smartfon telefon komunikacja sms

Android lepszy od iOS? W tych 5 kategoriach smartfony z systemem Google wygrywają z iPhone’ami

1 minuta czytania
Komentarze

Zastanawiałeś się, co sprawia, że smartfony z Androidem są lepsze od urządzeń z nadgryzionym jabłkiem? Wybór systemu to kwestia preferencji i przyzwyczajeń, natomiast istnieją kategorie, w których iPhony nie mają szans ze smartfonami z systemem Google.

Android lepszy od iOS? Zobacz o co chodzi

Jedną z największych zalet Androida jest cena. Co prawda istnieją urządzenia takie jak Samsung Galaxy S23 Ultra, za którego zapłacić trzeba ponad 6 tysięcy złotych, ale bez problemu zakupicie nowe urządzenie za ułamek tej kwoty. Smartfony na Androidzie są też dużo bardziej różnorodne, wybierać można rozmiar, kolor czy rodzaj wykończenia. Jeśli korzystasz z komputera z Windowsem, smartfon z systemem Google będzie bardziej skłonny do współpracy.

Android daje nieograniczone możliwości personalizacji. Skorzystać można z nakładek producentów lub zewnętrznych launcherów ze Sklepu Play. Piątym wyróżnikiem jest innowacyjność. Apple nie zaprezentował składanych urządzeń, tymczasem Samsung oferuje już czwartą generację smartfonów z elastycznym ekranem.

Więcej Tiktoków ze sztuczkami i newsami znajdziesz na naszym profilu. Jeśli chcesz sprawdzić Androida, ale nie planujesz wydać fortuny, przygotowałem dwie ciekawe propozycje.

Motyw