezentacji czy zwykłych notatek.

Ikony aplikacji Microsoft 365 ułożone na trzech półkach, z literami reprezentującymi różne programy na kolorowych tłach.
Fot. Microsoft / materiały prasowe

Dla osób, które często korzystają w pracy z pakietu Microsoft, Copilot może być faktycznie pomocnym rozwiązaniem. I to nawet do wykorzystania w laptopie do 2000 zł, czyli przeznaczonym typowo do pracy biurowej, ponieważ wszystko robione jest w sieci.

Źródło: Microsoft. Zdjęcie otwierające: Microsoft, montaż własny

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw