LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Słuchawki bezprzewodowe nauszne. Ranking najlepszych modeli

Zaktualizowano

Sony WH-1000XM4B

Bezkompromisowe słuchawki z fantastycznym ANC.


Sony WH-CH510

Tani model dla mało wymagających.


Philips Fidelio L3

Bezprzewodowe słuchawki z fantastyczną jakością grania.


Choć coraz częściej używamy słuchawek dousznych i dokanałowych, to słuchawki bezprzewodowe nauszne cały czas znajdują swoje miejsce na rynku. Ten typ urządzeń doceniają choćby gracze oraz osoby pracujące w domu. Czym się kierować wybierając słuchawki nauszne i jakimi konkretnie modelami warto się zainteresować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym tekście.

Jakie słuchawki nauszne wybrać? Propozycje modeli bez kabli

Słuchawki nauszne to sprzęt, z którego przeważnie korzystamy w domu, ale nawet tutaj bezprzewodowość ma swoje istotne zalety. Wyobraźmy sobie sytuacją, w której uczestniczymy w zdalnym spotkaniu lub słuchamy podcastu, ale musimy podejść na drugi koniec pokoju po notatki lub np. do kuchni po wodę. Dobre słuchawki Bluetooth dają taką możliwość – wciąż będziemy wszystko słyszeć. Słuchawki przewodowe niestety ograniczają nas długością kabla i zmuszają nas do tego, żeby siedzieć przy komputerze. Słuchawki Bluetooth możemy też w prosty sposób połączyć z telefonem. W przypadku tradycyjnych słuchawek nie zawsze jest to możliwe, bo coraz więcej smartfonów nie posiada gniazda słuchawkowego.

Przejrzeliśmy słuchawki nauszne dostępne na polskim rynku, by wybrać dla was modele warte uwagi. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą znajdziecie najlepsze słuchawki bezprzewodowe dla siebie.

Świetne słuchawki z ANC

słuchawki bezprzewodowe nauszne sony
fot. Sony

Korzystając ze słuchawek bezprzewodowych nausznych Sony WH-1000XM4B możemy mieć poczucie, że trafiliśmy na sprzęt, który wynosi odtwarzanie dźwięków na kompletnie nowy, kosmiczny poziom. Nieskazitelna jakość dźwięku zapewniona jest dzięki aktywnej redukcji szumów, a także pasmu przenoszenia, wynoszącym od 4 do 40 000 Hz.

Dodatkowym walorem tych słuchawek bezprzewodowych dousznych jest wykorzystanie w nich technologii LDAC – oznacza to, że w porównaniu do innych modeli, opisywane słuchawki odbierają trzy razy większą ilość danych pochodzących od źródła dźwięku. W praktyce oznacza to gwarancję braku zakłóceń i niedoskonałości dźwiękowych w trakcie odtwarzania.

To jednak nie wszystko – słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony posiadają dodatkowo wbudowaną funkcję asystenta głosowego, dzięki czemu użytkownik będzie w stanie sterować opcjami sprzętu za pomocą głosu bez wykorzystania rąk. Wisienką na torcie opisywanego modelu jest sprawnie działający wbudowany mikrofon. Słuchawki posiadają dwa wtyki typu jack (3,5 mm) i USB C.

Tanie słuchawki Sony

słuchawki bezprzewodowe nauszne sony
fot. Sony

Na drugim miejscu podium naszego rankingu znajduje się kolejny produkt marki Sony – model WH-CH510. Słuchawki bezprzewodowe nauszne tego typu mogą pochwalić się pasmem przenoszenia od 20 do 20 000 Hz.

Słuchawki dysponują ponadto opcją asystenta głosowego, wbudowanym mikrofonem, a także możliwością odbierania połączeń przychodzących. Co warte odnotowania, po całkowitym naładowaniu akumulatora słuchawek bezprzewodowych nausznych opisywanego modelu, będą one bez zarzutu odtwarzały dźwięk przez 35 godzin z rzędu.

