Spacex Musk

Elon Musk lata odrzutowcem średnio co 3 dni, ale to ty jesteś problemem dla planety i środowiska

2 minuty czytania
Komentarze

Tylko w 2022 roku, Elon Musk odbył swoim prywatnym odrzutowcem aż 130 lotów! Gulfstream G650ER tym samym wyemitował około 1900 ton dwutlenku węgla, nie zważając przy tym zbytnio na zalecenia ekologów i badaczy klimatu. Pomyślcie o tym następnym razem, gdy celebryci, influencerzy oraz politycy poproszą Was o możliwie jak największe oszczędzanie energii.

Najkrótszy lot Elon Muska trwał… 6 minut

Przepraszam za określenie, ale jakim trzeba być wygodnickim bucem, żeby wsiadać do samolotu na 6 minut! To był najkrótszy lot włodarza Twittera, lecz ten nie stronił i od dalszych podróży. Elon Musk odwiedził w 2022 roku m.in. Brazylię, Francję, Włochy, Grecję, Norwegię, Wielką Brytanię, czy wreszcie Katar, podczas odbywających się tam Piłkarskich Mistrzostw Świata.

Zobacz też: Bezstronny Elon Musk przyłapany w Katarze… w towarzystwie proputinowskiej propagandystki

Za wyciek tych, wydawać się mogło, prywatnych informacji, odpowiedzialny jest 20-letni Jack Sweeney, znany z prowadzenia konta śledzącego podróże celebrytów w przestworzach. Chociażby stąd również wiemy, że Elon Musk najczęściej odwiedzał amerykańskie miasta: Austin i Brownsville (Teksas) oraz Los Angeles (Kalifornia). Koszt wszystkich lotów włodarza Twittera w 2022 roku wyniósł ok. 2,6 mln dolarów (~11,3 mln złotych).

Elon Musk nie pozwoli na śledzenie swojego odrzutowca

Nietrudno się domyślić, że Jack Sweeney znalazł się na celowniku Twittera. Nastolatek spotkał się już z jednym zawieszeniem konta, lecz nie poddał się i założył kolejne. Z powodzeniem śledzi nie tylko samolot Elon Muska, ale też m.in. Marka Zuckerberga, głównego szefa korporacji Meta (Facebook, Instagram, WhatsApp).

Wystarczy więc, że będziecie obserwować konto z przyczepionego powyżej tweeta, a już zawsze pozostaniecie poinformowani o tym, ile Wasi ulubieni celebryci przepalają kasy. Te same osoby będą z poruszeniem mówić o recesji, cięciu kosztów, zwalnianiu pracowników oraz dbaniu o środowisko.

Zmiany klimatyczne i globalne ocieplenie to problem szarych, biednych ludzi, a nie, jak wydawać się mogło, ludzi rządzących tym światem.

źródło: Polsat News

Motyw