Nowe wideo z Fallout - serialu od Amazon Prime Video. Kobieta w niebieskim kombinezonie stoi w przemysłowym pomieszczeniu z żółtymi elementami konstrukcyjnymi.

Fallout oficjalnie z drugim sezonem! Ujawniono pierwsze szczegóły

2 minuty czytania
Komentarze

Nie będzie to zaskoczenie dla nikogo, kto oglądał choćby jeden odcinek serialu. Fallout już teraz jest jedną z najlepszych adaptacji gier komputerowych, dlatego informacja o drugim sezonie serialu była wyłącznie kwestią czasu. Choć sytuacja jest bardzo dynamiczna, pojawiły się już pierwsze szczegóły.

2. sezon serialu Fallout – co obecnie wiemy?

Kadr z serialu Fallout od Amazon Prime. Mężczyzna w średnim wieku ubrany w niebieski strój stojący za mównicą z mikrofonem, z uśmiechem patrzy w bok, w tle zamazane drzewa i wiejski krajobraz o zachodzie słońca.
Kyle MacLachlan jako Overseer Hank. Fot. Amazon / materiały prasowe

2. sezon został już oficjalnie potwierdzony przez Amazon po tym, jak Variety odnalazło odpis na 25 mln dolarów (~101 mln złotych) na jego produkcję, dostarczony przez stan Kalifornia. Jonathan Nolan (brat sławniejszego Christophera) pozostanie głównym producentem serialu. Oto co mieli do powiedzenia razem z Lisą Joy, kolejną producentką.

Chwała naszym niesamowicie genialnym showrunnerom, Genevie i Grahamowi, naszej wspaniałej obsadzie, Toddowi (przyp. red. Todd Howard) i Jamesowi (przyp. red. James Altman) oraz wszystkim legendom z Bethesdy, a także Jen, Vernonowi i fantastycznemu zespołowi z Amazona za niesamowite wsparcie. Nie możemy się doczekać, aby znów wysadzić świat w powietrze.

Jonathan Nolan & Lisa Joy, wypowiedź z komunikatu prasowego Amazon
Zwiastun serialu Fallout.

Todd Howard świętuje, sukces Fallout wymazuje porażkę Starfielda

Mężczyzna w granatowej koszuli stojący przy drewnianej balustradzie w biurowym korytarzu. Todd Howard, producent serialu Fallout
Fot. Bethesda / materiały prasowe

Szczęśliwy z sukcesu serialu jest również Todd Howard, czyli twarz Bethesda Game Studios, producentów gier z serii Fallout od 2008 roku.

To jeden z najbardziej spektakularnych projektów, w których kiedykolwiek uczestniczyliśmy. Jonah (przyp. red. Jonathan Nolan) i zespół wykonali niesamowitą pracę, i jesteśmy nie tylko zachwyceni reakcją na program, ale także tym, że możemy jeszcze bardziej współpracować z tymi wspaniałymi ludźmi.

Todd Howard, wypowiedź w komunikacie prasowym Amazon

Taki sukces był potrzebny po tym, jak PR–owym koszmarkiem okazał się Starfield, ostatnia gra studia. Gra oczywiście zarobiła mnóstwo pieniędzy (obecność w Xbox Game Pass, sprzedaż regularnych kopii na konsolach i komputerach PC), ale nie zmyła ze studia łatki leniwców, głównie przez wszędobylskie ekrany ładowania, tylko 30 FPS na konsolach i koślawość pradawnego silnika Creation Engine. Krótko mówiąc, nie jest to najlepsza gra na laptopa pod kątem wydajności.

Zwiastun gry Starfield.

Gdybym to ja zarządzał studiem, kasowałbym wszystkie prace nad The Elder Scrolls VI i ruszał z remasterowaniem Fallout 3 (wydany na PlayStation 3 oraz Xbox 360) na nowych konsolach oraz nową grą z serii. Aczkolwiek, Todd z pewnością wie najlepiej co robić.

Zdjęcie otwierające: Amazon / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw