Apple iPhone sklep promocje
LINKI AFILIACYJNE

iPhone’a składa 1200 osób, smartfona z Androidem – „tylko” 100. To może tłumaczyć różnice w cenie

2 minuty czytania
Komentarze

O tym, że iPhone’y są droższe od swoich odpowiedników z systemem Android wiedzą już przedszkolaki. Okazuje się, że może istnieje pewne sensowne wytłumaczenie takiego stanu rzeczy. Tak przynajmniej twierdzą zapaleni fani urządzeń od Apple.

iPhone’a składa 12 razy więcej osób niż Androida

iPhone'a składa 12 razy więcej osób niż Androida
fot. Depositphotos/jovannig

Czy zastanawiało Was kiedyś, dlaczego smartfony sygnowane logo nadgryzionego jabłka są tak drogie w porównaniu z Androidowymi odpowiednikami? Oczywiście wyłączając takie kwestie jak prestiż, marka czy moda. Okazuje się, że pomocą na tak postawione pytanie przychodzi nam nowy szef produkcji smartfonów od Apple, powstających w fabryce Foxconn. Mowa tu o Michaelu Chiangu, który potwierdził, że osoby pracujące przy tworzeniu iPhone’ów muszą cechować się konkretnym wyspecjalizowaniem. W związku z tym na jednej linii montażowej pracuje 1200 pracowników.

Co ciekawe Chiang przekonuje, że fabryki odpowiedzialne za składanie chińskich smartfonów z Androidem potrzebują zaledwie 100 osób do wypuszczenia gotowego urządzenia. Oznacza to, że linie montażowe Apple miałaby obsługiwać aż dwunastokrotnie większa liczba pracowników! Niestety pracownik Apple’a nie zdradził, o które firmy z Państwa Środka miał na myśli.

Zobacz też: Co oglądać na Amazon Prime Video, czyli zestawienie nowości na platformie

Co ciekawe wielu sympatyków firmy z Kalifornii widzi w słowach Chianga usprawiedliwienie dla często nieprzyzwoicie wysokich cen produktów od Apple. Niemniej raczej ciężko uwierzyć w takie rozwiązanie kwestii, która od lat spędza sen z powiek wielu fanów nowych technologii.

Jeśli na własnej skórze chcielibyście przekonać się o tym, czy iPhone’y naprawdę są warte swojej ceny, poniżej znajdziecie przykładową ofertę polskiego sklepu.

Źródło: Bloomberg

Motyw