Microsoft pokazał nowe sprzęty z linii Surface. Ceny jak u Apple

5 minut czytania
Komentarze

Czy rok 2023 będzie należał do Microsoftu? Całkiem możliwe, bowiem gigant z Redmond zaprezentował nowe urządzenia z linii Surface, które trafią do sprzedaży niebawem i z pewnością przyczynią się do wzrostu przychodów tego działu w kolejnym roku. Czy jednak są one na tyle interesujące, aby przyciągnąć rzeszę klientów do sklepów internetowych i stacjonarnych? Nie wszystkie, ale należy pochwalić firmę za aktualizowanie hardware’u produktów i chęci wejścia w specjalne nisze, które są bardzo wymagające. Przyjrzyjmy się nowym urządzeniom z linii Surface, które mogą zawojować rynek w 2023 roku.

Sprawdź też: Surface Laptop 4 w niesamowitej promocji! Świetny sprzęt Microsoftu w dobrej cenie – spiesz się!

Nowości z linii Surface

Na samym początku warto zauważyć, że wszystkie zaprezentowane produkty z linii Surface to urządzenia o klasie premium. Microsoft po raz kolejny zadbał tu o szczegóły i jakość wykonania, która stoi na najwyższym możliwym poziomie. Wspaniała obudowa i świetny hardware sprawiają, że nowy sprzęt jest bardzo drogi. Trudno się dziwić – doskonałe wrażenia z użytkowania kosztują. Liczba zaprezentowanych urządzeń nie powala, ale trzy komputery o różnym zastosowania powinny trafić w gusta wielu klientów.

Surface Pro 9

Surface Pro 9 to pewnego rodzaju hybryda, która bardziej przypomina tablet niż laptopa. Można jednak do niego przypiąć klawiaturę i cieszyć się wydajnością oferowaną przez tańsze przenośne komputery. Tak przynajmniej obiecuje Microsoft, który również zapewnia długą żywotność baterii, która ma wystarczyć na cały dzień pracy bez potrzeby ładowania.

Surface Pro 9

Największą zaletą Surface Pro 9 jest jego mobilność i potężne parametry, do których można zaliczyć:

 • Procesor Intel Evo Core i5/i7 12. generacji,
 • 8/ 16/ 32 GB RAM,
 • 256 GB/ 512 GB/ 1 TB SSD,
 • Moduł Wi-Fi.

Cena najbardziej podstawowej wersji wynosi 6099 zł. Za urządzenie z procesorem i7, 32 GB RAM i 1 TB SSD trzeba zapłacić 13999 zł. Na rynku dostępne są cztery wersje kolorystyczne: platynowa, szafirowa, leśna zieleń oraz grafitowa. Sprzęt pojawi się na rynku w Polsce 8 listopada, a już teraz można go zamówić w przedsprzedaży. Obawiam się, że spasuję – nie potrzebuję horrendalnie drogiego tabletu, który nie udźwignie popularnych gier ze Steama, bo nie ma odpowiedniej karty graficznej.

Surface Laptop 5

Surface Laptop 5

Surface Laptop 5 to urządzenie, które wzbudziło mój entuzjazm. Sprzęt można porównać do MacBooków od Apple. Mamy tu bowiem do czynienia z hardwarem i softwarem od jednego producenta. To już piąta odsłona popularnego laptopa, która znowu zyskała odświeżone parametry. Wygląd urządzenia nie różni się od poprzednika, jednak warto spojrzeć na specyfikację:

 • 13,5-calowy lub 15-calowy ekran,
 • Procesor Intel Evo Core i5 /i7 12. generacji,
 • 8 GB/ 16 GB/ 32 GB RAM,
 • 256 GB/ 512 GB/ 1 TB SSD.

Podstawa z 13,5-calowym ekranem kosztuje jedynie 5499 zł. Za najbardziej zaawansowany model z 15-calowym wyświetlaczem zapłacimy 12899 zł. Urządzenia pojawią się w sklepach już 25 października, a ich przedsprzedaż właśnie ruszyła! To z pewnością będzie kolejny solidny laptop Microsoftu z Windowsem 11 na pokładzie. Powinien spełnić oczekiwania najbardziej wybrednych klientów.

Surface Studio 2 Plus

Surface Studio 2 Plus

Na ten produkt czekałem chyba najbardziej. Microsoft w końcu zaprezentował zaktualizowane urządzenie Studio. Przypomnę, że cechą wyróżniającą sprzętu jest jego gigantyczny 28-calowy wyświetlacz o proporcjach 3:2 i rozdzielczości 4500 x 3000. Ekran jest dotykowy i może służyć jako duży monitor, a także „płótno” dla grafika czy artysty. Wyświetlacz sprzętu jest dość elastyczny, dzięki czemu bez problemu można się o niego opierać, a nawet położyć! Niestety, wygląda praktycznie identycznie jak urządzenie z 2018 roku. Jedyną różnicą są 4 porty Thunderbolt na jego obudowie i parametry techniczne:

 • Intel Core H35 i7 11. generacji,
 • 32 GB RAM,
 • 1 TB SSD,
 • NVIDIA GeForce RTX 3060

Microsoft twierdzi, że nowa konfiguracja pozwala uzyskać nawet 50 procent większą  wydajność w porównaniu do poprzednika. W Polsce dostępna będzie tylko jedna wersja urządzenia z wyżej wymienionymi parametrami. Już można składać zamówienia w przedsprzedaży i szykować bardzo zasobny portfel. Cena Surface Studio 2 Plus to niemałe 25800 zł. Urządzenia pojawi się w sklepach internetowych 1 listopada.

Inne nowości

Microsoft zaprezentował też zupełnie nowe podejście do akcesoriów. Chodzi o wysoce adaptowalny, łatwy w użyciu sprzęt. Dzięki technologii drukowania 3D, Microsoft pozwala zaprojektować mysz, która spełni oczekiwania każdego klienta. Ten wszechstronny system został stworzony z myślą o osobach, które chcą zwiększyć produktywność swojego komputera.

presenter plus

Firma pokazała też urządzenie Presenter+, które ma wzmocnić doświadczenie użytkownika na konferencjach Teams i podczas prezentacji. Ten prosty w konstrukcji sprzęt umożliwia przerzucanie slajdów do przodu i do tyłu, dołączenie do konwersacji czy wyciszenie lub włączenie mikrofonu. Ponadto zawiera wiele opcji pozwalających dostosować go do własnych potrzeb.

Audio Dock

Kolejnym urządzeniem nastawionym na komunikację z Teams i multimedia jest Audio Dock. Sprzęt zawiera 4 porty w tym HDMI, USB-A i dwa wejścia USB-C i służy również jako powerbank do laptopa. Można do niego podłączyć też dwa monitory. Jednak jego główną funkcją jest wzmocnienie wrażeń audio podczas spotkań na Teams.

źródło: Microsoft, theverge

Motyw