huawei watch gt 3

Huawei Watch GT 3 SE już w Polsce. To najtańszy smartwatch w serii

2 minuty czytania
Komentarze

Jest i on. Do dużej oferty sprzętowej marki Huawei dołączył Watch GT 3 SE. Nowy smartwatch będzie wyróżniał się nie tylko wyglądem, ale też ceną. Poznaliśmy szczegóły zegarka, którego przedsprzedaż w Polsce już ruszyła. Czego możemy się spodziewać?

Huawei Watch GT 3 SE

huawei

Zacznijmy od charakterystyki zewnętrznej zegarka. Koperta ma 46 milimetrów, co stawia ją wielkościowo na równi z Huawei Watch GT 3 Pro. Wyświetlacz smartwatcha to 1,43-calowy AMOLED, który poszczyci się rozdzielczością 466×466. Zagęszczenie pikseli będzie na poziomie 326ppi. Konstrukcja zegarka została wykonana ze wzmocnionych włókien polimerowych, co pozwoliło na zmniejszenie masy samej koperty do 35,6 gramów. Konstrukcja ma zapewnić wodoszczelność do 5 atmosfer.

Sama tarcza będzie w łatwy sposób personalizowana. Instrukcja jest prosta — za pomocą smartfona możemy zrobić zdjęcie detali swojego ubrania i umieścić je na tarczy. Można też zmienić wygląd wizualny za pomocą aplikacji Huawei Zdrowie, która automatycznie zaproponuje i umieści pasujące obiekty 3D.

Prawy brzeg zegarka znajdą się dwa przyciski — okrągła koronka na górze i przycisk funkcyjny na dole. Watch GT 3 SE będzie mógł połączyć się za pomocą Bluetooth, zezwoli na odpowiadanie na wiadomości za pomocą krótkich wypowiedzi lub emoji oraz będzie wyświetlał powiadomienia ze smartfona. Standardowo znajdą się też takie funkcje jak wyzwalacz aparatu telefonu i odtwarzacz muzyczny.

Co w środku? Funkcje i bateria Huawei Watch GT 3 SE

huawei

W zegarku zostanie umieszczona bateria o pojemności 451 mAh. Producent obiecuje, że akumulator zapewni 7 dni intensywnego użytkowania lub 14 dni „standardowej” pracy. Ten drugi typ możemy rozszyfrować jako 90 minut ćwiczeń tygodniowo, 50 powiadomień dziennie, 6 połączeń, 2 alarmy, 200 włączeń ekranu dziennie i 30 minut odtwarzania muzyki tygodniowo. Dużo danych, ale trzeba przyznać, że Huawei szczegółowo wytłumaczył swoje badania.

Ciekawe jest natomiast ładowanie zegarka, którego energię uzupełnicie na przykład za pomocą smartfona z funkcją ładowania indukcyjnego zwrotnego.

Smartwatch wyposażono w precyzyjny system lokalizacyjny obsługujący satelitarne GPS, GLONASS, Galileo, QZSS i Beidou. Producent podkreślił, że zegarek jest sportowy, więc oczywiście zaoferuje wiele funkcji dla klientów dbających o formę. Będzie to między innymi wsparcie trenera biegowego AI i ponad 100 trybów sportowych, w tym 11 dyscyplin na otwartym powietrzu (takich jak np. narty, bieganie, spacery, wspinaczka) oraz 7 w pomieszczeniach (bieganie na bieżni, rower stacjonarny, pływanie).

Smartwatcha oczywiście połączycie z dodaną przez Huawei niedawno aplikacją Strava.

Ceny i sprzedaż w Polsce

huawei

Huawei Watch GT 3 SE to najtańszy model z serii Watch GT3. W przedsprzedaży zegarek będzie dostępny w czarnym i zielonym kolorze, a cena detaliczna wynosi 899 złotych. Obecnie znajduje się w specjalnej promocji przedsprzedażowej, trwającej od 25 października do 27 listopada, dzięki której zamówicie swojego smartwatcha 100 złotych taniej, czyli za 799 złotych.

Motyw