Nothing Phone 1 aktualizacja Android 13

Android 13 trafi do kolejnych użytkowników. Tym razem do tych, którzy lubią być „unikalni”

1 minuta czytania
Komentarze

Producent znany z designerskich urządzeń pracuje nad aktualizacją dla popularnego smartfona. Firma rozszerza Beta testy najnowszego Androida 13 o kolejnych użytkowników.

Nothing Phone 1 z kolejną fazą Beta testów Androida 13

Fot. Shawn Rain

W sieci przeczytać można o spekulacjach na temat Androida 14, natomiast obecna wersja systemu sukcesywnie trafia na nowe urządzenia. Update dostają nawet budżetowe urządzenia. Pierwszy etap testów Androida 13 na model Phone 1 wystartował w grudniu i załapała się na niego ograniczona ilość użytkowników. Założyciel Nothing Carl Pei na Twitterze poinformował, że 13 stycznia nowa wersja systemu trafi do kolejnych chętnych użytkowników.

Android 13 na smartfona producenta ukrywa się pod nazwą Nothing OS 1.5 i wprowadza kilka istotnych zmian i nowości. Przede wszystkim zapowiedziano płynniejsze działanie i poprawki bezpieczeństwa. Szybkość ładowania aplikacji ma zostać poprawiona nawet do 50%. Nowy system usprawnia też zarządzanie pamięcią RAM, przez co apki w tle mają być rzadziej zamykane. Odświeżony interfejs zaoferuje więcej schematów kolorów, nowy skaner kodów QR, zmieniony wygląd panelu kontroli mediów czy usprawniony tryb gry. O wszystkich zmianach, jakie wprowadza aktualizacja Nothing Phone 1 przeczytać można na stronie producenta.

Nothing OS 1.5 dostępny jest dla użytkowników, którzy zarejestrowali się do programu. Warto zauważyć, że drugi etap Beta testów wystartował cztery dni wcześniej, niż zakładał producent. Może to oznaczać, że oprogramowanie jest bliskie finalnej wersji i w niedalekiej przyszłości trafi do wszystkich użytkowników. Czas pokaże, czy będzie to dobry update, ponieważ duże aktualizacje często wywołują wśród użytkowników mieszane opinie.

Motyw