ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Stranger Things 4

Najciekawsze fanowskie teorie na temat 4 sezonu Stranger Things

Autor: Borys Francuz Kategoria: Seriale

27 maja Netflix wypuścił pierwszą część czwartego sezonu Stranger Things. Serial cieszy się ogromną popularnością, a widzowie z całego świata pobili rekord popularności anglojęzycznych produkcji w całym serwisie streamingowym. W związku z tym, że twórcy zaplanowali premierę drugiej części nowego sezonu na 1 lipca, fani serialu już teraz przewidują, co może się w niej wydarzyć.

UWAGA SPOILERY – 4 sezon Stranger Things

UWAGA SPOILERY - 4 sezon Stranger Things

Rzecz jasna taki tekst nie może obejść się bez różnej maści spoilerów. Tak więc jeśli jesteście w trakcie lub przed seansem pierwszych siedmiu odcinków czwartego sezonu Stranger Things koniecznie nadróbcie zaległości i wróćcie do tego tekstu w przyszłości. Jeśli zostali z nami już tylko weterani serii, warto przyjrzeć się kilku faktom, zanim przejdziemy do omawiania konkretnych teorii.

Przede wszystkim twórcy serialu po raz pierwszy zastosowali podział nowego sezonu na dwie części. 27 maja na platformę Netflix trafiło siedem odcinków czwartej odsłony Stranger Things, a finałowe dwa epizody zostaną udostępnione 1 lipca. Należy jednak zaznaczyć, że nie będą to byle jakie odcinki, ponieważ łącznie będą trwać one niemalże cztery godziny, więc tyle ile dwa przeciętne filmy pełnometrażowe.

Fani Stranger Things po raz pierwszy spotkali się z śródsezonowym oczekiwaniem na nowe epizody swojego ulubionego serialu. Dotychczas Netflix zawsze publikował wszystkie odcinki danego sezonu na raz. Nic więc dziwnego, że w związku z narastaniem emocji widzowie zaczęli doszukiwać się różnych easter eggów oraz wskazówek pozostawionych przez twórców Stranger Things. Poniżej znajdziecie zestawienie kilku najciekawszych teorii dotyczących tego czego możemy spodziewać się w ósmym i dziewiątym odcinku czwartego sezonu hitu od Netflixa.

Teoria 1 – Pomocnik Vecny

UWAGA SPOILERY - 4 sezon Stranger Things

Pierwsza z teorii jest związana z postacią, która nie przykuła zbyt dużej uwagi. Mowa tu o Pani Kelly, w którą wcieliła się Regina Ting Chen. Szkolna terapeutka na początku sezonu przyjmuje Max w swoim domu i to właśnie w tym momencie niektórzy spostrzegawczy widzowie zauważyli pewien szczegół. Kobieta nosi wisiorek zakończony zegarem przypominającym ten, który jest głównym motywem przewodnim całego sezonu. Dodatkowo przez całą scenę możemy słyszeć tykanie zegara.

W związku z tym pojawiły się przypuszczenia dotyczące rzekomej pomocy Pani Kelly w morderstwach, których dopuszcza się Vecna. Inna z teorii głosi natomiast, że główny antagonista przybiera ludzką formę i porusza się po Hawkins właśnie jako szkolna terapeutka. Warto zaznaczyć, że Pani Kelly słuchała zwierzeń pierwszych dwóch ofiar Vecny oraz także prześladowanej Max.

Teoria 2 – kim jest Eddie Munson?

Druga teoria dotyczy jednego z głównych bohaterów czwartego sezonu Stranger Things. Eddie Munson to postać, o której nie wiemy zbyt wiele. W związku z tym fani szybko powiązali go z jednym z dzieci przebywającym w Laboratorium Hawkins. Teoria sugeruje, że odgrywana przez Josepha Quinna postać do dziesiątka, czyli „brat” jedenastki.

Podczas masakry w Laboratorium ciężko dostrzec ciało chłopca, więc teoria tym bardziej może wydawać się prawdziwa. Dodatkowo wyjaśniałoby to wplątanie Munsona w sam środek wydarzeń związanych z Vecną oraz światem The Upside Down. Sam bohater dodatkowo wspominał o tym, że w przeszłości nosił krótką fryzurę.

Teoria 3 – Kto uratuje Nancy

W tym przypadku jest to zasadzie zbiór teorii dotyczący innej teorii. Tak wiem, jest to zagmatwane, ale już spieszę z wyjaśnieniami. Końcowe sceny pierwszej części czwartego sezonu przedstawiają nam historie „powstania” Vecny oraz Nancy, która zostaje przez niego nawiedzona. Jak w każdym z tego typu przypadków antagonista będzie próbował zabić siostrę Mike’a — to jest jasne dla nas wszystkich.

Wszystko wskazuje jednak na to, że bohaterka, która towarzyszy nam od pierwszego sezonu Stranger Things pozostanie przy życiu. Sugeruje nam to kilka scen, które mogliśmy zobaczyć w poprzednich odcinkach oraz także na zwiastunie. Pierwszy podpunkt teorii zakłada, że za uratowaniem Nancy będzie stać Eddie. W finałowym trailerze przez sekundę możemy zobaczyć, że bohater gra na swojej gitarze podczas przebywania w The Upside Down. Jak już wiemy muzyka jest jednym ze sposobów na ucieczkę przed Vecną.

Drugi podpunkt teorii tyczy się natomiast Robin. Zgodnie z niektórymi przewidywaniami to właśnie niesforna bohaterka będzie miała główny wkład w uratowanie Nancy. Podczas przeszukiwania pokoju Robin wpadła na płyty koleżanki, przez co poznała jej ulubione piosenki. Może być to niezwykle przydatna wiedza w kontekście ratowania Nancy.

Trzeci i zarazem ostatni podpunkt jest zdecydowanie najprostszy. Zgodnie z przewidywaniami niektórych widzów Nancy z rąk Vecny wyrwie Steve, który w ten sposób udowodni, że wciąż kocha swoją byłą partnerkę. Cóż na rozwiązanie tej zagadki oraz kilku innych przyjdzie nam poczekać do 1 lipca. Właśnie wtedy na Netflixie pojawi się druga część czwartego sezonu Stranger Thigns!

Źródło: Total Film, Cosmpolitan, Seventeen

Sprawdź najnowsze wpisy