FIFA wprowadza własną platformę streamingową – co możemy tam znaleźć?

Borys Francuz Borys Francuz VoD

Największa na świecie organizacja piłkarska, czyli FIFA poinformowała o uruchomieniu nowego serwisu streamingowego. Platforma nazywa się FIFA+ a jej celem jest propagowanie futbolu na całym świecie.

FIFA z własnym serwisem streamingowym

FIFA z własnym serwisem streamingowym

Wydaje się, że tak duża organizacja, jak FIFA w końcu musiała wejść na rynek streamingu. Jak się okazuje ta chwila w końcu nadeszła. Federacja ogłosiła niedawno powołanie do życia platformy FIFA+ dzięki, której fani z całego świata będą mogli między innymi oglądać mecze piłkarskie na żywo. Dodatkowo w strukturach platformy znajdą się archiwalne spotkania na przykład Mistrzostw Świata oraz utrzymane w tematyce dokumenty i seriale.

Zobacz też: Twitter przyjmuje strategię poison pill – wszystko, aby nie zostać przejętym przez Elona Muska

Celem FIFA jest stworzenie z nowego serwisu miejsca docelowego dla „wszystkich treści o piłce nożnej”. Platforma jest finansowana głównie z reklam, dzięki czemu kibice z całego świata mogą z niej korzystać za darmo. FIFA+ jest dostępna w przeglądarkach internetowych, ale także w dedykowanej aplikacji na urządzenia z Androidem i iOS.

Pomimo tego, że dostęp do platformy jest już powszechny, niestety dla nas FIFA+ nie obsługuje jeszcze języka polskiego. Dla przykładu jeden z najpopularniejszych filmów, który możemy już obejrzeć w serwisie, czyli The Happiest Man in the World – dokument o słynnym piłkarzu Ronaldinho posiada napisy w języku angielskim, arabskim, hiszpańskim, francuskim, włoski, indonezyjskim, japońskim, koreańskim, chińskim i niemieckim.

Niemniej oglądanie archiwalnych spotkań, czy też transmisji na żywo za darmo z angielskim komentarzem raczej nie będzie stanowić dla fanów dużego problemu. Tym bardziej, że FIFA zapowiedziała rozwój platformy między innymi pod kątem dodawania do niej nowych języków.

Co możemy obejrzeć w FIFA+

Co możemy obejrzeć w FIFA+

Po uruchomieniu FIFA+ fani piłki nożnej w pierwszej kolejności „rzucili” się na archiwalne spotkania. Tak cenne treści, jak historyczne mecze rozgrywane na Mistrzostwach Świata od lat stanowią rarytas dla internautów. Powołanie do życia nowego serwisu jest więc czymś, co niezwykle raduje widzów. Już teraz całkowicie za darmo możemy obejrzeć „od deski do deski” tak ikoniczne mecze, jak:

  • Brazylia vs Francja – finał Mistrzostw Świata 1998
  • Brazylia vs Włochy – finał Mistrzostw Świata 1994
  • Argentyna vs Holandia – finał Mistrzostw Świata 1978
  • Holandia vs Hiszpania – finał Mistrzostw Świata 2010
  • i wiele więcej

Co ciekawe cykl „Mistrzostwa Świata” obejmuje nie tylko pełne mecze finałowe, ale także obszerne skróty dziesiątek pozostałych spotkań rozgrywanych na kultowych imprezach. Dodatkowo za pośrednictwem FIFA+ dostaliśmy dostęp do: archiwalnych meczów rozgrywanych na Kobiecych i Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, najlepszych goli konkretnych piłkarzy oraz wszystkich trafień kolejnych zdobywców nagrody dla najlepszego strzelca turnieju.

Oczywiście jak wyżej wspomniałem FIFA+ daje nam dostęp także do wybranych meczów rozgrywanych na żywo. Poza tym serwis został już wypełniony po brzegi licznymi dokumentami o ikonicznych piłkarzach i piłkarkach, spotkaniach, turniejach oraz także drużynach. Aktualnie na platformie „królują” takie filmy jak:

  • Ręka Boga (dokument o zagraniu Diego Maradony)
  • The Happiest Man in the World (dokument o Ronaldinho)
  • One to Eleven (dokument o Mistrzostwach Świata)
  • Sissi (dokument o zawodniczce Sissi)

Cel nowego serwisu streamingowego

Co możemy obejrzeć w FIFA+

Podczas uruchomienia FIFA+ nie mogło zabraknąć komentarza ze strony przedstawicieli największej na świecie federacji piłkarskiej. Głos zabrała między innymi prezes do spraw strategii i rozwoju w FIFA – Charlotte Burr.

Będziemy rozwijać się do momentu, aż rozpoczną się Mistrzostwa Świata. Wtedy będziemy mogli w końcu pokazać, o co chodzi w FIFA+, które będzie medium towarzyszącym przy rozgrywanym w Katarze turnieju. Serwis zawiera ponad 3000 treści związanych z piłką nożną zaczerpniętych z archiwum FIFA. Pojawią się tu rzeczy, których nikt nigdy wcześniej nie widział – na przykład pełne mecze z komentarzem z lat 30′ ubiegłego wieku. Przed Mistrzostwami Świata w FIFA+ będzie dostępnych około 2000 godzin archiwalnych treści.

Charlotte Burr

Jeśli plan rozwoju przedstawiony przez Burr pokryje się z prawdą możemy, być świadkami powstania jednego z najbardziej rewolucyjnych serwisów streamingowych w historii. Na pewno będzie tak w przypadku gdy zwęzimy grono jedynie do platform o tematyce sportowej.

Osobiście przez ostatnie kilka dni zaznajamiałem się z FIFA+ i pomimo ostatnich kryzysów wizerunkowych organizacji trzeba uczciwie przyznać, że serwis naprawdę daje radę! Przede wszystkim chciałbym wyróżnić archiwalne spotkania, które są udostępnione w dobrej jakości. FIFA+ to gratka przede wszystkim dla fanów historii piłki nożnej, którzy dzięki platformie mogą odświeżyć ikoniczne spotkania rozgrywane na Mistrzostwach Świata nawet kilkadziesiąt lat temu.

Źródło: The Hollywood Reporter & FIFA

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy