ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Orange sieć

Ekstra karta eSIM w Orange – 1 numer na dwóch kartach SIM jednocześnie

Autor: Adrian Celej Kategoria: Technologia

Orange wprowadził do swojej oferty kartę eSIM stworzoną z myślą o smart zegarkach, takich jak Samsung Galaxy Watch LTE. Ekstra karta eSIM w Orange nie działa jednak jako nowe konto, a powiela kartę dla już istniejącego numeru.

Jak działa Ekstra karta eSIM?

eSIM w Orange

Usługa Ekstra Karta eSIM została stworzona stworzona z myślą o zegarkach. Od analogicznej usługi stworzonej z myślą o smartfonach odróżnia ją to, że karta SIM jest duplikowana. W ten sposób na zegarku możemy zainstalować kartę z takim samym numerem jak na telefonie i współdzielić pakiety minut, SMS-ów oraz transmisji danych. Obie karty działają na równych zasadach, z obu możemy zadzwonić (identyfikując się tym samym numerem), wysłać SMS-a czy odebrać połączenie. W przypadku połączeń jest mała ciekawostka – zadzwonią oba urządzenia, po odebraniu jedno przestanie dzwonić, jednak jeśli w trakcie rozmowy zadzwoni do nas kolejna osoba, to będziemy mogli odebrać kolejne połączenie na drugim urządzeniu.

Zobacz też: Kiedy polscy operatorzy wprowadzą standard eSIM? Cóż, to trochę potrwa…

Jak skorzystać z usługi Ekstra karta eSIM?

Aby aktywować usługę Ekstra karta SIM należy skorzystać z Mój Orange, zadzwonić na infolinię pod numerem *100 lub odwiedzić salon sprzedaży. Aktywacja dodatkowej karty eSIM kosztuje 5 zł, miesięcznie za jej utrzymanie zapłacimy 9 zł. Pierwsza dodatkowa karta jest darmowa przez 3 miesiące, nie płacimy także za aktywację. Na jednym koncie możemy mieć 4 karty z funkcją dzwonienia i 4 karty z dostępem do internetu. Oczywiście nikt nie ogranicza usługi Ekstra karta eSIM do zegarków, możemy ją także zainstalować w telefonie czy tablecie, o ile wspiera on standard eSIM.

Źródło: Biuro Prasowe Orange

Sprawdź najnowsze wpisy