Android.com.pl z nowym logiem i wyglądem strony. Zmieniamy się dla Was… i z Wami!

5 minut czytania
Komentarze

W nocy z 10 na 11 października rozpoczął się nowy, być może najważniejszy etap w historii naszego serwisu. Android.com.pl zaczynał 14 lat temu jako całkowicie inny projekt – skupiony głównie na smartfonach na jedynym, słusznym systemie operacyjnym. Dziś, odpowiadając na zapotrzebowanie naszych czytelników – zarówno tych stałych, jak i tych, którzy czytają nas jedynie od czasu do czasu – przechodzimy metamorfozę. I to nie tylko pod względem wizerunku, ale także i tematyki, jaką chcemy Wam przybliżać. Świat nowych technologii nie ogranicza się już jedynie do trzymanego w kieszeni telefonu, ale przenika dosłownie każdy aspekt naszej rzeczywistości. Bez względu na to, czy mówimy o sprzęcie, oprogramowaniu, motoryzacji, finansach, nauce czy rozrywce… nowe technologie nie tyle są tam obecne, co wręcz kształtują to, jak poszczególne gałęzie naszej codzienności wyglądają. I jako redakcja chcemy w każdym z tych aspektów dostarczać Wam wszystkiego, czego potrzebujecie.

Nie zapominamy jednocześnie o swoich korzeniach i tym, co sprawiło, że wielu z nas zaczęło nas regularnie odwiedzać. Na zmienionym Android.com.pl nadal znajdziecie to, z czego wyrośliśmy – recenzje najnowszych smartfonów, ciekawostki ze branży mobile i najpotrzebniejsze porady. Oprócz tego przeczytacie jednak także i o tym, co interesuje dziś coraz szersze grono osób – aktualności, felietony, zestawienia, analizy ze świata nowych technologii w każdej postaci. Do naszego nowego podejścia zaadaptowaliśmy także i wizerunek Android.com.pl. To, co było kiedyś jedynie nazwą nawiązującą do systemu operacyjnego, dziś rozumieć należy znacznie szerzej. W naszej nazwie, poszczególne elementy utożsamiać chcemy z następującymi rozwinięciami:

  • Android — to ucieleśnienie nowych technologii i zapowiedź zrobotyzowanej przyszłości, ku której zmierzamy
  • Com — społeczność (ang. community), na którą od zawsze stawialiśmy i stawiać nadal będziemy
  • Pl — Polska… i tu dodatkowych wyjaśnień chyba nikomu nie potrzeba

Kilka słów na temat tego, skąd wzięły się zmiany, co stało za tą decyzją i dokąd chcemy razem z Wami podążać, napisał Jakub Bereziewicz, założyciel SmartWeb Media i Android.com.pl:

Chcemy jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych czytelników. Tematyka technologii obecna jest w zasadzie wszędzie, a tempo rozwoju w tym zakresie obfituje w ogrom zalewających nas z każdej strony informacji. Pragniemy wesprzeć odbiorców poprzez dostarczanie tych najbardziej przydatnych, które mogą ułatwić codzienne życie przy odpowiednim wykorzystaniu technologii. W dobie dezinformacji to niezwykle istotne, by stawiać na jakość i rzetelność. Stąd pomysł na aktywność w kolejnych obszarach ściśle powiązanych z tematyką, w której się specjalizujemy.

A skąd zmiany w zakresie wyglądu strony? Tu także nie było miejsca na przypadki, a sam proces wypracowywania najlepiej oddającego charakter serwisu loga, był udziałem całego naszego zespołu.

Wiele osób kojarzy nas z zielonym, przyjaźnie wyglądającym robotem Android. Przez wiele lat nawiązywało to również do formuły, na której się skupialiśmy. Od kilku miesięcy tematyka została zdecydowanie poszerzona. Mamy w zespole osoby, które są fanami Apple i innych ekosystemów. Odświeżona szata strony i nowe logo zdecydowanie oddają klimat technologii oraz chęć budowania środowiska przyjaznego dla każdej osoby zainteresowanej technologiami.

Słowa Jakuba uzupełnia także i Łukasz Pająk, aktualnie Head of Analitycs & Review Section.

Wspólnie z całym zespołem zdecydowaliśmy o tym, jak powinien wyglądać nowy portal. To ważne, aby każdy, kto tworzy serwis i jest jego częścią, czuł, że jest to z nim spójne. Myślimy, że udało się osiągnąć ten cel i odbiór będzie pozytywny.

Co istotne, nasza redakcja stale się powiększa o kolejnych specjalistów z poszczególnych dziedzin nowych technologii. Jeżeli regularnie zaglądacie na Android.com.pl z pewnością zobaczyliście sporo nowych twarzy… a na tym nie koniec. W kolejnych tygodniach dołączą do nas następne osoby, dzięki którym na serwisie przeczytać będziecie mogli jeszcze więcej interesujących Was treści związanych z szeroko pojętymi nowymi technologiami. Chcemy, aby – jeżeli jeszcze tak nie jest – to właśnie nasz serwis był dla Was głównym źródłem wiedzy nie tylko odnośnie tego, co w technologicznej trawie piszczy, ale także tego, czym warto się zainteresować, co wybrać i co kupić.

Jako redakcja mamy jednak świadomość tego, że istotne jest nie tylko CO robimy, ale także DLA KOGO. I to Wy, nasi czytelnicy, jesteście dla nas najważniejszym wyznacznikiem. Tworząc serwis oraz wypełniające go treści, robimy to w odpowiedzi na Wasze potrzeby. Dlatego w imieniu swoim, jak i reszty zespołu, gorąco zachęcam każdego z Was do regularnego kontaktu – czy to w formie komentarzy pod materiałami (zwłaszcza tym), czy w mediach społecznościowych, czy też po prostu poprzez maila. Dawajcie nam znać, co w nowym serwisie się Wam podoba, co chcielibyście zmienić, co działa tak, jakbyście tego oczekiwali, a czego brakuje. Jeżeli natraficie na jakikolwiek błąd lub cokolwiek przypadnie Wam do gustu – podzielcie się tym z nami! Chcemy, abyście odwiedzając nasz serwis, otrzymywali wszystko to, czego potrzebujecie… pomagając nam przy tym w budowaniu nowego rozdziału w historii Android.com.pl.

Przez najbliższe tygodnie nadal będziemy dopracowywać serwis oraz rozbudowywać jego funkcjonalność — to, co widzicie jest wersją beta, ale efektami naszej kilkumiesięcznej pracy chcielibyśmy podzielić się z Wami tak szybko, jak to tylko możliwe.

Wraz z nową wersją stajemy się dla Was jeszcze lepsi… ale na tym wcale nie zamierzamy się zatrzymywać.

Łukasz Gołąbiowski, redaktor prowadzący Android.com.pl

Motyw