Słuchawki mają także opcję szybkiego ładowania – w pilnych sytuacjach po dziesięciu minutach ładowania będziemy mogli z nich korzystać przez 1,5 godziny. Sprzęt dysponuje wtyczką USB-C.

Niedrogie słuchawki z ANC

słuchawki bezprzewodowe nauszne philips
fot. Philips

Trzeciemiejsce w rankingu zajmują słuchawki bezprzewodowe nauszne Philips TAPH805BK ANC. Pasmo przenoszenia wynosi w ich przypadku od 7 do 40 000 Hz. Słuchawki bezprzewodowe nauszne firmy Philips posiadają opcję aktywnej redukcji szumów oraz redukcji echa, asystenta głosowego i wbudowany mikrofon.

Ciekawostką może być tzw. funkcja awareness, która pozwoli na możliwość kontroli dźwięków dochodzących z otoczenia bez przymusu przyciszania nagrania. Model Philipsa oferuje także możliwość składania słuchawek w dwóch kierunkach, co bez wątpienia będzie miało znaczenie dla osób korzystających z tego typu sprzętu poza domem. Słuchawki posiadają wbudowany wtyk USB.

Słuchawki z rewelacyjnym brzmieniem

słuchawki bezprzewodowe nauszne philips
fot. Philips

Kolejne w zestawieniu słuchawki bezprzewodowe nauszne firmy Philips. Model Fidelio L3 może pochwalić się pasmem przenoszenia rzędu od 7 do 40 000 Hz, opcją redukcji szumów i wbudowanym mikrofonem. Słuchawki oferują możliwość korzystania z asystenta głosowego. Po naładowaniu akumulatora sprzęt będzie w stanie wykonywać swoją pracę przez 36 godzin. Z kolei przy wykorzystaniu funkcji szybkiego ładowania przez 15 minut, słuchawki bezprzewodowe nauszne będą działać przez sześć godzin.

Słuchawki bezprzewodowe ze świetną baterią

słuchawki bezprzewodowe nauszne panasonic
fot. Panasonic

Po raz pierwszy w prezentowanym rankingu pojawiają się słuchawki bezprzewodowe nauszne firmy Panasonic, a konkretnie – model RB-M300B. W naszym zestawieniu jest on bez wątpienia rekordzistą pod względem liczby godzin odtwarzania dźwięku po całkowitym naładowaniu akumulatora – jest to aż 50 godzin pracy.

Po tzw. szybkim ładowaniu (15 minut) słuchawki będą funkcjonować przez kolejne trzy godziny. Pasmo przenoszenia wynosi od 20 do 20 000 Hz. Słuchawki bezprzewodowe nauszne tego typu mają także wbudowany mikrofon i funkcję asystenta głosowego.

Słuchawki ze świetnym pasmem przenoszenia

słuchawki bezprzewodowe nauszne technics
fot. Technics

Słuchawki bezprzewodowe nauszne marki Technics o modelu EAH-A800 z pewnością robią wrażenie swoim pasmem przenoszenia, które wynosi od 4 do 40 000 Hz. Jakość dźwięku (zarówno odtwarzanego, jak i słyszanego przez rozmówcę w trakcie połączenia telefonicznego) podnosi także opcja aktywnej redukcji szumów i tłumienia hałasu z zewnątrz w postaci ośmiu wbudowanych mikrofonów. Kolejnym udogodnieniem jest wbudowana opcja asystenta głosowego.

Słuchawki z dużymi możliwościami regulacji

słuchawki bezprzewodowe nauszne jbl
fot. JBL

Na tle innych modeli słuchawki bezprzewodowe nauszne JBL Tune 520BT z pewnością wyróżnia możliwość regulacji wielu elementów. Pasmo przenoszenia tego sprzętu wynosi od 20 do 20 000 Hz. Komfort użytkowania słuchawek od JBL podnosi funkcja asystenta głosowego, wbudowany mikrofon i możliwość składania.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne. Garść przydatnej wiedzy

Na rynku istnieje niezliczona ilość modeli słuchawek: przewodowe, bezprzewodowe, nauszne, douszne, dokanałowe – każde z nich charakteryzują się innym zestawem cech, które są odpowiednie dla różnych celów.

