Ręka trzymająca telefon z otwartym chatem w aplikacji Messenger

Jak wylogować się z Messengera w 2024 roku? Uwolnij się od Facebooka

5 minut czytania
Komentarze

Jak wylogować się z Messengera? Czasami faktycznie dobrze jest uwolnić się od Facebooka i wrócić do rzeczywistości. Można odwracać telefon ekranem do biurka, wyciszać powiadomienia, jednak całkowite wylogowanie się z aplikacji może być zdecydowanie bardziej skuteczne. Konieczność ciągłego wpisywania danych logowania na pewno nie zachęci do korzystania z aplikacji. A na pewno nie każdy wie o tym, że przycisk wylogowania w aplikacji Messengera nie istnieje w systemie Android 14. Facebook w ten sposób jeszcze bardziej zatrzymuje użytkowników u siebie. 

Jak wylogować się z Messengera i Facebooka? O co cała ta heca? 

Dlaczego cały czas poruszane są tematy takie, jak ograniczanie Facebooka oraz Messengera? Czy naprawdę nie można używać tego, ile się chce? Oczywiście nie jest to do końca wskazane. Wszystko jest dla ludzi, jednak trzeba pamiętać o umiarze. Media społecznościowe i komunikatory są jednymi z największych złodziei czasu. Jak skutecznie ograniczyć czas, jaki spędzasz przed Messengerem i Facebookiem? Jest na to kilka sposobów: 

 • wykorzystanie trybu skupienia w swoim smartfonie
 • wyłączenie dźwięków, powiadomień i wibracji
 • wyłączenie powiadomień z bardzo aktywnych grup
 • wylogowanie z aplikacji 
 • odinstalowanie aplikacji — korzystanie tylko w wersji przeglądarkowej na smartfonie i komputerze

Tutaj skupimy się przede wszystkim na opcji wylogowania. Facebook bardzo dobrze wie, że możliwość wylogowania z jego usługi jest dla niego zagrożeniem. Dlatego na Androidzie i iOS takiej opcji nie znajdziesz. Trzeba to zrobić w nieco bardziej umiejętny sposób. 

A jeśli mierzysz się z popularnym problemem dotyczącym komunikatora od Facebooka i nie możesz wysłać wiadomości na Messengerze do jednej osoby, zerknij na nasz poradnik.

Jak wylogować się z Messengera na Androidzie? 

Aby zrealizować wylogowanie z Messengera, należy postępować w następujący sposób:

 • wejdź do aplikacji Ustawienia
 • Skieruj się na Aplikacje. 
 • Kliknij Menedżer aplikacji i znajdź Messenger 
 • Jak wylogować się z Messengera? Wyczyść pamięć aplikacji! W pierwszej kolejności należy nacisnąć Wymuś zatrzymanie
 • Tutaj pojawi się ostrzeżenie o tym, że pojawią się problemy z działaniem aplikacji.
 • Potwierdź czynność i wybierz kolejno Użycie pamięci, Wyczyść pamięć i Wyczyść pamięć podręczną

Za każdym razem akceptuj pomimo ostrzeżenia. W tym momencie jesteś wylogowany z aplikacji. 

Jak wylogować się z Messengera na iPhone? 

W tym przypadku należy wylogować się ze wszystkich sesji Facebooka. Opisywany sposób działa nie tylko na iPhone’ach, ale też i smartfonach z Androidem. Jak to zrobić? 

 • W aplikacji Facebooka przejdź do Ustawienia i prywatność
 • Następnie wybierz Centrum kont Meta, a potem Hasło i zabezpieczenia
 • Przechodzimy do pola Miejsce logowania. Przewijamy w dół, by kliknąć czerwoną opcję Select devices to log out
 • Wybieramy niepotrzebne urządzenia i wciskamy Wyloguj się 

W ten sposób wylogujesz się z Facebooka oraz Messengera jednocześnie. Co ważne, jeżeli czujesz, że nie będziesz używać Messengera przez dłuższą chwilę, warto najlepiej odinstalować aplikację całkowicie. To również zapewni automatyczne wylogowanie z urządzenia, na którym nie ma już programu od korporacji Meta.

Jak wylogować się z Messengera na komputerze? 

Tutaj nie ma takiego problemu jak na Androidzie. Wybierz opcję Wyloguj. Jak najbardziej jest ona dostępna. Jak do niej trafić? W desktopowej aplikacji:

 • wybierz zdjęcie profilowe. 
 • Następnie kliknij Preferencje
 • Tam znajdziesz opcję Wyloguj
ustawienia Messengera na PC dotyczące tego, jak się z niego wylogować
Fot. Messenger / własny zrzut ekranu

Jak wylogować się z Messengera w przeglądarce internetowej? 

Wiele osób korzysta z najpopularniejszego komunikatora w wersji webowej. Tam również można wylogować się bez większych problemów. W tej sytuacji wystarczy kliknąć własne zdjęcie profilowe, a następnie wybrać Wyloguj.

ustawienia Messengera na PC dotyczące tego, jak się z niego wylogować
Fot. Messenger / własny zrzut ekranu

Jak wylogować się z Messengera? Sami widzicie po tym artykule, że nie jest to skomplikowana rzecz, ale trzeba przejść kilka kroków, by faktycznie wylogować się z Messengera na poszczególnych urządzeniach. Możecie również dać znać w komentarzach, czy komunikator korporacji Meta rzeczywiście jest tak niezbędny, czy może udało Wam się znaleźć alternatywy ograniczające użycie produktów firmy Marka Zuckerberga.

Jak wylogować się z Messengera? Najczęściej zadawane pytania

Na jakich platformach bezpośrednio wylogujemy Messengera?

Wylogowanie nie będzie stanowić problemu na komputerach PC z systemem Windows, bo zrobimy to bezpośrednio z poziomu aplikacji Messenger. Jeżeli korzystamy z komunikatora w przeglądarce internetowej, wylogowanie również będzie prostym i bezpośrednim procesem.

Jakiej aplikacji należy użyć, żeby wylogować się z Messengera na Androidzie oraz iOS?

Wbrew pozorom, nie jest to Messenger. Na systemie Android korzystamy z panelu Ustawień systemu lub Facebooka, podczas gdy na iOS używamy wyłącznie aplikacji Facebook.

Czy będę mógł zalogować się ponownie na Messengera?

Tak, wylogowanie nie usuwa konta Messenger z serwerów Meta i jeśli tylko wpiszemy poprawnie nasze dane znów do aplikacji (adres e-mail lub numer telefonu i hasło), zalogujemy się poprawnie.

Co się dzieje w wypadku nagłej awarii Messengera?

Zostajesz wylogowany z serwisu i musisz ponownie się zalogować. Być może będziesz musiał się autoryzować przez aplikację Facebook lub kod dwuskładnikowej weryfikacji, przesłany w formie SMS-a lub na Google Authenticator.

Zdjęcie otwierające: Anna / Pixabay

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw