Łatwiejsza rejestracja karty SIM w Heyah. Nie musisz nawet wychodzić z domu

2 minuty czytania
Komentarze

Osoby chcące rozpocząć korzystanie z usług telekomunikacyjnych w Heyah mogą zmniejszyć formalności do minimum. Właśnie w tej sieci pojawiła się możliwość rejestracji karty SIM z poziomu smartfona. Wystarczy telefon z Androidem lub iOS i odpowiednia aplikacja mobilna.

Rejestracja karty SIM w Heyah – jak to zrobić przez aplikację?

heyah

W lipcu w T-Mobile pojawiła się opcja rejestrowania karty SIM w aplikacji. Magentowy operator ogłosił wtedy, że z takiej możliwości będą mogli korzystać też klienci Heyah, jednak nie pojawiła się żadna konkretna data tego wdrożenia. Minęły nieco ponad trzy miesiące i wspomniana opcja w Heyah jest już dostępna.

Żeby zarejestrować kartę SIM przez smartfona, należy zainstalować na nim aplikację Moja Heyah. Jest ona dostępna w Google Play oraz App Store. Uzupełniamy w aplikacji numer telefonu, numer PUK oraz e-mail, a następnie potwierdzamy tożsamość z wykorzystaniem usługi mojeID od Krajowej Izby Rozliczeniowej. Usługa ta pozwala na weryfikacje tożsamości dzięki zalogowaniu się do banku, z którego usług korzystamy – i to właśnie ten bank potwierdza tożsamość potrzebną do rejestracji karty SIM – wyjaśnia T-Mobile, do którego należy marka Heyah.

Po weryfikacji postępujemy zgodnie z pojawiającymi się na ekranie smartfona komunikatami. Na koniec dostaniemy e-maila z linkiem, poprzez który ustawimy hasło do aplikacji Moja Heyah. Karta zostanie zarejestrowana. Jeszcze prościej będą miały osoby, które korzystają już ze wspomnianej aplikacji. Wtedy wystarczy dodać w niej nowy numer telefonu i kod PUK.

Rano, wieczorem, w tygodniu i w weekend – rejestracja karty SIM przez aplikację ma tę zaletę, że możemy dokonać jej w dowolnym momencie. W dodatku nie musimy wstawać nawet z ulubionego fotela – wszystko zrobimy w smartfonie, postępując krok po kroku zgodnie z instrukcją – ogłosił magentowy operator.

Usługa rejestracji karty SIM w aplikacji jest dostępna w językach: polskim, angielskim i ukraińskim. Poprzez mojeID tożsamość mogą potwierdzić osoby posiadające konto w bankach: PKO BP, Inteligo, ING, Pekao SA, BPS, SGB, mBank, GetIn Bank, BOŚ Bank, BNP Paribas, Credit Agricole, Santander Bank Polska, Alior Bank, Bank Spółdzielczy w Brodnicy.

źródło: informacja prasowa

Motyw