Cobra Kai sezon 5 – pierwszy zwiastun oraz data premiery

Borys Francuz Borys Francuz Seriale

Dziś rano w sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun piątego sezonu Cobra Kai. Serial będący kontynuacją cyklu Karate Kid bije rekordy popularności na Netflixie, a już wkrótce fani z całego świata będą mogli ponownie wybrać się do The Valley.

Cobra Kai z piątym sezonem

Cobra Kai z piątym sezonem

Dokładnie 31 grudnia 2021 roku w serwisie Netflix udostępniono czwarty sezon serialu Cobra Kai. Bardzo szybko, ponieważ pięć miesięcy później twórcy zdecydowali się na odsłonięcie nowych kart. Dziś (tj. 6 maja) na platformie YouTube pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun piątego sezonu serii. Ponadto poznaliśmy dokładną datę jego premiery. Najnowsza odsłona serialu trafi na Netflixa dokładnie 9 września tego roku. Dla porównania odstępy pomiędzy poprzednimi sezonami prezentowały się następująco:

 • Sezon 1 – 2 maja 2018
 • Sezon 2 – 24 kwietnia 2019
 • Sezon 3 – 1 stycznia 2021
 • Sezon 4 – 31 grudnia 2021
 • Sezon 5 – 9 września 2022

Jak łatwo zauważyć premiera piątej odsłony serii w porównaniu do poprzedniego sezonu nastąpi najszybciej w historii całej serii. Nie oznacza to jednak, że będziemy świadkami „niedopracowanego” projektu. Niech świadczy o tym sam wspomniany wyżej zwiastun oraz opis piątego sezonu Cobra Kai udostępniony przez samego dystrybutora.

Po szokujących wynikach turnieju All Valley Terry Silver rozwija imperium Cobra Kai, forsując swój styl karate „bez litości”. Kreese siedzi w więzieniu, a Johnny Lawrence odkłada karate na bok, aby naprawić wyrządzone przez siebie szkody, Daniel LaRusso musi więc wezwać na pomoc dawnego przyjaciela.

Opis piątego sezonu serialu Cobra Kai

Czego dowiedzieliśmy się z zapowiedzi?

Cobra Kai z piątym sezonem

Nowa odsłona serii zapowiada się naprawdę dobrze. Przede wszystkim będzie to bezpośrednia kontynuacja tego, co zobaczyliśmy w czwartym sezonie. Głównym wątkiem fabularnym będzie, więc walka z Terrym Silverem, który sprawuje opiekę nad dojo Cobra Kai. W tej roli ponownie zobaczymy Thomasa Iana Griffitha. Poza nowym głównym antagonistą na ekranie zobaczymy oczywiście znaczną część najważniejszych bohaterów serii. Ralph Macchio, William Zabka, Courtney Henggeler, Xolo Maridueña, Tanner Buchanan czy Peyton List — wszyscy ci aktorzy i aktorki dostali angaż przy kręceniu piątego sezonu Cobra Kai.

Serial na przestrzeni ostatnich lat przyzwyczaił nas do nostalgicznych powrotów postaci, które odgrywały ważne role w cyklu filmów Karate Kid. W poprzednich sezonach mogliśmy zobaczyć, chociażby Martina Kove w roli Johna Kreese’a, czy też wspomnianego wyżej Thomasa Iana Griffitha. Piąta odsłona serii przybliży nam natomiast postać Chozena Toguchi, który mimo tego, że pojawiał się już w serialu, teraz dostanie więcej czasu antenowego. W antybohatera znanego nam z Karate Kid II identycznie jak w przypadku filmu z 1986 roku wcieli się Yuji Okumoto. Tym razem jednak karateka po przejściach będzie bohaterem pozytywnym. Wraz ze swoim byłym wrogiem — Danielem LaRusso Okinawczyk będzie musiał wybrać się do The Valley, żeby zmierzyć się z Terrym Silverem.

Dodatkowo twórcy rozwiną poruszony pod koniec czwartego sezonu temat ucieczki Miguela Diaza do Meksyku. W ślad za swoim uczniem rusza oczywiście Johnny Lawrence wraz ze swoim synem — Robbym Keenem. Zwiastun owocuje oczywiście w liczne sceny walk, które po raz kolejny będą obywać się zarówno na macie, jak i w warunkach bardziej ulicznych.

Jednak najważniejszą informacją dla fanów serialu jest to, że piąty sezon wcale nie będzie tym ostatnim. Twórcy serii w jednym z ostatnich wywiadów ogłosili, że wciąż mają wiele planów na rozwinięcie historii oraz najważniejszych bohaterów. Oznacza to, że dziewiątego września czeka nas świetny maraton z Cobra Kai, który będzie wstępem do kolejnego sezonu. Producenci zdradzili również, że najnowszą odsłonę zakończyli „finałem, w którym dzieje się niesłychanie dużo rzeczy”.

Zobacz też: Filmy i seriale Marvel Cinematic Universe w kolejności chronologicznej

Dla osób niezaznajomionych z serialem jest to kontynuacja klasycznej serii filmów akcji z lat 80′ ubiegłego wieku — Karate Kid. Największym sukcesem serialu jest zdecydowanie zaangażowanie do kluczowych ról tych samych aktorów, którzy pracowali przy cyklu niemalże czterdzieści lat temu. Jedynym ubytkiem wśród powracających bohaterów jest jedynie Pan Kesuke Miyagi, w którego w czterech częściach filmu wcielał się Pat Morita. Amerykanin japońskiego pochodzenia niestety zmarł w 2005 roku, ale twórcy serialu nie zapomnieli o tym, żeby oddać mu hołd na małym ekranie.

Cobra Kai aktualnie jest dystrybuowane przez serwis streamingowy Netflix, jednak pierwsze dwa sezony mogliśmy obejrzeć jeszcze na platformie YouTube Premium. Przejęcie serii przez największą firmę w swojej branży sprawiło, że kontynuacja Karate Kid zyskała dużo większy rozgłos. Dowodem na to niech będzie szereg nagród, do których nominowano serial oraz oceny wystawiane przez profesjonalnych krytyków oraz także „zwykłych” widzów. W polskim serwisie Filmweb Cobra Kai posiada ocenę 8,0/10 natomiast w iMDB jest to aż 8,6/10.

Źródło: Netflix

  Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

  Partner poradnika:

  Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
  Impression Tag
  Sprawdź najnowsze wpisy