ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Stranger Things 4 Netflix

Netflix podbity! 4 sezon Stranger Things pobił imponujący rekord popularności

Autor: Borys Francuz Kategoria: Seriale

W ostatni piątek na platformie Netflix pojawił się czwarty sezon serialu Stranger Things. Jak się okazuje powyższa data, czyli 27 maja 2022 roku przejdzie do historii całego serwisu. Dlaczego? Otóż najnowsza odsłona serii stworzonej przez braci Duffer pobiła ustanowiony niedawno rekord popularności.

Stranger Things wchodzi na kolejny pułap popularności

Stranger Things wchodzi na kolejny pułap popularności

Aby być dokładnym, należy zacząć od tego, że w zeszły piątek w bibliotece Netflixa pojawiła się pierwsza część czwartego sezonu Stranger Things. Druga odsłona najnowszego „rozdziału” serialu zadebiutuje dopiero 1 lipca. Wówczas czwarty sezon zostanie uzupełniony o dwa odcinki, które łącznie będą trwać niemalże cztery godziny. Niemniej już sama pierwsza część zrobiła ogromną furorę wśród użytkowników Netflixa. Świadczą o tym liczby wygenerowane w przeciągu pierwszych kilku dni. Imponującymi statystykami podzielono się z nami na oficjalnym profilu platformy na Twitterze.

Pierwsza część czwartego sezonu Stranger Things pobiła rekord popularności wśród wszystkich anglojęzycznych produkcji dostępnych na Netflixie. Nowa odsłona serii stała się najchętniej oglądanym anglojęzycznym serialem w historii platformy pod względem otwierającego weekendu. W pierwsze trzy dni użytkownicy serwisu odtworzyli łącznie 286 790 000 godzin czwartego sezonu Stranger Things. Zgodnie z wcześniejszymi statystykami przytaczanymi przez platformę rekord należał do drugiego sezonu Bridgertonowie. Wówczas wynik wyniósł „zaledwie” 194 000 000 godzin.

Dodatkowo najnowsza odsłona Stranger Things stała się hitem numer 1 w 83 krajach, w których działa największy serwis streamingowy świata. Taki wynik serialu autorstwa braci Duffer sprawia, że szanse na dogonienie Squid Games oraz Domu z papieru przez anglojęzyczną serię stają się naprawdę realne. Należy pamiętać, że bardzo ciepłe przyjęcie pierwszej części nowego sezonu sprawia, że w lipcu tuż po wypuszczeniu finałowych odcinków serwis może zainkasować ogromne kwoty pieniężne. Na sam koniec należy pamiętać także o tym, że twórcy otwarcie mówili, że historia grupy nastolatków z Hawkins jeszcze się nie kończy. Oznacza to, że w kolejnych latach pojawi się także piąty sezon Stranger Things.

Źródło: Netflix

Sprawdź najnowsze wpisy