Poza pełnieniem praktycznych funkcji odtwarzania dźwięku, słuchawki stały się z czasem produktami wyróżniającymi się ze względu na swój design – projektanci chętnie nadają im fantazyjne barwy, a do ich wyrobu wykorzystują przyjazne dla ciała materiały.

Jakie są najważniejsze wyznaczniki dobrych słuchawek?

Fot. Petri R/Unsplash

Przede wszystkim muszą odtwarzać dźwięk o świetnej jakości i dobrze trzymać się uszu. Słuchawki nauszne – w odróżnieniu od swoich dousznych i dokanałowych odpowiedników – są wyposażone w tzw. pałąk, który zakłada się na głowę. Choć w większości modeli jest on wykonany z tworzywa sztucznego (czasami z metalu), to dla komfortu użytkowania jest on wyściełany miękkim materiałem, np. gąbką lub specjalną pianką.

Wśród słuchawek nausznych możemy wyróżnić kilka ich rodzajów. Słuchawki nauszne zamknięte, dzięki umieszczeniu specjalnej membrany w obudowie, wygłusza dźwięki płynące z otoczenia do maksimum. Dodatkowym ich atutem jest możliwość świetnego odtwarzania niskich rejestrów dźwięków.

Słuchawki nauszne otwarte posiadają z kolei otwory umożliwiające dostęp powietrza do kanału usznego – choć nie tłumią zbyt dobrze dźwięków z zewnątrz, to twierdzi się, że jakość odtwarzanego przez nie dźwięku jest lepsza niż w przypadku ich zamkniętych odpowiedników. Słuchawki nauszne półotwarte stanowią z kolei kompromis między świetną jakością dźwięku a wygłuszeniem dźwięków dochodzących z otoczenia.

Słuchawki nauszne mogą występować w wersji przewodowej lub bezprzewodowej, a dodatkowo dysponować mikrofonem (co może okazać się szczególnie przydatne, gdy słuchawki wykorzystujemy na spotkania on-line w pracy).

Warto mieć na uwadze, że ze względu na swoje rozmiary słuchawki nauszne nie są najlepszym wyborem dla osób uprawiających sport – sprawdzą się o wiele lepiej w pracy biurowej lub w domowym zaciszu, np. podczas korzystania z komputera, odtwarzania muzyki czy grania w gry. Więcej o polecanych modelach przeczytasz w naszym rankingu słuchawek bezprzewodowych.

Słuchawki nauszne bez kabli. Pytania i odpowiedzi

Jeśli wciąż macie jakieś wątpliwości związane z kategorią urządzeń, jaką są słuchawki nauszne, przeczytajcie odpowiedzi na pytania z tym związane. Możliwe, że po tej lekturze wszystko stanie się jasne, a wy będziecie wiedzieli, jakie słuchawki nauszne kupić lub jakiej alternatywy dla nich szukać.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne. Podsumowanie

Zarówno słuchawki bezprzewodowe nauszne znanych producentów, jak i mniej kojarzonych firm, potrafią być udane. Pozwalają słuchać ulubionej muzyki w dobrej jakości i nie martwić się o długość przewodu, bo zwyczajnie są go pozbawione. W słuchawkach bezprzewodowych można też prowadzić rozmowy telefoniczne, uczestniczyć w zdalnych konferencjach i grać w gry. Wybierając konkretny model dla siebie, sprawdźcie, czy jego konstrukcja wam odpowiada, czy nauszniki są wygodne oraz jakie są dodatkowe funkcje urządzenia. Niektóre modele wyróżniają się ciekawym wyglądem lub poszczególnymi elementami specyfikacji.

Tuż przed zakupem możecie jeszcze sprawdzić, jaka była najniższa cena z 30 dni wybranego przez was modelu, aby nie przepłacić. Upewnijcie się też, czy sklep gwarantuje szybką wysyłkę towaru.

Część odnośników w artykule to linki afiliacyjne. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji i jej niezależność.

Lokowanie produktu: Komputronik

Motyw