HBO Max nowości

Piekielne dziecko raczkuje na HBO Max – nowość na platformie nie dla wszystkich

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski VoD

Na HBO Max pojawił się dziś nowy, a zarazem pierwszy odcinek serialu „The Baby”, czyli po polsku „Dziecko”. I nie byłoby w tym nic dziwnego, wszak na platformach streamingowych co chwila pojawiają się nowe seriale, ale tutaj jest to produkcja bardzo… specyficzna. W końcu dość rzadko można obejrzeć serial, gdzie głównym bohaterem jest niemowlak, a przynajmniej gdzie odgrywa on jedną z ważniejszych ról. I tym bardziej rzadkością jest to, że ten jest wcieleniem samego zła.

Nowości na HBO Max – serial Dziecko, czyli piekielna komedia

Przywykliśmy już trochę do tego, że seriale od HBO potrafią nieźle namieszać. HBO nie boi się bowiem kontrowersji i tematów, które dla innych stacji byłby wręcz nie do ruszenia. To HBO dało nam w końcu „Rodzinę Soprano” czy „Sześć stóp pod ziemią”, a nie mówiąc już o „Czystej krwi”. Tym razem platforma także stawia na temat, który z pewnością poruszy wiele osób. Mowa bowiem o macierzyństwie, ale w tym przypadku nie będzie ono takie zwyczajne. Owszem, posiadanie potomstwa zazwyczaj nie jest tym, czego można się było spodziewać, ale serial „The Baby” jest podejściem zupełnie, ale to zupełnie innym. Opowiada bowiem o dziecku, która pojawia się nie wiadomo skąd i zdaje się, że przyciąga… śmierć. Porównania do „Omenu” są więc jak najbardziej trafne, ale serial od HBO Max nie jest horrorem. Przynajmniej nie do końca, bo to mieszanka horroru i czarnej komedii.

Punktem wyjścia dla serialu jest to, że Natasha (w tej roli Michelle de Swarte) jest przyzwyczajona do swojego życia. Bardzo ceni sobie wolność i nie zamierza jej tracić, by mieć dziecko. Jednak los ma wobec niej zupełnie inne plany i zsyła jej na głowę niemowlaka. Razem z kilkoma nieboszczykami na dodatek. Cała ta sytuacja już sama w sobie jest wyjątkowo surrealistyczna, a im dalej w las, tym więcej tego typu rzeczy będziemy obserwować na ekranie. Dziś na HBO Max pojawił się pierwszy odcinek serialu „The Baby”, więc za dużo o nim powiedzieć jeszcze nie można, ale może warto go sprawdzić. Pod warunkiem, że zaprezentowany tam humor będzie nam odpowiadał. Natasha bowiem będzie próbowała pozbyć się dziecka na różne sposoby, a dla co wrażliwszych to może być coś nie do zaakceptowania. Pierwszy odcinek trwa pół godziny, a co więcej dziś na HBO Max?

  • .Dog [+ audio, + napisy]
  • Dziecko [S01E01] [+ audio, + napisy]
  • Lakers: Dynastia zwycięzców [S01E08] [+ audio, + napisy]
  • Młody Sheldon [S05E19] [+ audio, + napisy]

Zobacz też: Susza to dobrze skrojony kryminał, który na wieczór nada się idealnie.

Jak widać aktualizacja biblioteki nie jest ogromna. Dwa nowe odcinki seriali oraz film „.Dog”, którego opis brzmi następująco: „Dimitris wyidealizował swojego siedzącego w więzieniu ojca. Kiedy ten po dziesięciu latach zostaje zwolniony, chłopak nie może się doczekać, kiedy wreszcie go pozna. Jednak ojciec ujawnia swoją prawdziwą naturę i Dimitris staje przed dylematem.”

Źródło: HBO Max

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy